• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hemianthus micranthemoides - Hemianthus glomeratus

Ez itt a reklám helye: Green Aqua-ból rendelt HM:
https://goo.gl/photos/UDujoM2sxM8tY69QA

"Máshonnan" rendelt:
https://goo.gl/photos/CsHv6w2SSCNEdm5w5

Először rendeltem GA-ból 1600.-Ft ért. Utána új akvárium beindítása miatt egy másik boltból 3 cserép Hm-et 350/db áron. Gondoltam, hogy lesz mennyiségi különbség, na de ennyi... A Ga-s mennyiség legalább 10-15x több volt, 5x-ös áron. GA, én így szeretlek :)
Ez inkább Montecarlo lenne nemde?
 
Sziasztok. A 30 literes nano kockámban HM van a háttérben 'hatalmas' zöld falat alkotva majdnem vízfelszínig. Ezt a nagy zöld hátteret szeretném megtörni valami piros növénnyel, amely hasonló 'habitusú' mint a HM. Tudtok valami ilyent ajánlani? Rotala macrandra 'Red Mini' -vel szemezek, csak a 'mini'- vel van bajom, mert kb 25 cm-re fel kellene nőnie. Nem mini fajtát, meg nem nagyon találok a boltok kínálatában.
(lehet, hogy nem ez a legjobb topic erre a kérdésre...)
 
Sziasztok!

Olvasva a topikot elbizonytalanottam hogy vajon nekem tényleg HM-em van?
Amiket itt irtatok mennyire nő hogy kétszer kell nyirni egy héten meg hogy 30 cm na az enyém nem ilyen.
Sosem nőtt gyorsan kb két hetente kell nyirnom akkor sem sokat.
Töltök fel néhány képet.
Szerintetek ez HM vagy valami más?

DSC_0422.JPGDSC_0423.JPGDSC_0424.JPGDSC_0425.JPG

Ja és legújabban elkezdett felúszkálni a talajról a 2. képen jól látszik ahol kikopott.
Kösz.
 
Sziasztok!

Olvasva a topikot elbizonytalanottam hogy vajon nekem tényleg HM-em van?
Amiket itt irtatok mennyire nő hogy kétszer kell nyirni egy héten meg hogy 30 cm na az enyém nem ilyen.
Sosem nőtt gyorsan kb két hetente kell nyirnom akkor sem sokat.
Töltök fel néhány képet.
Szerintetek ez HM vagy valami más?

View attachment 100069View attachment 100070View attachment 100071View attachment 100072

Ja és legújabban elkezdett felúszkálni a talajról a 2. képen jól látszik ahol kikopott.
Kösz.

Szerintem ez HM. De hogy mennyire nő gyorsan, az, mint minden növénynél, nála is függ attól, hogy mennyi fényt, tápot, CO2-t kap.
Én pl. tudtam már nevelni HM-et úgy is, hogy hetente vágni kellett, meg úgy is, hogy hónapokig hozzá se kellett nyúlni.
Azért az mindenképpen igaz, hogy a gyorsabban növő növények közés tartozik.
A feluszásra meg egyfajta magyarázat lehet az, hogy az Anci, és a Manadó(?) nem jó kombináció finom gyökerű növény mellé.
Mármint mellé igen 😁 , viszont vele egy akváriumban okozhat gondot. 😛
 
Szerintem ez HM. De hogy mennyire nő gyorsan, az, mint minden növénynél, nála is függ attól, hogy mennyi fényt, tápot, CO2-t kap.
Én pl. tudtam már nevelni HM-et úgy is, hogy hetente vágni kellett, meg úgy is, hogy hónapokig hozzá se kellett nyúlni.
Azért az mindenképpen igaz, hogy a gyorsabban növő növények közés tartozik.
A feluszásra meg egyfajta magyarázat lehet az, hogy az Anci, és a Manadó(?) nem jó kombináció finom gyökerű növény mellé.
Mármint mellé igen 😁 , viszont vele egy akváriumban okozhat gondot. 😛
Köszi.
Co2 megy. A fényt úgy látom a többi növényből hogy elég lehet. (talán)
A többi növény szépen fejlődik Hínár víz tetején anubias virágzik cryptót ritkítanom kellet.
Esetleg próbáljak több fényt?
 
Köszi.
Co2 megy. A fényt úgy látom a többi növényből hogy elég lehet. (talán)
A többi növény szépen fejlődik Hínár víz tetején anubias virágzik cryptót ritkítanom kellet.
Esetleg próbáljak több fényt?

Botorság lenne ennyi infóból bármit javasolni, mert ugye nem tudjuk, mennyi fényerővel hány órát világítasz, mennyi és milyen tápot adagolsz, illetve hogy mennyi a KH/PH.
Pár hisztisebb növénytől eltekintve (és szerencsére a HM nem tartozik ezek közé) szerintem fontosabb a növényeknek, hogy minden egyensúlyban legyen, mint hogy erős fény, sok táp, CO2 legyen.
Ráadásul az általad leírt növények a HM megítélésében nem túl relevánsak, mert mindegyik szinte a legigénytelenebbek közé tartozik.
Ha mégis így vakon kellene valamit mondanom, akkor, bár az általad küldött képek elég sötétek, de mivel a fénnyel könnyebb bajt csinálni, mint a táppal, ezért én először kis mértékben az utóbbit emelném.
A fő szabály itt is, mint mindenben, hogy adj időt magadnak kipróbálni mi hoz jó eredményt, és drasztikusan soha ne változtass semmit, főleg, ha a többi növényed jól érzi magát, mert az egész kisérlet nem ér annyit, hogy ellepjen az alga...
 
Botorság lenne ennyi infóból bármit javasolni, mert ugye nem tudjuk, mennyi fényerővel hány órát világítasz, mennyi és milyen tápot adagolsz, illetve hogy mennyi a KH/PH.
Pár hisztisebb növénytől eltekintve (és szerencsére a HM nem tartozik ezek közé) szerintem fontosabb a növényeknek, hogy minden egyensúlyban legyen, mint hogy erős fény, sok táp, CO2 legyen.
Ráadásul az általad leírt növények a HM megítélésében nem túl relevánsak, mert mindegyik szinte a legigénytelenebbek közé tartozik.
Ha mégis így vakon kellene valamit mondanom, akkor, bár az általad küldött képek elég sötétek, de mivel a fénnyel könnyebb bajt csinálni, mint a táppal, ezért én először kis mértékben az utóbbit emelném.
A fő szabály itt is, mint mindenben, hogy adj időt magadnak kipróbálni mi hoz jó eredményt, és drasztikusan soha ne változtass semmit, főleg, ha a többi növényed jól érzi magát, mert az egész kisérlet nem ér annyit, hogy ellepjen az alga...
Bocs teljesen igazad van a háttér információ lemaradt.
Szárnybontogatás 85l-ben
Így jobb lesz.
 
Back
Oldal tetejére