• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hidrák

baci

Új regisztrált
Mivel nem sok mindent találtam az oldalon ezekről a kis lényekről, arra gondoltam, hogy összeszedek róluk némi infót.

Azt nem tudtam eldönteni, hogy hol nyissam az új témát, ha szerintetek máshol jobb helyen lenne csak tessék... ;)

Have fun... :)

A hidra, vagy édesvízi polip, amely leginkább egy hosszúkás tengerirózsára hasonlít, a víz alatti leveleken és köveken élő kicsiny és egyszerű élőlények közé tartozik. Ezeknek az egyszerű szervezeteknek nincs külön bélcsatornájuk, hanem az egész állat tulajdonképpen csak egy tömlőalakú gyomor. Alsó része zárt és tapadókorongban végződik, felső részének pedig erősen tágítható szájnyílása van. Henger alakú testét csak két sejtréteg alkotja, ezeket vékony hártya választja el egymástól. Rokonaihoz, a tengerirózsához és a medúzához hasonlóan a tapogatóin számos nematocisztának nevezett csalánsejt található - ezek segítségével bénítja meg a zsákmányát.
A hidrákat nem könnyű észrevenni, úgy egy centiméter hosszú, fonálszerű lények, amelyek mindegyike kócos fazonú tapogatófrizurát visel. Alapjukkal az üveghez tapadva a hidrák parókájukkal integetnek abban a reményben, hogy sikerül vízibolhákat vagy apró férgecskéket fogniuk.


368055



Elvileg a mi akváriumainkba is könnyedén behurcolhatók, leginkább növényekkel, uszadékfákkal, kövekkel stb. Tudtommal a nagyon fiatal kis garnélákat leszámítva nincsenek káros hatással az akvárium többi lakójára.

Érdekes kis élőlények ezek. Gyors szaporodásának (bimbózás) :) és rendkívüli regenerálódó képességének köszönhetően ma is számos genetikai kutatás tárgyát képezi.

A képek feltöltésére nem sikerült rájönnöm, ehhez egy kis segítséget kérnék! :oops:
 
Sziasztok!

Most nézegettem a Hidráimat!

Nincs könnyű életük!

Ebben az akváriumban éldegélnek egy páran: A három jeles szürke nanója | Magyar Akvakertész Fórum

Negyed óra alatt percenként ütköztek a garnélák beléjük!
Mindig próbáltak rájuk fogni, de a közel fél centis Rc-k már túl nagy falatnak bizonyulnak.
Azért látni hogy a garnéláknak sem kellemes a találkozás, mert mint akiket hegyes tűvel szúrnak meg ugrottak odébb!
Ez idő alatt nem sikerült semmit fogniuk, pedig sokszor mm-es távolságra úszott egy kis Kagylós rák, vagy Cyklops a karjaiktól!
A nagyobbik Hidra 2-3 percenként vándorolt tovább kinyújtózva közel centisre, kinyújtott karjaival az üvegben kapaszkodva, a testét összehúzva, gömbölydeden, karjaihoz húzva "araszolt" néhány milliméter távolságra.
A kisebbik mely alig nagyobb mint 2mm egy helyben állva várta a betevőt!
De neki sem volt szerencséje!
Pedig az akváriumban szemmel láthatóan is hemzsegnek az éppen látható méretűtől, a kicsit nagyobb mint egy milliméteres állatkák!

Bár nem szeretjük őket mert az ivadék halak, frissen kelt garnélák veszélyben vannak tőlük, mégis a természet egyik apró csodáját figyelhetjük meg személyükben!

A.ttila
 
Annyi csodás dolog van a természetben; ezzel én inkább nem ismerkednék meg közelebbről!
És ha nem tudnak semmit elkapni, akkor maguktól nem nyúlnak ki éhen?
Mivel kerül be ilyen szépséges szörnyeteg? Új növény, élőlény? Hűvösebb vagy melegebb vízre nem érzékeny? Gondolom elkapni lehetetlen őket. Milyen gyorsan szaporodnak? Gondolom bandában már eredményesebben vadásznának.
Íme egy videó a "működésükről":

Ezen a fórumon több hasznos dolgot is megtudhatunk:
Magyar Garnéla Fórum • Téma megtekintése - Hidra
 
Annyi csodás dolog van a természetben; ezzel én inkább nem ismerkednék meg közelebbről!
És ha nem tudnak semmit elkapni, akkor maguktól nem nyúlnak ki éhen?
Mivel kerül be ilyen szépséges szörnyeteg? Új növény, élőlény? Hűvösebb vagy melegebb vízre nem érzékeny? Gondolom elkapni lehetetlen őket. Milyen gyorsan szaporodnak? Gondolom bandában már eredményesebben vadásznának.
Íme egy videó a "működésükről":

Ezen a fórumon több hasznos dolgot is megtudhatunk:
Magyar Garnéla Fórum • Téma megtekintése - Hidra
Nálam volt egy "pár", de eltűntek. :) Én úgy vagyok vele, hogy inkább ez, mint az alga. :D
Egyébként pofás kis élőlények. "elkapni" nem nehéz őket, mivel helyhez kötötten élnek.
 
Pár nap alatt a red moor fáimon több helyen is hidrák jelentek meg! :) Nagyon érdekes, ahogy integetnek és táplálkozni próbálnak!
Jár bármilyen káros hatással a jelenlétük? Esetleg a vízminőséggel kapcsolatosan jelent valamit a megjelenésük (jó vagy rossz)? Ha tudok, fotót is készítek majd róluk!
 
No, hát ők azok! Nem tudom, mit kaphatnak el és mit ehetnek, de az tény, hogy mindkettő a duplájára nőtt a tegnap ilyenkori méretéhez képest! :)

Hidr%25C3%25A1k.jpg
 
Szia Annamari!

Miért baj, hogy ha a kishalas medencében hidrák vannak? Nem csak a nagyon kicsi élőlényeket kapják el?
Egy nagyobb Hydra az egész fiatal kishalat el tudja kapni.
Egyébként pedig táplálék konkurense az ivadékoknak.
Nálam még a garnélákat is megugrasztják ha a közelükbe mennek, de rájuk már nem jelentenek veszélyt!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére