• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hogyan növeljem a világítást?

Be mész egy villanyos boltba vagy egy barkács áruházba és kapsz kompletten világítást konyhaszekrény alá valót akármekkora méretben, csak egy kábel kell neki és kész. 2 csavarral bárhova felfogatod. Elektronikus előtéttel szerelt. 2500ft tól 4-5-6.000ft is vannak kb.

Nekem mintha azt mondta volna az asztalosom, hogy ezek a világítások nem vízállóak és az ócó szerelékek miatt melegek, nem feltétlenül életbiztosítás egy egész évben működő akvárium tetőbe pl.
 
Be mész egy villanyos boltba vagy egy barkács áruházba és kapsz kompletten világítást konyhaszekrény alá valót akármekkora méretben, csak egy kábel kell neki és kész. 2 csavarral bárhova felfogatod. Elektronikus előtéttel szerelt. 2500ft tól 4-5-6.000ft is vannak kb.
Nekem amit a konyhaszekrényhez vettem egycsövest, az hagyományos előtéttel van szerelve, az eladó szerint akit régóta ismerek ebben ez a jobb verzió. Lehet az olcsóságra való törekvés ráment az elektronika élettartamára, lényeg, hogy ez meg néha elég hangosan el kezd zúgni, ez olyan 5-10 perces időközönként teszi, elhalkul, egy darabig csend aztán szép finoman megint felerősödik. Sejthetitek mi a véleményem ezek után ezekről a lámpákról.
 
Én évekig használtam olyat ami elektronikus előtéttel volt műanyag burkolatba volt a cső ami le pattintható volt 2500ft ba került a 45cm es kompletten + 700ft ba a philips 865 ös cső. Aquael műanyag tetőmbe volt becsavarva mikor a gyári előtét tönkrement. Ettől olcsóbb megoldás akkor nem igen volt. És nem melegedett, bár volt a tetőbe. Levegőztető is csinálva. Ha meg le olvad a műanyag tető akkor legközelebb nem ezen fog spórolni ;)
 
Szóval akkor ezek mezei világítások is megfelelnek kiegészítésnek? Eszembe nem jutott volna..:banghead:
Azt nem hiszem hogy a műanyag tető megolvadna mivel a jelenlegi csövek is csak pár centire vannak tőle szóval ez nem lehet gond..meg a fény visszaverő fólia is véd valamennyit a hőtől..:)
Utánajárok a dolognak mert egy 60 centis kényelmesen befér még..de lehet hogy hosszabb is majd lemérem pontosan..
De a padláson még lehet nekem is van elfekvőben valamilyen..ritkán járok arra..:ROFLMAO:
 
de ha azon agyalunk vízálló legyen akkor veszel 1-et komplett + veszel 2db páramentes foglalatot pár száz forintért beteszed a foglalatot és az előtétet kihelyezed hátulra a tetőn kivülre. Akkor biztos nem lesz gond a párával. Egy kis barkácsolás meg sosem árt ;)
 
Most vettem egy juwel lido 120-ast. ebben gyárilag 2x24 watt van. Nekem kevésnek tűnik, mivel tudnám kiegészíteni?
 
Most vettem egy juwel lido 120-ast. ebben gyárilag 2x24 watt van. Nekem kevésnek tűnik, mivel tudnám kiegészíteni?
Mielőtt világítás tuningra költesz, a szűrőt tuningold meg előtte inkább. Gondolom a 700-assal indítanád az akit ami lehet elég is lenne, ha csak pár hal van benne kevés fénnyel és pár igénytelenebb növénnyel, de ha feltuningolod a fényt, hogy sűrűre benövényesítsd és a szűrésen nem változtatsz, akkor csak szenvedni fog az élővilág és valszeg folyamatos algásodással fogsz küzdeni.
 
Sziasztok!

Növelni szeretném a világításom! most a 18,5 L van 13W kompakt nano lámpa! 1 hete megy a co2 bele( Tropica System Nano Set 95g CO2 szett most csak 24900 Ft - Green Aqua )
most még csak kísérletezek a co2 tesztem még sajna (beszerzés alatt) nincs így csak kis adagba megy bele!
igazából arra gondoltam hogy veszek fölé megy egy ilyen lámpát csak akkor sztem már sok lesz a a 18,5 l 13+13= 26W Szerintetek???
Ti hogyan bővítenétek?

Esetleg egy pár hónapon belül sikerül össze dobnom egy led pilácsot... de addig kéne valami, mert az még bizonytalan!

Köszi előre is!
 
Sziasztok.
Van egy 144 literes akim, néhány növénnyel (5 fajta + jávai moha) és 50-60 hallal.
2*39 wattal világitom (DIY), osram 865-ös csövekkel
Beleférne még egy darab 39-es cső, azt növényeset vennék, van értelme?
 
Sziasztok!

Növelni szeretném a világításom! most a 18,5 L van 13W kompakt nano lámpa! 1 hete megy a co2 bele( Tropica System Nano Set 95g CO2 szett most csak 24900 Ft - Green Aqua )
most még csak kísérletezek a co2 tesztem még sajna (beszerzés alatt) nincs így csak kis adagba megy bele!
igazából arra gondoltam hogy veszek fölé megy egy ilyen lámpát csak akkor sztem már sok lesz a a 18,5 l 13+13= 26W Szerintetek???
Ti hogyan bővítenétek?

Esetleg egy pár hónapon belül sikerül össze dobnom egy led pilácsot... de addig kéne valami, mert az még bizonytalan!

Köszi előre is!
Milyen szűrő melózik a tankbao_O és mi a töltete?
 
Ha belefér, akkor cseréld ki az izzót 20 Wattosra.

Erre is gondoltam! Az bajom hogy a jobb hátsó rész elég árnyákos, vagyis a bakopa is fel kopaszodott most vettem másik növényt de sztem ez is fel fog. Ezért gondoltam 2 lámpára!
az talán jobban szét osztja a fényt.
vagy szted elég lenne a 20 W ?
 
Back
Oldal tetejére