• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hidrák

Jó sok hidrám lett nekem is, mondjuk annyira nem aggódom miatta. kordában tartom őket carboval, attól tényleg elolvadnak .:)
Viszont ahogy fecskendőztem rájuk a carbot, észrevettem néhány fél cm hosszú hajszálvékony férget tekeregni (lehetetlen lefényképezni), azoknak sem esett jól a carbo.
Jól gondolom, hogy akkor azokat ehetik? Hagyjam inkább a hydrákat kicsit szerintetek, hadd lakmározzana? aztán ha elfogy a kaja úgyis eltűnnek? Valakinek tűntek el már maguktól?
Kép a hydráimról
Az akvákban mindig (legtöbbször) van egy csomó apró, fel sem tűnő élőlény, azokat ritkítják.
Ezek a kis csalánozók állítólag ivadékhal méretig el tudják kapni a planktont alkotó lényeket.
Ha ilyesmi nincs az akvában, meg lehet őket hagyni addig, amíg a mennyiségük nem zavarja a látványt.
Hogy az említett férgeket eszik vagy sem, ezt te tudnád megfigyelni, infóm sincs róla. :)
 
Az akvákban mindig (legtöbbször) van egy csomó apró, fel sem tűnő élőlény, azokat ritkítják.
Ezek a kis csalánozók állítólag ivadékhal méretig el tudják kapni a planktont alkotó lényeket.
Ha ilyesmi nincs az akvában, meg lehet őket hagyni addig, amíg a mennyiségük nem zavarja a látványt.
Hogy az említett férgeket eszik vagy sem, ezt te tudnád megfigyelni, infóm sincs róla. :)
Hát ahhoz hogy ezt megfigyeljem vagy olyan szerencsésnek kell lennem hogy sok szabad időm van, vagy hogy épp akkor kezdi el enni :) jelenleg még egyik sem jött be :D De ha sikerül akkor szólok.
 
Hát ahhoz hogy ezt megfigyeljem vagy olyan szerencsésnek kell lennem hogy sok szabad időm van, vagy hogy épp akkor kezdi el enni :) jelenleg még egyik sem jött be :D De ha sikerül akkor szólok.
Ajánlom a módszeremet: reggel két óra kávézással elegy bambulás az akva előtt, és délután úgyszintén.
Tuti, hogy egypár nap alatt sikerülni fog eloszlatnod a kétségeket. :) :)
 
Jó sok hidrám lett nekem is, mondjuk annyira nem aggódom miatta. kordában tartom őket carboval, attól tényleg elolvadnak :)
Viszont ahogy fecskendőztem rájuk a carbot, észrevettem néhány fél cm hosszú hajszálvékony férget tekeregni (lehetetlen lefényképezni), azoknak sem esett jól a carbo.
Jól gondolom, hogy akkor azokat ehetik? Hagyjam inkább a hydrákat kicsit szerintetek, hadd lakmározzana? aztán ha elfogy a kaja úgyis eltűnnek? Valakinek tűntek el már maguktól?
Kép a hydráimról
Nekem végül eltűntek. Az elején volt, hogy kézzel kiszedtem egy-kettőt, de aztán hagytam a fenébe. Nekem is ez a zöld típus volt, a fehér állítólag nagyobb. Most már nem aggódnék miatta. Megfigyeltem, hogy amikor a garnélák hozzá értek, akkor elugrottak, de egyszer sem láttam hogy el tudott volna kapni egyet is, még a legkisebbekből sem. Ha élő kajával etetsz, attól elszaporodhatnak. Én nem vegyszerezném őket. Amúgy is állítólag csak jó vízminőség mellett vannak jelen, szóval ez jó jel! :)
 
Back
Oldal tetejére