• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hemianthus micranthemoides - Hemianthus glomeratus

Milyen időközönként kell ezt a növényt nyírni és hány cm-t?- ha a hátsó részen szeretnék egy szép hátteret kialakítani.
Köszönöm
 
Én kivágtam az egészet, mert hetente 2x kellett volna nyírnom és a többi növénykéimet simán lenyomta. Mennie kellett... :D
 
HC-ből lehetetlen bokrot csinálni ,mivel elfekszik a talaj felszínén. Ellenben a...
Látod azt a két bokrot az aláírásomban a képen? Az HM :crazy:
N-emy megtudnäd mondani az aläiräsodban szereplö ball oldali akit milyen neven talälom a naplokban?
 
Sziasztok! Nekem is van HM-em, 2 bokor. 5 hete indítottam az akváriumot, akkor ültettem, van JBL táptalajom, 0,7W/l világításom, 1 hete adagolom naponta a GA wellnest, CO2 csak dezodoros van egyenlőre. A HM-em nem nagyon akar nőni, mióta megvan kb 2-3cm-t nőtt, és azt is inkább fölfelé. Amikor beültettem nem szedtem szét, az bajság lehet!!?? :)
Szerintetek érdemes kiszednem... szétszedni pár db-ra és újra vissza? vagy miért nem nő?
 
Sziasztok! Nekem is van HM-em, 2 bokor. 5 hete indítottam az akváriumot, akkor ültettem, van JBL táptalajom, 0,7W/l világításom, 1 hete adagolom naponta a GA wellnest, CO2 csak dezodoros van egyenlőre. A HM-em nem nagyon akar nőni, mióta megvan kb 2-3cm-t nőtt, és azt is inkább fölfelé. Amikor beültettem nem szedtem szét, az bajság lehet!!?? :)
Szerintetek érdemes kiszednem... szétszedni pár db-ra és újra vissza? vagy miért nem nő?
Szia!
Mindenképp érdemes szétszedni és szálanként egymástól kicsit távolabb ledugni, mert különben olyan sűrű dzsungelt alkot majd, hogy az alja nagyon csúnyán felkopaszodik. A HM-et a táptalaj nem nagyon fogja érdekelni, ellenben a Green Aqua Micro-Makrót tuti meghálálja. Nekem igazán a CO2 indítása óta indult meg, de anélkül is növögetett. Beültetés után kell neki egy kis idő, míg megindul, szerintem nem kell soká várnod rá.
Egyébként azt hogy érted, hogy felfelé nő? Milyen irányban szeretnéd még, hogy nőjön?:)
 
Szia!
Mindenképp érdemes szétszedni és szálanként egymástól kicsit távolabb ledugni, mert különben olyan sűrű dzsungelt alkot majd, hogy az alja nagyon csúnyán felkopaszodik. A HM-et a táptalaj nem nagyon fogja érdekelni, ellenben a Green Aqua Micro-Makrót tuti meghálálja. Nekem igazán a CO2 indítása óta indult meg, de anélkül is növögetett. Beültetés után kell neki egy kis idő, míg megindul, szerintem nem kell soká várnod rá.
Egyébként azt hogy érted, hogy felfelé nő? Milyen irányban szeretnéd még, hogy nőjön?:)

Szia!
Köszi a hozzászólást.
Hát úgy értem hogy nem bokrosodik, nem nő oldalra, nem terül :) de sebaj, szerintem holnap szétszedem, azt majd úgy jobb lesz :p
 
egyszer megnyírod és máris megindul oldalra.
még annyit fűznék hozzá egyébként, hogy olyan durván be tud bokrosodni, hogy a végén egy mulm-temető lesz alatta, vastagon. ha nem nyírod, akkor pedig kb húsz centire is megnő. szóval 3 centis gyepet nehéz belőle csinálni.

nálam összesen 7-10 szál volt kezdésnek, egymástól úgy 5 centire ültettem be. a végeredmény egy karvastag negyven centi hosszú sövény. alig pár hónap alatt.
 
A munkahelyi nanoban HM van az előtérben. Mennyire lehet brutálisan visszanyesni?
Felfele nő, mint a bolond. Gondoltam 2 centis magasságban megnyírom.Nem lesz baja?
A nyesedékkel meg tudnék sűríteni, bővíteni.
 
A munkahelyi nanoban HM van az előtérben. Mennyire lehet brutálisan visszanyesni?
Felfele nő, mint a bolond. Gondoltam 2 centis magasságban megnyírom.Nem lesz baja?
A nyesedékkel meg tudnék sűríteni, bővíteni.

Ollót neki nyugodtan! Annál inkább fog oldalra is terjedni, nálam szépen kúszik a talajon.
 
Ollót neki nyugodtan! Annál inkább fog oldalra is terjedni, nálam szépen kúszik a talajon.
Esetleg nincs róla egy képed? ;)
Első adagom alig akart megmaradni. Vettem még egyet kb. 3 hete, most viszont nagyon megindultak! Kösz nektek az eddigi infókat, holnap fenem az ollót! :ninja:
 
Esetleg nincs róla egy képed?

Sajnos nincs használható fotóm, de vannak itt a fórumon HM mezős képek, én is innen vettem az ötletet. Amúgy én már felkaptam az egész szőnyeget, mert nagyon besűrűsödött, az alja nem kapott semmi fényt és algásodott. A hosszú szálak nyírása mellett ezért ritkítani is érdemes. Akkor untam meg, amikor meglett a CO2 rendszer, mert nagyon megindult, kezelhetetlenné vált. Most kis HM bokrot szeretnék nevelni.
 
OK. Holnap majd keresgélek. Eddig annyira nem nőtt, hogy nem foglalkoztam vele. Most viszont úgy meglódult, hogy érdemes ötleteket gyűjtenem, mielőtt benő mindent.
 
Kezdőként én is vettem ebből a növényből. A cserépben nagyon apró levelei voltak. Hamar elszaporodott. A nyírásról annyit, hogy én ahol tudom a talajig lenyírom. Van ahol marad 1cm, mert sajnálom a Parvulát tövig nyírni. Pár nap után egyre látványosabban megindul a növekedés. Volt hogy 3-4 hétig nem nyírtam. Az akvárium jó része HM-ből állt. Már a talaj több mint a felét uralja. Mindenesetre a sikerélmény megvolt. :D Szerintem ahol van sok fény, CO2 és rendes tápozás, ott nehéz kordában tartani.
 
Nekem is volt/van szerencsém ehhez a kis növényhez volt egy óriási bokrom de hagytam túlnőni és miután vágtam nem sűrűsödött vissza így kiszedtem de időközben egy két szál felúszott és elbújt a mohák között az aki tetején mára teljesen szárazföldi levelei lettek (kerekebbek, világosabbak és kis ducik :)) és szépen nő az akvárium víz feletti részén :) Gondoltam egy adagot ledugok a talajba próba képen, de 2-3 nap után már barnulnak a levelek várok vele meglátom túléli-e.
 
Sziasztok
1-2 hete indítottam egy új akváriumot (100l)
Vettem bele hc cuba néven növényt, de most, hogy kezd kicsit magához térni, elkezdtem kételkedni benne...
Talán ez mégiscsak hm lesz? Vagy esetleg okozhat ilyen alakú leveleket tápanyag, vagy egyéb hiány? :D
Nem látszódott rajta a boltban, hogy így nézne ki, a friss világoszöld hajtások azonban, eléggé nem a hc-re hajaznak.
Nem örülök neki, mert szép zöld szőnyeget szerettem volna és nem kevésért vettem, de ha megerősítitek, hogy nem az, akkor már megyek is egy másik boltba és megpróbálok "igazi"-t szerezni.
Dropbox - 2013-09-13-383.jpg
Dropbox - 2013-09-13-381.jpg
Dropbox - 2013-09-13-379.jpg
Köszi a segítséget :D
 
Sziasztok
1-2 hete indítottam egy új akváriumot (100l)
Vettem bele hc cuba néven növényt, de most, hogy kezd kicsit magához térni, elkezdtem kételkedni benne...
Talán ez mégiscsak hm lesz? Vagy esetleg okozhat ilyen alakú leveleket tápanyag, vagy egyéb hiány? :D
Nem látszódott rajta a boltban, hogy így nézne ki, a friss világoszöld hajtások azonban, eléggé nem a hc-re hajaznak.
Nem örülök neki, mert szép zöld szőnyeget szerettem volna és nem kevésért vettem, de ha megerősítitek, hogy nem az, akkor már megyek is egy másik boltba és megpróbálok "igazi"-t szerezni.
Dropbox - 2013-09-13-383.jpg
Dropbox - 2013-09-13-381.jpg
Dropbox - 2013-09-13-379.jpg
Köszi a segítséget :D
HC-nek nem HC, de HM-nek meg talán egy kicsit kicsi. Lehet, hogy kicsi HM :D
 
hát ez eléggé HM forma. lehet, hogy most kicsi, de ha tényleg az, rögvest lesznek 20 centis szárai, csak figyelj. :)
 
Back
Oldal tetejére