• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hidrák

Érdekes, hogy az élő hidrákat kerülik a halak és a garnélák, viszont amint megkapták a semlegesítő carbo-kezelést, utána rögtön finom falatokká változik a garnélák számára. Szinte verekednek érte.
 
Sziasztok!

Sziasztok!
Most, hogy nagyon sok hidrám van, szerintetek mi fog történni, ha betelepítek az akváriumba egy rajt ebből a halból:
Törpe razbóra - Zöldsávos törperazbóra - Boraras brigittae

a) A hidrák kárt tesznek a halakban
b) A halak megeszik a hidrákat
c) Nem foglalkoznak egymással

(naplóm: 30L nanocube)
Nem tesznek kárt egymásban.
A hidrák csak az újszülött élőlényekre lehetnek veszélyesek.
Csalánozókat ha jól tudom csak teknősök esznek (pl. medúzát).

A.ttila
 
Most tudtam meg, hogy kik telepedtek meg nálam.
Hát a heroes of might and magic-ben nem pont ilyenek voltak a hidrák :D
Szívből örülök, hogy jó a víz de sajnos el kell váljanak útjaink.
Már kénytelen voltam békét kötni az ászkákkal és a planáriákkal... :)
6Rgd3O9V2yotrM9rsBmM78ffoQXBvTJlN_TbhOdDL5hPKqPWm5bVD7pxiaKpIH9jc8aM8TZGcEGp1ja0da-VM42SwlymXLQs4NUfW19rIMcTyhYjt20V0VVPJSkkrlB-cu_-MIXn4ZgSqqgmzFtYAleMLich1F8VrVeJzasI19t-fzNMnUrHVCyRLDQDSv8PvkaJEppu_-NYq0IoHjpYEXnliRQal9FtWWEMF6G3LMgKeBphogmdYa7FHAd9RZ5-LlZjpM13rUP2MltXGq828YNOcUJx4CNXI0R7hSX2swccyXOkjj4YJ4uuGVCsMUL5c8EegLR_JZnpE87Ze_qz_agjY530xqePZkeISxthYQzY0-1oX-2O3d7Y2KnKIPKDTS8LOX-aw8-XFChFsCq1Tuf4-pzL09bjH6-yEaeKXjONnuYocweOV8UV-wHAX23nyEPgK-Fi-7kdHL9C4AxiqT-6SvN4g1JjJZ9qQ90uP6b1QoWAaIC0HRv13maQJ7EQCt0Vf7S2hKsn3dlWhQLc6xsSBvPvWzvLqEPwQIxME0EhfEBZkz022PAG0MlQOIH70GpiH0k48ca_sBW_Q70xaWuphAzjE0gqOEK42LA=w1018-h763-no
 
Üdv.
Sera Mycopur vagy a No planária elpusztíthatja a hidrákat? Nagyon sok lett belőlük, fehér és zöld színű is van.
 
A hydrák kezdik átvenni a hatalmat az akváriumban, már a süncsiga hátán is csápol egy!:banghead:

Fizetek is érte szívesen, ha lenne valakinek egy kis adag (10 literes akváriumba lenne) NO PLANARIA pora, mert az korábban már bevált nálam ellenük.

Köszönöm előre is!:notworthy:
 
A hydrák kezdik átvenni a hatalmat az akváriumban, már a süncsiga hátán is csápol egy!:banghead:

Fizetek is érte szívesen, ha lenne valakinek egy kis adag (10 literes akváriumba lenne) NO PLANARIA pora, mert az korábban már bevált nálam ellenük.

Köszönöm előre is!:notworthy:
Nekem a carbo egész szépen kordában tartja őket.
Ha gondolod adok szívesen :)
 
A garnélás akiban ( caridina ) nálam is megjelentek, egy kb 5x5cm-es foltban az üvegen, nagy sűrűségben. 1ml Seachem Excel elég volt leállított szűrő mellett, azonnal kicsinálta őket. Tudom, hogy ez nem végső és tökéletes megoldás és valószínűleg újra elő fognak jönni, de így elég jól kordában lehet tartani a számukat. Alkalmi, olcsó megoldás, mert Carbo mindenkinek van otthon. ( Néztem, a No Planaria arany árban van 😲 )
 
Nálam egy jelent most meg - azaz, egyet vettem észre -, isten tudja, honnan. Egyelőre nem zavaró, igazság szerint tök kíváncsi vagyok rájuk. A hátsó üvegen szúrtam ki, arra nem járnak a kis garnélák sem. Ha bántják őket, akkor megy a Carbo 💣
 
Tudja esetleg valaki hogy mi az oka, hogy a Flourish Excel-től kinyúlnak? Mert hogy elvileg az nem erre való. A Seachem csak nagyjából ennyit ír:

"Because some people have observed reduced algae when using Excel, some people try to use it to treat unwanted algae. We do not produce or market it as an algicide and using it as spot treatment where it is overdosed or applied directly to a plant can cause damage."
 
Tudja esetleg valaki hogy mi az oka, hogy a Flourish Excel-től kinyúlnak? Mert hogy elvileg az nem erre való. A Seachem csak nagyjából ennyit ír:

"Because some people have observed reduced algae when using Excel, some people try to use it to treat unwanted algae. We do not produce or market it as an algicide and using it as spot treatment where it is overdosed or applied directly to a plant can cause damage."
Mindenesetre érdekes egy szer ez az Excel. Csak óvatosan!!!
Én a 25 literes Caridinás akváriumba 1 ml tömény Excellel irtottam ki a Hidrákat. A garnéláknak nem lett bajuk ( kicsik nem voltak csak felnőttek ) viszont az aljzatban nyüzsgő milliónyi apró élőlény ( a nevüket nem tudom, de szinte minden garnélás akváriumban ott zsezsegnek ) nyomtalanul eltűnt??? Ennek nem ürülök, mert azt bizonyítja, hogy megbomlott az addigi tökéletes biológiai egyensúly. Vajon mi történhetett a növendék garnélák számára legfontosabb biofilmmel? A napokban születnek meg az SCRS kicsik, remélem nem sodortam veszélybe a túlélésüket.
 
Mindenesetre érdekes egy szer ez az Excel. Csak óvatosan!!!
Én a 25 literes Caridinás akváriumba 1 ml tömény Excellel irtottam ki a Hidrákat. A garnéláknak nem lett bajuk ( kicsik nem voltak csak felnőttek ) viszont az aljzatban nyüzsgő milliónyi apró élőlény ( a nevüket nem tudom, de szinte minden garnélás akváriumban ott zsezsegnek ) nyomtalanul eltűnt??? Ennek nem ürülök, mert azt bizonyítja, hogy megbomlott az addigi tökéletes biológiai egyensúly. Vajon mi történhetett a növendék garnélák számára legfontosabb biofilmmel? A napokban születnek meg az SCRS kicsik, remélem nem sodortam veszélybe a túlélésüket.
Én is ilyesmitől félek, hogy ha a hidrát kinyírja, akkor valószínűleg mást is, mint ahogy pl. a No Planaria. Nem tudom van-e olyan módszer, ami tényleg csak a hidrát irtja ki.

Más kérdés, és nem is ebbe a topic-ba tartozik, hogy mi van valójában a Flourish Excel-ben? Míg a többi Seachem terméken tipikusan van "Ingredients" rész, addig itt ilyet nem nagyon találok. Nekem egy nyitott kérdés, hogy egy termék, ami elvileg a fotoszintézist segíti elő miért pusztítja el az algát, hidrát, stb? 🤨🤔
 
Én is ilyesmitől félek, hogy ha a hidrát kinyírja, akkor valószínűleg mást is, mint ahogy pl. a No Planaria. Nem tudom van-e olyan módszer, ami tényleg csak a hidrát irtja ki.

Más kérdés, és nem is ebbe a topic-ba tartozik, hogy mi van valójában a Flourish Excel-ben? Míg a többi Seachem terméken tipikusan van "Ingredients" rész, addig itt ilyet nem nagyon találok. Nekem egy nyitott kérdés, hogy egy termék, ami elvileg a fotoszintézist segíti elő miért pusztítja el az algát, hidrát, stb? 🤨🤔
Annyit találtam rajta, hogy 2% polycycloglutaracetal. Esetleg @dexkill tudna felvilágosítást adni, hogy mi is ez valójában.
 
Én is ilyesmitől félek, hogy ha a hidrát kinyírja, akkor valószínűleg mást is, mint ahogy pl. a No Planaria. Nem tudom van-e olyan módszer, ami tényleg csak a hidrát irtja ki.

Más kérdés, és nem is ebbe a topic-ba tartozik, hogy mi van valójában a Flourish Excel-ben? Míg a többi Seachem terméken tipikusan van "Ingredients" rész, addig itt ilyet nem nagyon találok. Nekem egy nyitott kérdés, hogy egy termék, ami elvileg a fotoszintézist segíti elő miért pusztítja el az algát, hidrát, stb? 🤨🤔

Nem a fotoszintézist segíti elő.
 
Nem a fotoszintézist segíti elő.
Lehet hogy nem, nem tudom. A Seachem állítja, hogy a növények a fotoszintézis során fel tudják használni az Excelt és így ki tudja váltani a CO2-t. Ezért írtam ezt, de lehet hogy nem jól fogalmaztam.
 
Annyit találtam rajta, hogy 2% polycycloglutaracetal. Esetleg @dexkill tudna felvilágosítást adni, hogy mi is ez valójában.
Köszi az infót! Kis Google-özés után úgy tűnik, hogy ugyanez (vagy nagyon hasonló) az aktív összetevője a ParaGuard-nak is, feltehetően abban nagyobb koncentrációban. Így akkor érthető a fertőtlenítő hatás. Nyilván az igazságot csak a Seachem ismeri, de lehet hogy ugyanazt adja el "organic carbon"-ként és parazitaölő szerként csak más koncentrációban? 😆
 
Jó sok hidrám lett nekem is, mondjuk annyira nem aggódom miatta. kordában tartom őket carboval, attól tényleg elolvadnak :)
Viszont ahogy fecskendőztem rájuk a carbot, észrevettem néhány fél cm hosszú hajszálvékony férget tekeregni (lehetetlen lefényképezni), azoknak sem esett jól a carbo.
Jól gondolom, hogy akkor azokat ehetik? Hagyjam inkább a hydrákat kicsit szerintetek, hadd lakmározzana? aztán ha elfogy a kaja úgyis eltűnnek? Valakinek tűntek el már maguktól?
Kép a hydráimról
 
Back
Oldal tetejére