• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hogyan növeljem a világítást?

Köszi mindenkinek a segitséget! Holnap veszek rá még egy pilácsot aztán a naplómba meg írom a fejleményeket?szerintetek érdemes lenne az izzokat lecserélni olyanra amelyiknek az egyik fele piros a csőnek?
 
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan növeljem fokozatosan a fényt? A 2*24 watt-ot most cseréltem 4*24-re (4 db T5-ös, 6500K fénycső). Nettó 60 liter, nagynyomású co2, tápozás EI szerint. Alga nagyon minimális, szinte semmi.
6 órát megy a világítás (eddig 48 watt ment). Úgy állítsam be, hogy mondjuk 1 órával később kapcsol fel + 24 watt, és az is megy 3-4 órát, vagy "ráereszthetem" 3-4 órára a 96 wattot is. Ez mondjuk 1,6 w/l, de a lámpa 15 cm-re van emelve.
 
Sziasztok arról érdeklődnék hogy a T5 fénycsövek ugyan akkorák ? És hogy egy tető világításban amiben eredetileg 24 w fénycső volt elbírna egy 54 w fénycsövet?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok arról érdeklődnék hogy a T5 fénycsövek ugyan akkorák ? És hogy egy tető világításban amiben eredetileg 24 w fénycső volt elbírna egy 54 w fénycsövet?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Szia!
Nem egyformák sem hosszúságban sem teljesítményben.
Világítás topikot érdemes olvasgatni.
 
Sziasztok arról érdeklődnék hogy a T5 fénycsövek ugyan akkorák ? És hogy egy tető világításban amiben eredetileg 24 w fénycső volt elbírna egy 54 w fénycsövet?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Szia! Ha T8-al hasonlítod akkor röviden nem! Szinte minden paraméterében különbözik, kezdve a foglalattal! Elektronikus előtét pedig muszáj, a hagyományos gyújtótrafó itt nem igazán alkalmas! [emoji5]️Ha arra gondoltál hogy egy 24w-os és egy 54w-os egyforma-e akkor is nem, hosszra különböző! Az elektronika méretezése is más!

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Utoljára módosított:
Köszönöm! És szerintetek milyen fény reflektort válaszak?
Egyáltalán befér a hogyományos előre gyártott reflekor egy tetős akváriumba ? Vagy elég ha egy jól tükröződő alumínium szalagot bele ragasztok a tetőbe?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Üdv. Tegnap reset volt a nagy aksiban, elotte dombok es ket nagyobb szikla volt egymas mellet, ami egy hasadekot adott ki, most egy nagy (100x30-40x50) fa kerult be, illetve a dombok eltuntek, kb 7cm aljzat elol hatul a duplaja...
A gondom a vilagitasnal adodik, mert sotetnek tunik, elotte sokkal vilagosabb volt.
A vilagitas 2 balkonbol all, az egyik:
4x54w 120cm T5 gyari tukor reflektorokkal
Ebbol 2 darab 10000k
1db 6500k egesz pontosan HO54W/965
1db Sylvania Grolux 54w szintugy
A masik balkon szintugy 120 cm szeles viszont a csovek valamivel rovidebbek, hazilag beragasztott tukorfolia reflektorokkal. (Meglepo hogy nem mattulnak)
Ebben 2 darab 6500k (azthiszem) 38w cso van.
Vajon mitol lehet, hogy az ujrainditas utan sotetebb? Nem arnyakol az uj diszlet mert szerencsesen fordul a fa igy a 2 vilagotas tokeletesen bevilagitja az akit. Osszehasonlitottam a regi fenykepevel es a mostanirol is csinaltam ugyan olyan beallitasok mellett de nekem szemmel lathatoan sotetebb... es azert igy mar nagyon kozel vagyok az 1w/l telljesitmenyhez, amit nem szeretnek tovabb novelni.
Hozzateszem az akvarium meg csak kb a tetejetol kb 20centiig van feltoltve mert a fanak meg kell ido mire megszivja magat. Lehetseges, hogy ez okozza gondot? Bar tobb viz tobb ellenallas a fenynek amennyire tudom.
 
Hali mindenkinek..jelenleg twinstar 600SA LED-es lámpám van..kérdésem az,hogy 112 literre co2 beoldással ez megfelelő ,vagy vennem kell hozzá másikat
 
Sziasztok.Hátha van valakinek.XiLong LED-300A lámpa milyen vastagságú üvegre rögzíthető fel?Sehol sem találtam leírást róla....
 
Back
Oldal tetejére