• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hogyan növeljem a világítást?

Scorpion18 said:
FBS-sel lehet ragasztani a fóliát a műanyag tetőbe?
Lehet, de felesleges. Tulajdonképpen a gyerek iskolai barkácsragasztója is benn tartja - mechanikai igénybevétel úgy sem lesz.
 
Sziasztok! Segítsetek plíz! Műanyag gyári tetőre szeretnék, plusz fénycsövet felrakni amihez van gumi tapadókorong. Mivel tudom felragasztani a korongot, amit ha kiég a neon le is tudok szedni a műanyagról? Köszi! Én FBS-re gondoltam az nem tudom jó-e!
 
F.B.S-el az a gond, hogy brutál erős ragasztó, tehát ha megfogja akkor azt le nem szeded, nemhiába jó akváriumot ragasztani is. A helyedben inkább ilyen bilincset használnék, van T5-ben és T8-ban is 50 forint körül van darabja
VS109685.jpg
 
Csak ezt nem tudom felfúrni,mivel műanyag a tetőm!MOndjuk ha ezt ragasztanám fel, az lehet jobb megoldás.Nem?
 
Annyiban mindenképp, hogy ebben legalább ki tudod cserélni a csövet, mert ha jól értettem, akkor a tapadókorongos verziódnál le kell feszegetni a ragasztást is.
 
Hidd el ,ha FBS-el felragaszt a tető belsejébe nem fog leesni .Csak adj neki egy nap ,de legalább egy éjszakányi időt a száradásra .A levegő nedvességtartalmának a hatására szilárdul , nem árt ha odaspriccelsz kicsi vizet .
 
Sziasztok

Tanácsra és/ill véleményre lenne szükségem.
Tervezem cserélni a világítást és aggódom az algásodástól.
Jelenleg 100l / 3600 lumen 2*4000k+1*3000k cső.
Tervezett 100l / 5200 lumen 1*8000k+1*6500k+1*3000k
A 3000-es cső reggel és este, a többi napközben világít.

Jelenleg szinte elhanyagolható az algaképződés,
viszont hirtelen meg fog növekedni a fényerő és annak kék spektruma.
Mit gondoltok?

Greg
 
Satu said:
Vannak öntapadós fóliák, ami javítani fogja a megvilágítást, de csodát ne várj tőle, mivel ez nem irányítja a fényt, csak visszaveri, ezért szórni fogja majd rendesen.
Tükörfóliám nincs, de végeztem egy gyors mérést - viszonyítási alapnak jó (legolcsóbb Tungsram 20W 2700k E27-es CFL):

A legoptimálisabb irányban 34cm-re (mert ennyire volt egymástól a két állvány! :mrgreen: ) 800+lux - ha fél méterre megközelítettem khaki pólóban, 843 lux.
110mm-es KA PVC cső félbevágva, fölé tartva, lámpa tengelyvonala a cső tengelyvonalán (azaz félig a csőben, esztétikusan) 920 lux.
Ugyanez alufóliával kibélelve 1050 lux.
Ha a lámpa 1cm-re van az alufóliával bélelt fél cső tetejétől: 1950 lux! Ekkor ugyanis oldalra nem tud szórni a CFL.

Tehát a reflektort minél közelebb kell tenni. Ennek persze van egy hátránya, minél közelebb van, annál jobban melegszik - azaz annál gyorsabban öregszik.

Vélelmezem továbbá, hogy a tükörfólia hatásfoka nem sokkal jobb, hiszen minket nem érdekel, hogy a fény 100%-ban egyenletesen szóródjon, mert a nagy fényáram úgyis kiegyenlíti - és mert a víz úgyis tovább szórja. Fényvisszaverésben pedig maximum pár % különbség lehet.
 
64 literes akihoz mennyire elég a 2X24 Watt T5 ös függesztett világítás? kiszámoltam az kb 3 WPG .. High tech akit akarok. Viszont a következő világítás ami sorban jön az 4X24 Watt ahhoz meg nagyobb aki is kell. azt meg nem akarok. :) Szóval várom az okosságokat. Köszi
 
Nem kevés az a világítás, de ha felraksz fényterelőt is, akkor meg biztosan elég mindenre.
 
Sziasztok

Tanácsra és/ill véleményre lenne szükségem.
Tervezem cserélni a világítást és aggódom az algásodástól.
Jelenleg 100l / 3600 lumen 2*4000k+1*3000k cső.
Tervezett 100l / 5200 lumen 1*8000k+1*6500k+1*3000k
A 3000-es cső reggel és este, a többi napközben világít.

Jelenleg szinte elhanyagolható az algaképződés,
viszont hirtelen meg fog növekedni a fényerő és annak kék spektruma.
Mit gondoltok?

Greg

Szépen kitaláltad.
Ha jól számolom, kb 65W-ról lehet szó. Ebből, ha a 3000K-s csak reggel és este világít, akkor kb 55W. Így 0,5l/W-ra jön ki, ami tapasztalatom szerint nem olyan sok, amitől félned kellene.
3000K helyett akár 2700K is lehet, az még sárgább.
 
Fényterelőt? azt hogyan kéne oda varázsolni? belefér? mire gondolsz?
Szerintem Beni a fényterelő reflektorra gondol ami a fénycsövek mögött helyezkedik el, mely segít a fény eloszlásában, ha komplett armatúrát veszel akkor ezzel már rendelkezik a világítótest, de ha te raksz össze egyet akkor elengedhetetlen!!
Egy 64literes (60*30*36) akira nem kevés a 2*24W, nagyon szépen lehet vele növényezni, persze Co2 beoldással.
 
Szerintem Beni a fényterelő reflektorra gondol ami a fénycsövek mögött helyezkedik el, mely segít a fény eloszlásában, ha komplett armatúrát veszel akkor ezzel már rendelkezik a világítótest, de ha te raksz össze egyet akkor elengedhetetlen!!
Egy 64literes (60*30*36) akira nem kevés a 2*24W, nagyon szépen lehet vele növényezni, persze Co2 beoldással.

Szuper !! Persze CO2 megvan tudom h elengedhetetlen. Köszi a választ !
 
Szervusztok!

Nekem is az előbbihez lenne hasonló kérdésem. Hogy lehet egy 112 L-es gyári akvárium tetőbe több fényt varázsolni?

Egyébként stílus és divat ide vagy oda, nekem nagyon szimpatikus a zárt megoldás. Sőt a halak sem ugrálnak ki.
De semmiért sem szeretnék a trendekkel vitatkozni. Lehet, hogy e téren túl konzervatív vagyok, de nekem ez jött be.

Előre is köszönöm a konstuktív ötleteket.
 
Raksz be plusz fénycsövet, vagy ledeket. Meg kell nézni, hogy mire van hely, hiszen ez a kialakítástól függ. Általában 1-2 fénycső még be szokott férni szinte minden tetőbe.
A zárt tető egyébként Nekem is szimpatikusabb, bár Nekem főleg a mérhetetlenül kevés párolgás miatt, így nem kell félnem semmiféle penésztől a lakásban.
 
Back
Oldal tetejére