• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

High Tech Co2 Nélkül?

Szerinted működhet ez az elmélet?

  • igen, nekem is van hasonló

    Votes: 2 14.3%
  • igen, láttam már ilyet

    Votes: 1 7.1%
  • talán, de ezzel is van munka van csak más

    Votes: 1 7.1%
  • talán, de nehéz összehozni hogy jó legyen

    Votes: 5 35.7%
  • co2 rendszerrel is lehetséges ez

    Votes: 1 7.1%
  • nem, próbáltam már de nem jött össze

    Votes: 1 7.1%
  • nem, még nem láttam ilyet

    Votes: 3 21.4%

  • Total voters
    14
Automatizáltam a vízcserét, az egész akváriumot egy Omron Zen programozható relé felügyeli, az akiban 2 úszókapcsoló, a kazánházban pedig az RO vizes rendszer, 120 literes hordóval szivattyúkkal mágnesszelepekkel, szóval csak nyomok egy gombot, a többit megoldja magától a rendszer. Kb 100 liter vizet cserél. Tudnám időzíteni is, de inkább akkor csinálom amikor otthon vagyok. :)

Másik dolog, hogy sok növénnyel kell indítani, illetve én most nem is szeretnék gyorsan növő háttérnövényeket, így keveset kell majd nyírni. Jelenlegi növények 3 fajta anubias, parvula mini ,
Alternanhera reineckii

 
Teljesen jól elvan, sőt HC is, csak utóbbi a kevés fény miatt felfelé megy nem oldalra
 
Utoljára módosított:
Jelenlegi állapot, így még nincs annyira bedúsulva az aki,és sajnos a vásárolt 2 adag Alternanhera közül az egyik nagy része elhalálozás felé indult, a másik viszont szépen megeredt, így majd kell némi átültetés, és még gondolkodom 1-2 növényen hátra
22562195_96e99ae9cd6fe7aec0eec98780a1ef69_l.jpg
 
Jelenlegi állapot, így még nincs annyira bedúsulva az aki,és sajnos a vásárolt 2 adag Alternanhera közül az egyik nagy része elhalálozás felé indult, a másik viszont szépen megeredt, így majd kell némi átültetés, és még gondolkodom 1-2 növényen hátra
22562195_96e99ae9cd6fe7aec0eec98780a1ef69_l.jpg
Nem kevés kicsit a fényed?
 
Azért egy próbát megteszek, hogy elcsábítsalak a fényesebb izgalmasabb oldalra :)

ADG akvárium

11136128_815835835137488_6047048427693674441_o.jpg
Ez a kavicsos talaj nekem nagyon bejön. A növények alatt is ez lehet vajon, és mi lehet a kavics alatt? Vagy hátul amazónia, elöl meg kavics? A növények gyönyörűek! Pont ezen agyaltam egy ilyet ,hogy tudnák kivitelezni. Mit kellene rendelnem hozzá?(n) Persze a kavicson kívül :D
Ez a kép soha jobbkor nem jöhetett volna... látom képen amit eddig csak lelki szemeimmel...
Két hét múlva restart:)
 
Utoljára módosított:
Nem kevés kicsit a fényed?
Talán, de barna algám nincs, meg mivel automata gépem van, így fényképezőgép sem a látható fényerővel csinálja a fotót, hanem egy kicsit sötétebbet. Még veszek bele pár növényt, és amanokat, és valószínűleg a jövő hónapban visszateszem a 2db 54 wattos T5-ös csövet , illetve, megcsinálom a CO2 rendszert, csak ehhez majd kell egy diffi, mert a régi szétrepedt, de az valószínűleg DIY lesz, csak le kell venni a vízcserélőről a szűrőházat ;)
 
Talán, de barna algám nincs, meg mivel automata gépem van, így fényképezőgép sem a látható fényerővel csinálja a fotót, hanem egy kicsit sötétebbet. Még veszek bele pár növényt, és amanokat, és valószínűleg a jövő hónapban visszateszem a 2db 54 wattos T5-ös csövet , illetve, megcsinálom a CO2 rendszert, csak ehhez majd kell egy diffi, mert a régi szétrepedt, de az valószínűleg DIY lesz, csak le kell venni a vízcserélőről a szűrőházat ;)
W/literben most hogy állsz?
 
W/literben most hogy állsz?
Fogalmam sincs, most csak a Cree LED -ek világítanak , ott meg ugye más a számítás :D:D:D. De a növények nőnek, alga meg nincs , ez utóbbi miatt meg halogatom is kicsit a felturbózást , mert eddig soha nem sikerült ilyen gondtalanra egy akváriumindításom, üzemeltetésem se.
 
Azért egy próbát megteszek, hogy elcsábítsalak a fényesebb izgalmasabb oldalra
Hát igen fantasztikus ez nem is kérdés számomra már voltam 5-ször a Green Aquában is 2012 óta foglalkozom a témával és olvasgatok itt elötte is voltak normál (500l) halas akváriumaim minimális növénnyel full low tech. El is adtam mondván hogy nekem ilyen kell de ahogy olvasgattam naplókat és láttam milyen melóval és napi/heti teendőkkel jár különben káosz, hát rájöttem hogy ezt nem tudom megvalósítani ma is este értem haza a melóból fáradtan holnap is megyek vasárnap meg a család. Mondhatjátok erre az hogy akkor ez a hobby nem neked való és igazatok is van de annyira vágyok rá hogy muszály kitalálnom valami köztes megoldást és így jött a koncepcio, pl mos olvasom Beni naplóját és nagyon inspiráló és szép is. Segítségre van ehhez szükségem az tény hiába olvastam már el szinte minden naplót és tanulmányt ez még csak elmélet, Nálad is láttam már algás akváriumot az otthonit meg a Boltban is és nagy meló az hogy folyamatosan szép legyen a képek meg egy-egy rövid tisztítás rendezés utáni állapotot mutat amit el lehet érni de fenntartani nagy meló. Megoldásokat keresem. Tudom hogy amit küldtem az hi tech de nem a növényeket kérdeztem hanem a stílust hogy lehet-e ilyet más növénnyel megvalósítani vagy low-techben marad a különmböző hínár meg oriás levelü zöldségek?
 
Igen a baj az, hogyha nem akarsz foglalkozni az akváriummal, akkor ez nem az az irány.

Értem :( igazából 2 low tech magyar akvárium inspirál hogy belevágjak az Beni 240 literes növényese és az ADA inspired low tech iwagumi. Ezek azok amikkel teljesen elégedett lennék ha ezt a szintet elérném ez a célom
 
Amanoék szokásos technikájáva

És mi van akkor ha co2 nélkül használok hozzá twinstart? Érdemes? tudom hogy nem lesz tőle több co2 a vízben és nem helyettesíti de pl mégkevesebb algám lesz és talán a növények is jobban hozzájutnak ahhoz a kevés tápanyaghoz?
 
Back
Oldal tetejére