• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hemianthus micranthemoides - Hemianthus glomeratus

25 l akvárium, 2*10 w led világitás (6500k ,1400. lumen). tápozás 1-1-1ml micro,macro,carbo. egy hèten egyszer egy pici vasat adagolok. Táptalaj van. Co2- egy citromsavas rendszerrel pöfèkel. Igaz csak egyszer nyírtam eddig. mèg csak masfel honapos az akva. lehet ha gyakrabban belenyesek besűrüsödik?
 
25 l akvárium, 2*10 w led világitás (6500k ,1400. lumen). tápozás 1-1-1ml micro,macro,carbo. egy hèten egyszer egy pici vasat adagolok. Táptalaj van. Co2- egy citromsavas rendszerrel pöfèkel. Igaz csak egyszer nyírtam eddig. mèg csak masfel honapos az akva. lehet ha gyakrabban belenyesek besűrüsödik?
A paraméterek szerintem rendben vannak. Rendszeresen nyírni kell ahhoz, hogy besűrűsödjön.
 
Szegény növény, manapság low tech gyepnek van megerőszakolva több kevesebb sikerrel :)
Ez egy gyönyörű bokros növény. Nem gyepnövény. Ha nem nyomkodjuk folyamatosan a talajba teljes pompájában tud ragyogni. Átfutottam a topikot és alig találtam róla normális fotót, úgyhogy most pótoljuk a lemaradást.

31643088972_94ddecc995_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

23111167379_4778ed7edc_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

23186865253_645cdc1c1e_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

26323842570_3c73c4fb00_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr
 
Szia!
Nem szeretném offolni a témát.
Naplót tudsz nyitni : Naplók topikban jobbra fent Új téma-ra kattintásával.https://akvakertesz.hu/forums/akvarium-naplok/
Ott szívesen segítek(tünk) Neked az akváriumoddal kapcsolatban.;)



Szia!

Szeptember óta az én gondom is megoldódott, kapja a macrót-miocrót, újra telepítettem a HM-et és elég szép gyep alakult ki. Képet nem tudok sajna feltölteni a kezdeti és a mostani állapotról. :(
 
Én sem értem miért gyepnek akarja mindenki nevelni, amikor bokorként sokkal szebb és természetesebb. Meg erre való. :D
 
Én sem értem miért gyepnek akarja mindenki nevelni, amikor bokorként sokkal szebb és természetesebb. Meg erre való. :D
Kipróbáltam elég sok növényt, amiből gyepet lehet csinálni (összes parvula, MC, tenellus), viszont eddig ez az egyetlen, ami bírja a kemény, lúgos vizet, az alacsony fényt, és alkalmas gyepnek is. Természetesen ilyen körülmények között nem nő valami gyorsan, de szép, egészséges.
 
Mondjuk ennyi erővel lehetne Najas guadalupensis gyep is. Fény nem kell neki meg semmi más sem :) Visszanyomkodva a talajba és megnyírva rendszeresen simán lehetne belőle tenellus szerű gyep.
 
Két hónapja próbálkozok beültetni a HM-et, mindig felúszkálnak szálanként a felszínre, aztán lassanként elfogy, nem mindig van kedvem vissza dugdosni 1-1 szálat, mert akkor megindul a többi is felfelé és indul a káosz. Hogy tartsam bent a földben?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Két hónapja próbálkozok beültetni a HM-et, mindig felúszkálnak szálanként a felszínre, aztán lassanként elfogy, nem mindig van kedvem vissza dugdosni 1-1 szálat, mert akkor megindul a többi is felfelé és indul a káosz. Hogy tartsam bent a földben?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Milyen talajod van?
 
Fekete kavics, elég durva szemcsés, jbl golyók vannak bele rejtve, meg tápozok.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Szerintem nem tud megkapaszkodni a nagy szemcsék között. Nálam Amazonia van, ahova bedugom a növényt, ottmarad.
 
Annyira nem nagy 3-4 mm-es kb és nem kerek, a többi növény szépen megmarad. :/ Arra is gondoltam, hogy a rakoncátlan ancik kitúrják.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ès MH- bol nem lehet gyepet nevelni? nekem gyönyörűen sűrűsödik az előtèrben kevès fènynèl is. ès nyirni sem kell, kivève mikor "eltèved" ès nèhány hosszabb lóhere formaju levelet ereszt. :-D
 
Ès MH- bol nem lehet gyepet nevelni? nekem gyönyörűen sűrűsödik az előtèrben kevès fènynèl is. ès nyirni sem kell, kivève mikor "eltèved" ès nèhány hosszabb lóhere formaju levelet ereszt. :-D
Lehet, de nem érdemes szerintem. Nekem volt. Nem lehet olyan alacsonyan tartani, mint egy HC-t, vagy MC-t.
 
Back
Oldal tetejére