• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hemianthus callitrichoides (HC)

Hemianthus callitrichoides (HC) 2015-11-02

Persze,egy kis gél alapú pill ragasztó és kész!En mar ragasztottam köre fára!
Köszi az infot. Egy hülye kerdes, ha mar berendezett akvariumnal akarod ragasztani, leengeded a vizszintet a dekorig, amire ra akarod rakni es ugy ragasztod fel?..
Kötözni esetleg? Hala a a naplomban leirt algasodasnak, a moha nem nött a fadekoron csak elpusztult..igy gondoltam most kiprobalnam a HC-t, mivel ugy tünik az algasodas megoldodni latszik.
 
Sokan ragasztottak víz alatt is itt a fórumon!En meg csak szárazon,de 1-2 perc után mar a vízben voltak!Sztem enged le a vizet addig!
 
viktorlantos új terméklapot töltött fel:

Hemianthus callitrichoides (HC) - Előtéri növény



Bővebben...
...
Nálam a múltban stabilan 25 felett volt a vízhőmérséklet ami nem kedvez a HC-nek. Az áramoltatás miatt nem volt megfelelő CO2 beoldás. És az ültetést sem szakszerűen végeztem.
...

Mit jelent az, hogy nem végezted szakszerűen az ültetést? Sose ültettem, most fogok 7 csomaggal és nem tudom hogy kell. Videókon láttam csipesszel bedugom és ennyi. Van más is?
 
Nem kaptam választ sok hónapja (már felszállt és kidobtam).
De azért újra próbálkozom hátha felpörög a topic.
Hogy lehet magas szikla tetejére HC-t ültetni, hogy ott is maradjon? Esetleg medret kell kialakítani és amazóniát odaönteni? Mohák azok megkapaszkodnak, de Hc a gyökerével..nem tudom, van valakinek tapasztalata?
Esetleg valami másik hasonló növény alkalmasabb rá? pl.: HM, montecarlo?
 
Nem kaptam választ sok hónapja (már felszállt és kidobtam).
De azért újra próbálkozom hátha felpörög a topic.
Hogy lehet magas szikla tetejére HC-t ültetni, hogy ott is maradjon? Esetleg medret kell kialakítani és amazóniát odaönteni? Mohák azok megkapaszkodnak, de Hc a gyökerével..nem tudom, van valakinek tapasztalata?
Esetleg valami másik hasonló növény alkalmasabb rá? pl.: HM, montecarlo?
oda kell ragasztani zselés pillanatragasztóval
 
oda kell ragasztani zselés pillanatragasztóval
Hát erre most azt tippelném, te még nem növesztettél HC-t. Képzelj el egy zászlót amit odaragasztasz egyetlen ponton amikor még csak kicsi selyemszál.
Most akkor vagy havonta ragasztgatod vagy a HC meg fog kapaszkodni, amit nem tudok, mert ilyen tapasztalatom még nincs.
 
Hát erre most azt tippelném, te még nem növesztettél HC-t. Képzelj el egy zászlót amit odaragasztasz egyetlen ponton amikor még csak kicsi selyemszál.
Most akkor vagy havonta ragasztgatod vagy a HC meg fog kapaszkodni, amit nem tudok, mert ilyen tapasztalatom még nincs.
Akkor erre mondhatnék egy kèt cifrát...
Egy kisebb (5 forintos méretű) pamacsot megfogsz odanyomod a ragasztóval a kőre, és ha jók a körülmények gyönyörűen terjeszkedik... Nem véletlenül fára és kőre kötözhető növény.
Az akvámba ragasztottam...
András Czesznak - Tehe Enchanted forest.jpg
A középső fától jobbra lévő bucka az egy bazinagy kerek kő, ráragasztva és ránövesztve a HC. Próbáld ki nyugodtan.
 
Akkor erre mondhatnék egy kèt cifrát...
Egy kisebb (5 forintos méretű) pamacsot megfogsz odanyomod a ragasztóval a kőre, és ha jók a körülmények gyönyörűen terjeszkedik... Nem véletlenül fára és kőre kötözhető növény.
Az akvámba ragasztottam...
View attachment 40236
A középső fától jobbra lévő bucka az egy bazinagy kerek kő, ráragasztva és ránövesztve a HC. Próbáld ki nyugodtan.
Bocsi, bocsi. Ezer köszönet, nekem volt HC gyepem amazónián. Kiterjedt kb mint egy a4-es lap. De a melegben elengedte magát. S mint a zászló lengedezett. Ebből arra következtetek hogy sziklán max akkor marad rajta ha folyamatosan kötözöm ahogy nő.
 
Bocsi, bocsi. Ezer köszönet, nekem volt HC gyepem amazónián. Kiterjedt kb mint egy a4-es lap. De a melegben elengedte magát. S mint a zászló lengedezett. Ebből arra következtetek hogy sziklán max akkor marad rajta ha folyamatosan kötözöm ahogy nő.
Kapaszkodik ő a talajszemcsékbe is, csak azok túl könnyűek, hogy lenttartsák. Kivéve, ha ada powder talaj, mert ott sokkal sűrűbben tud kapaszkodni, valamint ne hagyd 2cm-nél vastagabbra nőni, mert minél vastagabb-dúsabb, annál inkább emelkedik fel, mint egy lufi. A kőre, ha ránő a gyökerével rákapaszkodik mint az állat.

A mostani akvámba is hc van a kövek tetejére ragasztva

Io7VolvsryiCaAe8YAfXBqC4kBA8adV4eiRhaFlDD93wAIwYX2D2_v03BvrNo9T7raTU8Y9QPcfA3CBdKwA=w878-h658-no.jpg

YbXcjLUAm-Yya7dWj5NgF66QzqgdLydIFmOxde8rWGiXZnz_dW6QGfTjHGNwVeUF0T88qEn3lrYmPO5_5IUM04IN96W8K62onoX-AmC_6blsHZn_9UJLUMmMkzpdOYd3bmmf3GU-vflk81UevYnSlRBajXmWLrU17t6pyBTM6AnA_ghtEL-Uw0UjAzsyyvfm7RcpOwjst7YPitLa9uqkiFuNYupP_xZ7fwRGasEsZWDOiStztD5krHzIHdeAtox4csK8-EdgYfeaK0BvrxWC0uZwlwxVshAL8CMHiC6pvOnCONYn0Cwe85esX0G0O3v26fX6j_TyPl5YnHV4RlTdzXYVKf6n989EqsJVPPmiejAFAigRLFm4Gar3-eYTZvdMw1FowxwrBOqu20vKNdx8jPzAiWlB7lmA1qikwfD6xV8OEF5OjArsHPa97hoMnVhoXdCWcDEwPs4RQ0BuuHSnmIEbN8kvOgzpwlj2IQZGZkPQUSdFgD0uv1VU3K5Zi_baILYOwaAtTeyntggzzW6WMZaufZdzaJOfcxgkcDhhPMyaTRR_K556s0KdIK_8W7bR8Fko6hH_khGorYW07AAQYwKw-nQdPL5OtuM52pi-E0ibjEOOdjwWAtEFmBHJ4qmTj8CDd8OO0t5IbRgj2HHit7uh9w2FDCDCn2aW6kBsmAs0GlsTFjT1o7mBOCSOA5W0vZwYjAMVaIZtmunxjwPmBqhn=s0-l75-ft-l75-ft
 
Utoljára módosított:
Bocsi, bocsi. Ezer köszönet, nekem volt HC gyepem amazónián. Kiterjedt kb mint egy a4-es lap. De a melegben elengedte magát. S mint a zászló lengedezett. Ebből arra következtetek hogy sziklán max akkor marad rajta ha folyamatosan kötözöm ahogy nő.
Hűteni kell az akváriumot. Tartós 27 fok felett felszakad a HC. + Nyírni mint állat ahogy @kopikon156 szaktárs írta.
 
Akkor erre mondhatnék egy kèt cifrát...
Egy kisebb (5 forintos méretű) pamacsot megfogsz odanyomod a ragasztóval a kőre, és ha jók a körülmények gyönyörűen terjeszkedik... Nem véletlenül fára és kőre kötözhető növény.
Az akvámba ragasztottam...
View attachment 40236
A középső fától jobbra lévő bucka az egy bazinagy kerek kő, ráragasztva és ránövesztve a HC. Próbáld ki nyugodtan.
Vízcserekor kipróbálom én is.
 
Sziasztok,

azt szeretném kérdezni, hogy mikor kell a HC-t nyírni, mikor érdemes? Az akvárium 20 napja indult és a képeken látható módon nőtt össze. A levelein sajnos megjelent a barna alga, még nem tűnik olyan vészesnek, de már látható. Vajon RO víz nélkül is ki fogja bírni vagy egy idő után kuka? 20180212_192041.jpg 20180212_191752.jpg20180212_191742.jpg
 
Sziasztok,

azt szeretném kérdezni, hogy mikor kell a HC-t nyírni, mikor érdemes? Az akvárium 20 napja indult és a képeken látható módon nőtt össze. A levelein sajnos megjelent a barna alga, még nem tűnik olyan vészesnek, de már látható. Vajon RO víz nélkül is ki fogja bírni vagy egy idő után kuka? View attachment 49262 View attachment 49263View attachment 49264
Algaevők mehetnek lassan bele, szerintem egy max két hét és már nyírhatod addigra a gyökere is megerősödik annyira hogy nem fogod kitépkedni.
 
Algaevők mehetnek lassan bele, szerintem egy max két hét és már nyírhatod addigra a gyökere is megerősödik annyira hogy nem fogod kitépkedni.
Van benne algaevő, 3 red cherry 2 kék és 1 amano. Mennyi kellene a 112l-be?
 
Van benne algaevő, 3 red cherry 2 kék és 1 amano. Mennyi kellene a 112l-be?

http://tropica.com/en/guide/algae-control/

It is experiments like these that make Tropica recommend 1 Amano shrimp per 5 L water during the start-up of a new plant aquarium. Once a biological balance has been achieved in the aquarium, you can easily settle for fewer shrimps - e.g. 1 per 15 L water. However, if you have many fish that you feed, then we recommend that you maintain the population of 1 Amano shrimp per 5 L water.

5 literenként 1 amano.
Pláne ha olyan növényed van ami hajlamosabb a diatom algára stb.
 
Sziasztok,

azt szeretném kérdezni, hogy mikor kell a HC-t nyírni, mikor érdemes? Az akvárium 20 napja indult és a képeken látható módon nőtt össze. A levelein sajnos megjelent a barna alga, még nem tűnik olyan vészesnek, de már látható. Vajon RO víz nélkül is ki fogja bírni vagy egy idő után kuka? View attachment 49262 View attachment 49263View attachment 49264
HC-t nem kell nyírni csak visszanyomni a földbe. Leglábbis ezt mondják:
miért kellett levágni? HC-t nem szokták fodrászolni. a megnyúlt hajtásokat visszanyomják a talajba. Így terjed gyorsabban.
 
Javítsatok ki kérlek, úgy emlékszem, ez az általatok is tárgyalt növény az akimban.IMG_20180224_164845.jpg
Zselés dobozkából lett 6 hét alatt egy sárgadinnye méretű bokor, rendszeresen vágnom kell.
 
Back
Oldal tetejére