• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hemianthus micranthemoides - Hemianthus glomeratus

A HM bírja a keményebb vizet (15 nk)? GA honlap szerint igen, de más szakirányú honlap szerint lágy víz kell neki. MC helyére szeretném, az nem bírja.
 
Nálam sima csapvízben szépen fejlődik, lágyban is szépen fejlődött.
Majd a későbbiekben én is gyepet tervezek belőle. Ha jó sűrűn ülteted és amikor 5-6 cm-es, akkor visszavágod jó alaposan, akkor szép tömött gyep lesz belőle idővel.
Kis (tenyérnyi) területen már kipróbáltam és pozitív volt a tapasztalatom. Egyetlen hátulütője: gyakran kell fenetni majd az ollódat;)
 
A másik ötletem a HC volt, de attól félek a manadoból kitúrják a csigák, amanok. Nyírni szeretek, bár Anyukám furcsán nézett rám, mikor mondtam neki, hogy füvet nyírok az akiban :D
 
Olyan kérdésem lenne a H.M.-el kapcsolatban,hogy a nyírás után a megmaradt tövek algásak! Mit tehetnék ez ellen?
 
Olyan kérdésem lenne a H.M.-el kapcsolatban,hogy a nyírás után a megmaradt tövek algásak! Mit tehetnék ez ellen?
Mekkorára vágtad vissza?
Érdemes egész rövidre visszanyesni (kb 1-1,5 cm lehet vígan), akkor az alga egy része is megy, aztán ha magához tért a növény, szépen fog sűrűsödni.
No meg a takarító brigád is jobban boldogul;)
 
Van bőven amanom, de ők se bírnak vele !
Sajnos jó ideje küzdök az algával, de vesztésre állok !Visszavágni szoktam, de akkor most brutál fogom !
Köszönöm
 
Van bőven amanom, de ők se bírnak vele !
Sajnos jó ideje küzdök az algával, de vesztésre állok !Visszavágni szoktam, de akkor most brutál fogom !
Köszönöm
Ha a normálnál több algád van, akkor annak az okát kéne megkeresni először.
 
Sajnos úgy érzem, hogy több van, de az már nem ebbe a topikba való !
Viszont azt még megkérdezném, hogy a lekapcsolt szűrés, áramlásmentességre gondolok,E.carbo növényre engedése nem segitheti a dolgot?
Üdv
 
Sajnos úgy érzem, hogy több van, de az már nem ebbe a topikba való !
Viszont azt még megkérdezném, hogy a lekapcsolt szűrés, áramlásmentességre gondolok,E.carbo növényre engedése nem segitheti a dolgot?
Üdv
A carbo jól öli az algákat, de sajnos a növények egy részét is, úgyhogy a helyedben mindenképp csak egy pici részen próbálnám ki először.
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Kb 1 hónapja vettem (nem a GA-ba) HM-et remélem azt, a beletűzött termékismertetőn legalábbis az volt írva, nekem nem nő sőt olyan mintha fogyna eltüne. 3db filcben lévő tövet vettem szétszedtem több darabra úgy ültettem el. Próbáltam úgy csinálni ahogy egy csomó videóban láttam. A talaj Manádó, Profitó a növénytáp, liquid carbo-t is adok naponta, viszont makrótápot nem. Nyomtam aquaplant tabletta is mellé. A többi növényem növöget és azoknak új hajtásai jönnek/vannak.
Van az akváriumomba 14 neon 3 xifo 5 black molly és 2 algaevő. Nem olyan rég kezdtem ezzel a növényes akvarisztikával jobban foglalkozni bár régóta van akváriumom.
Remélem jó helyre írtam a segítség kérésemet.
Előre is köszönöm ha valaki tudna segíteni.
 
Szia!
Próbálj naplót nyitni az akvádnak.(y)
Többen figyelik, jobban kapsz válaszokat a kérdéseidre.
Amúgy írhatnál még szűrésedről, világításodról.
Fénykép is sokat segíthetne. Ezek nélkül nehéz válaszolni.
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Kb 1 hónapja vettem (nem a GA-ba) HM-et remélem azt, a beletűzött termékismertetőn legalábbis az volt írva, nekem nem nő sőt olyan mintha fogyna eltüne. 3db filcben lévő tövet vettem szétszedtem több darabra úgy ültettem el. Próbáltam úgy csinálni ahogy egy csomó videóban láttam. A talaj Manádó, Profitó a növénytáp, liquid carbo-t is adok naponta, viszont makrótápot nem. Nyomtam aquaplant tabletta is mellé. A többi növényem növöget és azoknak új hajtásai jönnek/vannak.
Van az akváriumomba 14 neon 3 xifo 5 black molly és 2 algaevő. Nem olyan rég kezdtem ezzel a növényes akvarisztikával jobban foglalkozni bár régóta van akváriumom.
Remélem jó helyre írtam a segítség kérésemet.
Előre is köszönöm ha valaki tudna segíteni.

Szia!

Nálam is csak vergődött a HM (kvarchomok, 1-2 tápgolyó, Profito mellett), aztán mióta átálltam Green Aqua Micro Macro-ra és kap rendes fényt (0.6W/l), azóta már többször is felért a vízfelszínig, nő, mint a veszedelem.
Makró segítene rajta, az biztos.
 
Szia!
Próbálj naplót nyitni az akvádnak.(y)
Többen figyelik, jobban kapsz válaszokat a kérdéseidre.
Amúgy írhatnál még szűrésedről, világításodról.
Fénykép is sokat segíthetne. Ezek nélkül nehéz válaszolni.

Szia!

Nem tudom,hogy tudok-e naplót nyitni, nemrég regisztráltam. /bár még nem próbáltam/
Fényképet még nem tudok feltölteni az biztos, hiányzik nekem még az az opció :(
Az akváriumot régen kaptam és nem nagyon néztem mi-milyen benne. A világitásom ha jól számoltam 2 T8 neon 18W/db. Ahogy olvasgattam a fórumot és nézegettem a videókat ez kevés lesz. GA-Macrót már beszereztem,meglátjuk mi lesz.Most csak azt nem tudom, hogy lehet-e használni a Profitóval. Nemrég vettem. EHEIM szűrő/levegőztető van benne.A pontos típusát nem tudom lekopott.Régebben azt megnéztem és ha jól emlékszem akkor 120-150 literig szűr. Megpróbálok a GA-ba venni egy adag HM-et.
 
Back
Oldal tetejére