• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hidrák

Nálam is megjelentek, csak azt nem értem, hogy hogyan? Csak fagyikaját adok, jó ideje nem került bele új növény, vagy hal. A vasfa tetején csücsülnek. A jó vízminőségnek örülök, de mégis...
 
Most vettem észre h megint van hidrám, most ez egy egész csapat, úgy olvastam hogy akkor jönnek elő ha jóminőségű a víz, namost viszont van egy rakat staghorn alga amivel nem bírok, arra azt mondták akkor van ha sok a nitrát stb... Bár a teszt szerint az minimál.
Most akkor ez hogy van??? Valaki okosabb homályosítson már fel legyenszives, kezdek összezavarodni... :confused:
 
Nálam is megjelentek, csak azt nem értem, hogy hogyan?
Szerintem a vízzel. A csapvíz nem steril, van benne ez-az. Mondjuk egy RO készüléken nem mennek át, az tuti, de ha pl a berendezést elmostad csapvízben, az akváriumot is átmoshattad indítás előtt, akkor maradhatott benne.
Anno nálam is volt, amikor 7 éve a 415-ös sügereseket indítottam. Nem volt benne csak az aljzat, a kövek és víz. Ment a 3 hetes bejáratás és ezalatt lett jó sok hidrám.
Amikor beraktam az első halakat, másnapra hírmondójuk sem maradt. Valószínűleg nagy felfordulást nem csinálnak sehol. Esetleg érdemes egy-két olyan halat rájuk szabadítani, ami lecsipkedi őket.
 
Igazából nem zavarnak. Mindenhol ott vannak és a halaim nem eszik őket. A csapvíz lehetséges, nincs RO-m.
 
Én ma fedeztem fel nem kis ijedségemre mert hogy nem tudtam hogy mi ez hirtelen, még jó hogy itt meg tudtam találni róla topikot, nagy hala is érte külön! (y)
Nem gondoltam volna hogy az életem első akváriumában jó a víz... és fölég nem azután, miután elpusztult jó pár Gertrudae -m :cry:
Minden esetre itt az én hidrám ás én is láttam egy kövén kis zöld változatot is :)

DSC1.jpg

http://s10.postimg.org/3svpixaex/DSC1.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
A szimbiózist magam is alá tudom támasztani. Úgy fél éve van egy 3 tenyérnyi méretű telepem a GDA alga kelős közepén. Jól felosztották egymásközt a területeket. Nincs szívem bántani. A hidrák tényleg csak egy árnyalattal világos zöldebbek.
 
Én szívesen eltüntetném őket, mert ahol megtelepednek (egyre több helyen), ott nem tisztogatnak sem az otok, sem a garnélák. És garnélaszaporulatot is várok a közeljövőben...
 
Én szívesen eltüntetném őket, mert ahol megtelepednek (egyre több helyen), ott nem tisztogatnak sem az otok, sem a garnélák. És garnélaszaporulatot is várok a közeljövőben...

Ha jössz a homokért, adok csodaport, amitől 1-2 nap alatt eltűnnek.:whistle:
 
Üdv.
Nálam is megjelentek a kis édesek. Azon kívül,hogy érdekes állatkák,nem igazán örülök nekik, mivel akkor vettem észre őket amikor az egyik garnéla elengedte a petéit.
Van valakinek tapasztalata az eltüntetésükben? Nem elméleti, hanem gyakorlati. Jódmentes konyhasó használatát és 9voltos elemről áram bevezetését olvastam. Volt akinél magától eltűnt-erre nem számítok. Majd próbálok fotót készíteni, csak telefonom van.
Köszönöm a segítséget.
 
Üdv.
Nálam is megjelentek a kis édesek. Azon kívül,hogy érdekes állatkák,nem igazán örülök nekik, mivel akkor vettem észre őket amikor az egyik garnéla elengedte a petéit.
Van valakinek tapasztalata az eltüntetésükben? Nem elméleti, hanem gyakorlati. Jódmentes konyhasó használatát és 9voltos elemről áram bevezetését olvastam. Volt akinél magától eltűnt-erre nem számítok. Majd próbálok fotót készíteni, csak telefonom van.
Köszönöm a segítséget.
Időről időre nálam is megjelennek, de nem vettem észre, hogy bármi bonyodalmat jelentenének a maguk kb 0,1 mm-es törzs átmérőjével.
Én a pengés algakaparóval a pont/por alga takarítás alkalmával letúrom és jó sokáig nyugton vagyok utána (a pont/por algát sajna sűrűbben kell letúrjam, mint a hidrákat) tőlük.
 
Sziasztok. A tegnapi nap folyamán szembesültem a hídra jelenlétével az akváriumomba. Kérdésem az lenne hogy mivel tudok ellenük védekezni valamint megszüntetni? Előre is köszönöm valaszaitokat.
 
Szerintem aranyosak :) Nálam is voltak egy darabig,aztán eltűntek. A Carbo-t nem igazán bírják.
 
Nálam is voltak mindkét akváriumban. A 30-as kocka akkor hightech volt, a 45-ös low és szinte egyszerre jelentek meg.
A kicsiben csak garnélák éltek, de nem tapasztaltam ellenségeskedést a két faj között.
A nagyobb az halas, nyilván ott sem volt probléma.
Alapvetően nekem nagyon tetszenek ezek a lények. Sajnáltam amikor egy hét után mindkét akváriumból eltűntek és azóta nem jelentek meg.
Ha esetleg valaki tud megoldást arra, hogyan lehetne újra hidrám és hogy tudnám őket hosszabb ideig életben tartani az érdekelne.
 
Üdv.
Azt olvastam,hogy a hidrák érzékenyek az ammóniára. Tehát ha vannak, akkor jó a vized. Ez azért vigasztaló. Nálam is volt/van a garnélás nano-ba. Nem vettem észre,hogy bántották volna a kis garnélákat.
Érdekes kis lények,nálam a zöld fajta van.
 
Ha jössz a homokért, adok csodaport, amitől 1-2 nap alatt eltűnnek.:whistle:
Szia. Milyen csodaszered van?
Bár nem idegesítenek csak, hogy nem látom őket rendesen!
Azt mondja a család olyan vagyok mint 1 nyomozó mert állandóan egy nagyítóval ülök az akvárium előtt!
:cry: már a szemem folyik ki.
 
Nagytakarítottam a hétvégén. Kb 80%-os vízcsere, egy-két helyen teljesen leszívtam az aljzatot, es átmosva tettem vissza (Dennerle Scapers’ Soil). A köveket mind kiszedtem, hypos áztatáson mentek keresztül. A külső szűrőt is szétszedtem, teljes pucolás abban is.
Utána vízkezelő, carbo, mikro, makro, és EL AlgExit algaölő (ezt most próbálom ki, bár annyira nem vészes már az algásodás).

Két nap telt el, és ma már láttam lebegő hidrát . Én elhiszem, hogy a vízminőséggel összefügg. Máskor is nagy pucolás után jelentek meg. Aztán hamar távoztak is...

Ellenben azt remélem, hogy az AlgExit nem ártalmas a garnélákra / halakra sem, ha a hidrák ilyen jól tolerálják.
 
Back
Oldal tetejére