• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hogyan növeljem a világítást?

AQViktor

Kertész szaki
Sziasztok!
50literre van most 28W-om. Ezt szeretném fejleszteni(lehetőleg olcsón) 1W/liter fölé. Az a helyzet, hogy a két resun armatúra mellé(1*10W+1*18W) nem fér gyakorlatilag semmi... Az akvin nincs tető..(ha ez számít)
Próbálkoztam kompakt csöves asztali lámpával, de nem sokat ért...
Mit tudnék csinálni?
 
Attól függ mi az olcsó...
Ha szeretsz és tudsz barkácsolni, nem lehetetlen a resun ketyerét megbabrálni... Ha elég hosszú, talán bele lehet alkotni, egy 55w-os power kompaktot. Árban megáll 7eHUF-ból..

De csak óvatosan a villannyal!
 
Sziasztok!
Beszereztem egy használt Dymax REX-2 világítást. 2 csöves armatúra lenne, de csak egy cső van benne, és a másik oldalon se foglalat, se kábelek, bár a helye ki van hagyva. Tudja valaki, hogyan lehet ebbe még egy foglalatot belevarázsolni? Vajon ehhez kell-e még plusz elektronika? Egyáltalán megoldható az ilyesmi? Lehetséges, hogy az előző tulaj esetleg kibarkácsolta belőle a foglalatokat?? :)
 
nato said:
Sziasztok!
Beszereztem egy használt Dymax REX-2 világítást. 2 csöves armatúra lenne, de csak egy cső van benne, és a másik oldalon se foglalat, se kábelek, bár a helye ki van hagyva. Tudja valaki, hogyan lehet ebbe még egy foglalatot belevarázsolni? Vajon ehhez kell-e még plusz elektronika? Egyáltalán megoldható az ilyesmi? Lehetséges, hogy az előző tulaj esetleg kibarkácsolta belőle a foglalatokat?? :)

Szedd szét és meg tudod nézni, hogy milyen előtét van benne. De elképzelhető hogy a z előző tulaj szedte szét, erről őt kérdezd.
 
inadsz said:
nato said:
Sziasztok!
Beszereztem egy használt Dymax REX-2 világítást. 2 csöves armatúra lenne, de csak egy cső van benne, és a másik oldalon se foglalat, se kábelek, bár a helye ki van hagyva. Tudja valaki, hogyan lehet ebbe még egy foglalatot belevarázsolni? Vajon ehhez kell-e még plusz elektronika? Egyáltalán megoldható az ilyesmi? Lehetséges, hogy az előző tulaj esetleg kibarkácsolta belőle a foglalatokat?? :)

Szedd szét és meg tudod nézni, hogy milyen előtét van benne. De elképzelhető hogy a z előző tulaj szedte szét, erről őt kérdezd.

Már szétszedtem, de nem értek az elektronikájához. Van benne ha jól láttam 3 tekercs, meg még ez az :) és sajnos akitől vettem, az is vette valakitől már... így nem tudom megkérdezni :)
Mégiscsak megmutatom a részeg villanyszerelő szomszédomnak "a Gyulának"... hátha makog rá valamit. :)
 
Hali!

Sok talán nem lenne, bár kevés sem, mert ugye mindent leszámítva közelít az 1W/l-hez.

Azon kívül rohadtul melegít, ráadásul úgy nézem melegfehér. Hát ha neked tetszik ez a színvilág akkor lelke rajta, de én nem használnám.Ráadásul ugye egy helyre fókuszál.
 
jojo said:
Hali!

Sok talán nem lenne, bár kevés sem, mert ugye mindent leszámítva közelít az 1W/l-hez.

Azon kívül rohadtul melegít, ráadásul úgy nézem melegfehér. Hát ha neked tetszik ez a színvilág akkor lelke rajta, de én nem használnám.Ráadásul ugye egy helyre fókuszál.

Onnan gondoltam hogy sok lenne, mert azt írják a termékre, hogy 2db 150W-os reflektor fényerejét adja le, és kb. 90W-ot vesz fel. A színvilágát nem ismerem, nem tudnál esetleg valami képet beszúrni az ilyen fényről? Viszont az egy helyről jövő fény valóban lehet probléma, kivéve, ha elég magasra teszem a lámpát...
 
Akár...

Képem nincs de elég sok ilyen üzemelő lámpát láttam a kinti üzletekben az aksik felett, de kis hazánkban is.Persze láttam daylight-ot is egész jók voltak,bár a hosszú aksik felett nekem nem tetszik a pontszerű világítás.

De LGA-nak igaza lehet, a lumen ezeknél elég kevés.

Bár van magyar oldal is:
http://www.osram.hu/osram_hu/Professzio ... index.html
 
Óh, hát nem gondoltam, hogy ilyen kevés watt értéknek illetve kevés lumen értéknek felel meg. :(
Pár ezer forintért jutnék hozzá, lámpástól, égőstől... Ettől függetlenül ennyiért lehet nem hagyom ki.
Köszönöm a segítséget.
 
sziasztok, van valakinek juwel reflektora ? erdekelne hogy milyen szelesek a szarnyak , mivel sehol nem talaltam errol pontos leirast .
Azert van szuksegem erre mert , egy DIy fedot keszitek es tudnom kell milyen szeleseget foglalnal a reklektorok. T5 os fenycsovek kerulnek bele.
elore kosz.
 
Sziasztok!

December 20- án indítottam a nettó 140 literes high- tech akimat. A világítás 4x39W T5.

Az első héten 6 órát világítottam a 2x39W- al. Most a második hét van, jelenleg 2x39W- al világítok 7 órát. Tehát 1 órával növeltem az időtartamot.

A kérdésem a következő lenne: a 3. héten 4x39W- al szeretnék világítani 5 órában, majd hetenként emelném napi 8 óráig.
Mit javasoltok? Jó ez így, vagy nyugodtan kezdjek majd a 3. héttől 4x39W- al napi 6 órában??? :roll:

Köszi a segítséget! :wave:
 
bandee said:
Sziasztok!

December 20- án indítottam a nettó 140 literes high- tech akimat. A világítás 4x39W T5.

Az első héten 6 órát világítottam a 2x39W- al. Most a második hét van, jelenleg 2x39W- al világítok 7 órát. Tehát 1 órával növeltem az időtartamot.

A kérdésem a következő lenne: a 3. héten 4x39W- al szeretnék világítani 5 órában, majd hetenként emelném napi 8 óráig.
Mit javasoltok? Jó ez így, vagy nyugodtan kezdjek majd a 3. héttől 4x39W- al napi 6 órában??? :roll:

Köszi a segítséget! :wave:

Ha nincs algád és minden eszközöd meg van, akkor mehet.
 
Dani!

Mire gondoltál, hogy megvan- e minden eszközöm??? Technika, stb.??? :roll:
Hát a parvulán van némi barna fanal, egészen rövid. Olyan mintha koszos lenne a növény, pont itt fordul az áramlat az aki faláról, úgyhogy elég nagy itt a flow... Pontosan nem tudom beazonosítani!!! :oops:

Te akkor a 4x39W- ra mondtad hogy igen 6 órában!?
Köszi a segítséget! :thumbup:
 
bandee said:
Dani!

Mire gondoltál, hogy megvan- e minden eszközöm??? Technika, stb.??? :roll:
Hát a parvulán van némi barna fanal, egészen rövid. Olyan mintha koszos lenne a növény, pont itt fordul az áramlat az aki faláról, úgyhogy elég nagy itt a flow... Pontosan nem tudom beazonosítani!!! :oops:

Te akkor a 4x39W- ra mondtad hogy igen 6 órában!?
Köszi a segítséget! :thumbup:

Igen Co2-re és tápozásra gondoltam, ha ez oké akkor mehet. Az algád meg szerintem a flow miatt van ott, próbáld meg variálni az áramlást.
 
Igen. CO2 (3 bubi/sec) és táp is rendben (Green Aqua Macro-Micro és EL Carbo) EI szerint.
A flow- on már állítottam (feljebb húztam a lyli- t), hogy ne keverje annyira az aki alját, de szerintem még ez is sok... :shock:

Esetleg vegyem vissza a szűrő teljesítményét??? (szívó ág csökkentéssel)

Köszi a segítséget Dani! :thumbup:
 
Sziasztok

Egy nagyjából 60 literes aksiban szeretném lecserélni a világítást a gyári tetőben. Az akvárium 60 cm hosszú, tehát a lehetőségek végesek. Az eredeti világítás 15w-os T8as fénycső ami a növények nagy részének édes kevés. Tudnátok tanácsot adni, hogy mi lenne az egyszerűbb és olcsóbb, T5-ösökre cserélni, vagy kompaktra?
Köszi
 
Back
Oldal tetejére