• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hogyan legyen új akváriumod a lakásban. Tippek-trükkök :D

igen, szuper tipp... a hangsúly azon van, hogy ingyen vannak a növények, pl. havertől...és sajnáljuk kidobni...
Én anno növényekért cserébe kaptam 2 pici akváriumot, az egyik 10, a másik 13 literes volt. A nagyobb maradt talonba (rossz volt az aránya, de azóta már Én is tovább ajándékoztam), a másik meg lett garnélás. Már "csak" talaj, lámpa, izzó, szűrő és szűrőanyag kellett hozzá, meg persze néhány növény, garnélák és halak, szóval szinte ingyen volt a többi! :ROFLMAO:
 
Hát...én is örültem volna a helyedben egy ilyen ajánlatnak/lehetőségnek...inkább megveszem hozzá a többi cuccot, minthogy egy sarokban álljanak az aksik, s porosodjanak...

Amúgy a témához visszakanyarodva: mi is nagyobb aksira gyúrunk (idővel, türelemmel, s Isten segedelmével...tudom), de különféle célok mellett kell érveljek:
hely (hová tesszük), méretek, páratartalom (mi lesz télen/nyáron), vízcserék megoldása (hmm...valami automata rendszer jó lenne... :)), stb. stb.

Néhány érvet/tippet/trükköt szívesen meghallgatnék... ;)
 
Úgy gondolom, hogy a páratartalom nem csak azoknak jelent gondot akiknek akváriuma van, ki ne látott már sarokban megjelenő penészfoltot, ez ugye pont azért jelenik meg, mert a pára a hideg pontokon, mint a beton koszorú, áthidaló, lecsapódik, és mint írtam ehhez nem is kell akvárium, elég ha az ember párja, télen a szobában teregeti ki száradni a frissen kimosott ruhát. Ez ellen gyakori szellőztetéssel, vagy valami párátlanító szerkezettel lehet védekezni. De kaphatóak már automata szellőztetők is, amit az ablakba kell beépíteni, és a pára függvényében nyit, zár. Hasonló szellőztetőket, konyhában, gáztűzhelynél kötelező is felszerelni, de egyik kolégámnál a szobaablakban is van.(ha minden igaz jövőhéten nálam is beszerelésre kerül)
Nyári meleg miatt arra is ügyelni kell, hogy az akvárium vizének hőfoka lehetőleg 30 fok alatt legyen, ez elhelyezés szempontjából fontos lehet.
Vízcsere . Nagy, több száz literes akváriumoknál elég nagy nyűg szokott lenni, én legalábbis mindig utáltam slagozgatni, ráadásul télen a jéghideg vizet nem is engedheted bele az akváriumba mert egyből hipotermiát kapnak a halaid, vagyis nem árt ha van az embernek egy megfelelő méretű hordója is. Én most dolgozok egy automata vízcserélő rendszer kiépítésén, mondanom se kell eléggé fel kellett forgatni hozzá a házat, még a konyhaszekrényt is szét kellett szednem, és alatta kivésni az aljzatot, mivel ott ment ki a kazánházba a cső, csak a T idomban nem fordul volna el . Annyi szerencsém volt, hogy megvolt a régi fűtéscső az ebédlő alatt és ebbe bele tudtam húzni a 16-os 5 rétegű csövet, illetve egy gégecsövet az elektromos vezetékeknek. Jelenleg a szivattyúk bekötésén dolgozom, majd jön az elektromos vezérlés, amit egy Omron Zen fog működtetni. Ha elkészült (és működik) akkor tervezek majd nyitni róla egy DIY témát. Elöljáróban pár kép a rendszerről:
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...056357_e69f08755e9299257f5ed08b9e194ece_l.jpg
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...056361_b243ae97297d8df32474fcab319e2aa7_l.jpg
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...056363_3ab60ef3d08f1ddcb8d03a735f1958ad_l.jpg
https://img1.indafoto.hu/1/1/141691...056367_8e76286c74569f9a768146a664a3a50d_l.jpg
 
Úgy gondolom, hogy a páratartalom nem csak azoknak jelent gondot akiknek akváriuma van, ki ne látott már sarokban megjelenő penészfoltot, ez ugye pont azért jelenik meg, mert a pára a hideg pontokon, mint a beton koszorú, áthidaló, lecsapódik, és mint írtam ehhez nem is kell akvárium, elég ha az ember párja, télen a szobában teregeti ki száradni a frissen kimosott ruhát. Ez ellen gyakori szellőztetéssel, vagy valami párátlanító szerkezettel lehet védekezni. De kaphatóak már automata szellőztetők is, amit az ablakba kell beépíteni, és a pára függvényében nyit, zár. Hasonló szellőztetőket, konyhában, gáztűzhelynél kötelező is felszerelni, de egyik kolégámnál a szobaablakban is van.(ha minden igaz jövőhéten nálam is beszerelésre kerül)
Nyári meleg miatt arra is ügyelni kell, hogy az akvárium vizének hőfoka lehetőleg 30 fok alatt legyen, ez elhelyezés szempontjából fontos lehet.
Vízcsere . Nagy, több száz literes akváriumoknál elég nagy nyűg szokott lenni, én legalábbis mindig utáltam slagozgatni, ráadásul télen a jéghideg vizet nem is engedheted bele az akváriumba mert egyből hipotermiát kapnak a halaid, vagyis nem árt ha van az embernek egy megfelelő méretű hordója is. Én most dolgozok egy automata vízcserélő rendszer kiépítésén, mondanom se kell eléggé fel kellett forgatni hozzá a házat, még a konyhaszekrényt is szét kellett szednem, és alatta kivésni az aljzatot, mivel ott ment ki a kazánházba a cső, csak a T idomban nem fordul volna el . Annyi szerencsém volt, hogy megvolt a régi fűtéscső az ebédlő alatt és ebbe bele tudtam húzni a 16-os 5 rétegű csövet, illetve egy gégecsövet az elektromos vezetékeknek. Jelenleg a szivattyúk bekötésén dolgozom, majd jön az elektromos vezérlés, amit egy Omron Zen fog működtetni. Ha elkészült (és működik) akkor tervezek majd nyitni róla egy DIY témát. Elöljáróban pár kép a rendszerről:
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691_...056357_e69f08755e9299257f5ed08b9e194ece_l.jpg
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691_...056361_b243ae97297d8df32474fcab319e2aa7_l.jpg
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691_...056363_3ab60ef3d08f1ddcb8d03a735f1958ad_l.jpg
https://img1.indafoto.hu/1/1/141691_...056367_8e76286c74569f9a768146a664a3a50d_l.jpg
Azta mindenit :eek::eek::eek::eek:
Jövőhéten már vagyok,ha úgy van ugorj be nyugodtan (a szellőzőért) ;)
 
Úgy gondolom, hogy a páratartalom nem csak azoknak jelent gondot akiknek akváriuma van, ki ne látott már sarokban megjelenő penészfoltot, ez ugye pont azért jelenik meg, mert a pára a hideg pontokon, mint a beton koszorú, áthidaló, lecsapódik, és mint írtam ehhez nem is kell akvárium, elég ha az ember párja, télen a szobában teregeti ki száradni a frissen kimosott ruhát. Ez ellen gyakori szellőztetéssel, vagy valami párátlanító szerkezettel lehet védekezni. De kaphatóak már automata szellőztetők is, amit az ablakba kell beépíteni, és a pára függvényében nyit, zár. Hasonló szellőztetőket, konyhában, gáztűzhelynél kötelező is felszerelni, de egyik kolégámnál a szobaablakban is van.(ha minden igaz jövőhéten nálam is beszerelésre kerül)
Nyári meleg miatt arra is ügyelni kell, hogy az akvárium vizének hőfoka lehetőleg 30 fok alatt legyen, ez elhelyezés szempontjából fontos lehet.
Vízcsere . Nagy, több száz literes akváriumoknál elég nagy nyűg szokott lenni, én legalábbis mindig utáltam slagozgatni, ráadásul télen a jéghideg vizet nem is engedheted bele az akváriumba mert egyből hipotermiát kapnak a halaid, vagyis nem árt ha van az embernek egy megfelelő méretű hordója is. Én most dolgozok egy automata vízcserélő rendszer kiépítésén, mondanom se kell eléggé fel kellett forgatni hozzá a házat, még a konyhaszekrényt is szét kellett szednem, és alatta kivésni az aljzatot, mivel ott ment ki a kazánházba a cső, csak a T idomban nem fordul volna el . Annyi szerencsém volt, hogy megvolt a régi fűtéscső az ebédlő alatt és ebbe bele tudtam húzni a 16-os 5 rétegű csövet, illetve egy gégecsövet az elektromos vezetékeknek. Jelenleg a szivattyúk bekötésén dolgozom, majd jön az elektromos vezérlés, amit egy Omron Zen fog működtetni. Ha elkészült (és működik) akkor tervezek majd nyitni róla egy DIY témát. Elöljáróban pár kép a rendszerről:
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...056357_e69f08755e9299257f5ed08b9e194ece_l.jpg
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...056361_b243ae97297d8df32474fcab319e2aa7_l.jpg
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...056363_3ab60ef3d08f1ddcb8d03a735f1958ad_l.jpg
https://img1.indafoto.hu/1/1/141691...056367_8e76286c74569f9a768146a664a3a50d_l.jpg
Kíváncsian várom a fejleményeket!
 
Helló!
Nekem egy kérdésem lenne. Nem rég lett beüzemelve egy 100 literes (80*35*40-es) akvárium, minőségi talaj, szépen elhelyezve a kövek, növények beültetve, majd 3 nap után fogta magát az aki és szétnyílt a ragasztásnál... Mondanom sem kell csinált egy kis anyagi és időbeli kárt. A boltban kicserélték, azt mondták 500-ból, ha 1 ilyen elő szokott fordulni, de én nagyon félek visszatenni, nem szeretném, ha akár 1 év után is elárasztaná a lakást. Ez egy bizonyos gyártó akija, szerintetek nyugodtan használjam a cserét vagy inkább adjam el és szerezzek másikat? Szeretném elkerülni a százezres károkat.
 
Szerintem ha egy gyártó akváriumát használod, az már egyfajta garancia. Az én tapasztalatom az, hogy nem minden üveges tud akváriumot készíŧeni, ezért ha az ember üvegesnél csináltat ilyet akkor igencsak le kell informálni az üvegest. Viszont ha egy gyártó akváriumát veszed akkor feltételezem hogy van tapasztalatuk az akváriumok készítésében és ez már jó. Amúgy én is úgy gondolom, hogy nagyon ritka eset lehet az ilyen, fôleg ha szakszerû a ragasztás.

Csak egy rémtörténet. Ajándékba kaptam egy akváriumot. Üveges csinálta, csak hát ô nem dolgozott akváriummal, csak ólomüveggel, sima ablaküvegekkel. Most figyelj, mérete kb: 100x25x100(! hxmélységxmagasság) volt. Azért ilyen alakú lett mert pont egy ilyen szabad hely volt a lakásban:). Nos, már egy akváriumokat készítô üveges biztos csóválta volna a fejét, hogy ez abszurd. Az is volt. Pedig 8-as üvegbôl készült. Az alját elérni lehetetlen volt a kb 80 cm karommal:D Persze a méretbôl még nem következik az hogy az akváriummal gond lesz, de lett. Éjjel 1. Csöngetnek. Én éppen nem vagyok otthon, apám nyit ajtót. Az alattunk lévô szomszéd ûállt az ajtó elôtt, hogy zárjuk el a mosógépet:D Hát apám félálomban tagadott természetesen, annyira tisztaságmániások nem voltak hogy még éjjel egykor is menjen a mosógép:) Szóval visszafeküdt aludni, de aztán nem sokkal késôbb újra feljöttek, de most már a pasas, és ismét határozottan követelte hogy zárjuk el a mosógépet. És akkor nyitottak be a szobámba....

Persze ez az én tapasztalatlanságomat is mutatja, nem lett volna szabad berendezni, de mint írtam a méretbnôl még nem következik, hogy a ragasztás is rossz.
 
Köszi a választ! :) Lehet akkor visszateszem ezt, mindenesetre van egy kis rossz érzésem, mivel egy minimális felárral szerezhettem volna szép átlátszó szilikonos akit, meg egy jobb világítást. :( De mivel a növények lavorban várják a megváltást, így nincs jobb ötletem a leváltására.

Amúgy ha 1-2 év után lecserélném, a növényeket át lehetne ültetni az újba? (ha jó állapotban vannak)
 
. Az alattunk lévô szomszéd állt az ajtó elôtt, hogy zárjuk el a mosógépet:D Hát apám félálomban tagadott .
Miért pont a mosógépre gondoltak? :rolleyes: Emeletesben egyforma elrendezésűek az egymás fölötti lakások nem? Bármi más vizes dolog is ereszthet. Talán úgy kellett volna felmenni, hogy csöpög a víz valamelyik szoba plafonjából..... :sneaky:

Köszi a választ! :) Lehet akkor visszateszem ezt, mindenesetre van egy kis rossz érzésem, mivel egy minimális felárral szerezhettem volna szép átlátszó szilikonos akit, meg egy jobb világítást. :( De mivel a növények lavorban várják a megváltást, így nincs jobb ötletem a leváltására.
Ha van lehetőséged, akkor meg lehet próbálni valami olyan helyiségben feltölteni, ahol nem lehet gond ha ereszt, ha nem akkor is először azért érdemes üresen feltölteni. Persze nem gondolja az ember, hogy egy gyári akváriummal gond lehet, de aki rutinos az általában csinál egy üres feltöltést. Sajna az ördög nem alszik, a GA is 30 éves tapasztalata rendelkező szakival gyártatja az akváriumait, mégis ad 1 év garanciát.

Amúgy ha 1-2 év után lecserélném, a növényeket át lehetne ültetni az újba? (ha jó állapotban vannak)
Simán
 
A mostanit teszteltük üresen, eddig nem volt baj. Bár a másik is feltöltés után 4-5 nappal ment csak szét, úgyhogy bármi lehet.

Végül így maradt a csere darab, megpróbálom amennyire lehet visszavarázsolni az eredeti "design"-t, 1-2 év múlva meg leváltom valami komolyabbra. Végülis az akvárium és a világítás csak ami elég gyengusz.
 
Back
Oldal tetejére