• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hínár

CsányiZoltán

Új regisztrált
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, hínárnak kell-e talaj, mert szaporító medencében szeretném tartani.
Válaszokat előre is köszönöm ☺
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, hínárnak kell-e talaj, mert szaporító medencében szeretném tartani.
Válaszokat előre is köszönöm ☺

Ilyenre pl. Naja (Najas Guadalupensis) elég jó növény. Nagy túlélő, talaj nem kell neki. Jót fog tenni a szaporító medencének, mert pl ammóniát felszívja. Kis ivadékok el tudnak benne bújni valamennyire.

Együtt tartása más növényekkel problémás lehet Low Tech esetén, de ez nálad gondolom nem számít.
 
Ilyenre pl. Naja (Najas Guadalupensis) elég jó növény. Nagy túlélő, talaj nem kell neki. Jót fog tenni a szaporító medencének, mert pl ammóniát felszívja. Kis ivadékok el tudnak benne bújni valamennyire.

Együtt tartása más növényekkel problémás lehet Low Tech esetén, de ez nálad gondolom nem számít.
 
Nagy gyökérzete az argentín átokhínárnak (elodea/egeria densa) sincs, ha talajban is van, nekem volt pár hétig nevelőakvában, nem pusztult el.
 
Ilyenre pl. Naja (Najas Guadalupensis) elég jó növény. Nagy túlélő, talaj nem kell neki. Jót fog tenni a szaporító medencének, mert pl ammóniát felszívja. Kis ivadékok el tudnak benne bújni valamennyire.

Együtt tartása más növényekkel problémás lehet Low Tech esetén, de ez nálad gondolom nem számít.

Szia! Milyen szempontból jelenthet gondot?
 
Ja értem. Az tény, hogy hetente-kethetente feleznem kell az állományt...

Valószínűleg az ammónia-nitrogén jó része ebben landol az akváriumodban, és azért (is) nő szépen. (Gondolom növénytápokat nem adagolsz, hiszen ez szaporító medence?) Érdemes lehet elkerülni, hogy egyszerre nagyon sokat kidobjál belőle, mert így "szűrés" nélkül maradhat az akvárium és ivadékok ammóniát még kevésbé szeretik.
 
Valószínűleg az ammónia-nitrogén jó része ebben landol az akváriumodban, és azért (is) nő szépen. (Gondolom növénytápokat nem adagolsz, hiszen ez szaporító medence?) Érdemes lehet elkerülni, hogy egyszerre nagyon sokat kidobjál belőle, mert így "szűrés" nélkül maradhat az akvárium és ivadékok ammóniát még kevésbé szeretik.
Köszönöm, erre nem gondoltam....illetve azt gondoltam, hogy felszedi a felesleges ammóniát.. Lehetségesnek tartod, hogy az ammoniaszint hullámzása áll a garnéláim ritkulása mögött? Én eddig a túl magas phra gyanakodtam.
 
Sziasztok! Tudtok esetleg tippet adni, hogy hol lehet még kapni/szerezni Kaliforniai tündérhínár-t? Sajnos betiltották ezért boltokban nem nagyon látni...
 
Cabomba aquatica miért nem jó? De van még egy rakás hasonló növény, amit kapni is lehet. Pl.: Myriophillum matogrossense, Limnophila sessiliflora...;)
 
Cabomba aquatica miért nem jó? De van még egy rakás hasonló növény, amit kapni is lehet. Pl.: Myriophillum matogrossense, Limnophila sessiliflora...;)
Csak a nosztalgiázás végett gondoltam. Beleégett az agyamba egy barátom akváriuma amiben csodálatosan mutatott anno.
 
Back
Oldal tetejére