• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hemianthus callitrichoides (HC)

Hemianthus callitrichoides (HC) 2015-11-02

Levinen

Kertész szaki
A HC az egyik legnépszerűbb aljzatot takaró, apró levelű növény. De a szépségéért igen csak meg kell küzdeni! Sok fény, megfelelő tápozás, co2, és még sorolhatnám. Ez a topic Ő róla szól.

Család: Scrophulariaceae
Kontinens: Észak-Amerika
Magasság: 0-3 cm
Szélesség: 3-10+ cm
Fény igény: alacsony-nagyon erős
Hőmérséklet: 18-28 °C
Víz keménység: nagyon lágy-kemény
PH tolerancia: 5-7,5
Növekedési ütem: közepes
Tartás: közepes
 
bár ha jobban belegondolok Nigro-nál olvastam egy módszert korábban:

http://akvarisztika.budapet.hu/2009/01/23/az-akvariumi-aljzat-elokeszitese-ii-a-dsm-modszer/

resizedhcmay5th.jpg
 
A HC esetében tapasztaltam, hogy magasabb hőmérsékleten (27 fok fölött) elengedi magát a talajról. A múlt nyáron, egy komplett HC szőnyegem ment tönkre a nyári 30 fokban... :(

15_resize.jpg
 
Azért nem, mert a szépen növés relatív. Túl rövid ideje van ez a szépen növés ahhoz, hogy más is szépen növésnek lássa.
Amint benövi a neki szánt területet, már csinálom is a fotót.

viktorlantos said:
Dome, nem akarsz postolni egy fotót a szépen növő HC-ról?
 
Sziasztok!

Most (és mindíg a hc-val kapcsolatban) össze vagyok zavarodva.Most akkor sok vagy kevés fény kell neki? Vagy a sok fény csak akkor kell ha azt akarjuk, hogy nőjön,mint a gomba?(Nekem sajna 60 magas az aksim :( és a talajra kevés fény jut, ezért a nagy érdeklődés)

Más: Másfél hete került az ujjabb cserép HC az akváriumomba ( az előző még nem jött helyre az algaölő hatásától) és vele egy időben egy részét egy 8 literes akváriumból készített "üvegházban" növesztgetem emersen(dsm).Az üvegházban lévő szemmel láthatóan jobban nő,bár ez lehet azért van mert még nem szokta meg az akvárium vizét az emersen nevelt növény.Mindenesetre ha érdekel titeket, próbálok beszámolni pár hét múlva, hogy hogyan alakul az "üvegkertészet" :)
 
zigur said:
Sziasztok!

Most (és mindíg a hc-val kapcsolatban) össze vagyok zavarodva.Most akkor sok vagy kevés fény kell neki? Vagy a sok fény csak akkor kell ha azt akarjuk, hogy nőjön,mint a gomba?(Nekem sajna 60 magas az aksim :( és a talajra kevés fény jut, ezért a nagy érdeklődés)

Más: Másfél hete került az ujjabb cserép HC az akváriumomba ( az előző még nem jött helyre az algaölő hatásától) és vele egy időben egy részét egy 8 literes akváriumból készített "üvegházban" növesztgetem emersen(dsm).Az üvegházban lévő szemmel láthatóan jobban nő,bár ez lehet azért van mert még nem szokta meg az akvárium vizét az emersen nevelt növény.Mindenesetre ha érdekel titeket, próbálok beszámolni pár hét múlva, hogy hogyan alakul az "üvegkertészet" :)

Zigur, mindenképp érdekelne hogy alakul a sorsa. Nem csak mi boldogulunk vele nehezen. Ahogy körbenéztem más európai fórumokon is hasonlo a helyzet. Van néhány nagyon szép, de a többség szenved vele.
 
Ma olyat tettem, amiről azt hittem hogy soha nem kerül rá sor.
Visszavágtam a HC-ket. Közben összeszorult a szívem, és a könnyeimmel küzdöttem. ;)
De viccen kívül, nehéz volt rávenni magam. Két marékkel dobtam ki.

A végeredmény nem lett olyan szörnyű rossz. Persze várom, hogy összeszedje magát az aki.
Leginkább az bánt, hogy ilyenkor a levágott részt már nem tudom visszaültetni.
Pedig hiányzik egy részen.
Mindegy, holnap érkezik oda egy tropicás tő, ha igaz. :)
 
DomeSL said:
Ma olyat tettem, amiről azt hittem hogy soha nem kerül rá sor.
Visszavágtam a HC-ket. Közben összeszorult a szívem, és a könnyeimmel küzdöttem. ;)
De viccen kívül, nehéz volt rávenni magam. Két marékkel dobtam ki.

A végeredmény nem lett olyan szörnyű rossz. Persze várom, hogy összeszedje magát az aki.
Leginkább az bánt, hogy ilyenkor a levágott részt már nem tudom visszaültetni.
Pedig hiányzik egy részen.
Mindegy, holnap érkezik oda egy tropicás tő, ha igaz. :)

miért kellett levágni? HC-t nem szokták fodrászolni. a megnyúlt hajtásokat visszanyomják a talajba. Így terjed gyorsabban.
 
viktorlantos said:
DomeSL said:
Ma olyat tettem, amiről azt hittem hogy soha nem kerül rá sor.
Visszavágtam a HC-ket. Közben összeszorult a szívem, és a könnyeimmel küzdöttem. ;)
De viccen kívül, nehéz volt rávenni magam. Két marékkel dobtam ki.

A végeredmény nem lett olyan szörnyű rossz. Persze várom, hogy összeszedje magát az aki.
Leginkább az bánt, hogy ilyenkor a levágott részt már nem tudom visszaültetni.
Pedig hiányzik egy részen.
Mindegy, holnap érkezik oda egy tropicás tő, ha igaz. :)

miért kellett levágni? HC-t nem szokták fodrászolni. a megnyúlt hajtásokat visszanyomják a talajba. Így terjed gyorsabban.

5KL8PZeX ... r_embedded
Ez a videó megtalálható Nigro blogján.
6:20-nál nézd.

Különben nem te írtad, hogy nálad nem nő soha rendesen? :D
 
DomeSL said:
viktorlantos said:
DomeSL said:
Ma olyat tettem, amiről azt hittem hogy soha nem kerül rá sor.
Visszavágtam a HC-ket. Közben összeszorult a szívem, és a könnyeimmel küzdöttem. ;)
De viccen kívül, nehéz volt rávenni magam. Két marékkel dobtam ki.

A végeredmény nem lett olyan szörnyű rossz. Persze várom, hogy összeszedje magát az aki.
Leginkább az bánt, hogy ilyenkor a levágott részt már nem tudom visszaültetni.
Pedig hiányzik egy részen.
Mindegy, holnap érkezik oda egy tropicás tő, ha igaz. :)

miért kellett levágni? HC-t nem szokták fodrászolni. a megnyúlt hajtásokat visszanyomják a talajba. Így terjed gyorsabban.

5KL8PZeX ... r_embedded
Ez a videó megtalálható Nigro blogján.
6:20-nál nézd.

Különben nem te írtad, hogy nálad nem nő soha rendesen? :D

nálam tényleg nem nő :D a tippet én is csak olvastam. nálam nem volt mit visszanyomni. :lol:
 
viktorlantos said:
nálam tényleg nem nő :D a tippet én is csak olvastam. nálam nem volt mit visszanyomni. :lol:

Egyszó mint száz. Nagyon elterjedt széltében, de látszott, hogy egy bizonyos határon túl már nem megy. (Ezért rendeltem egy plusz tövet.) Ekkor elkezdett összevissza egymás fölé nőni, és már nem akarta benőni azt az 1-2 lyukacskát ahol még nem takarta a talajt, hanem minden új hajtás az előző hajtásokra nőtt rá. Ezért lenyírtam.
 
3 napig el voltam utazva dolgozni.
Mikor hazaértem az akva vize 31 C-volt.
A HC-im az utolsó szálig kirohadtak és feljöttek a felszínre.
Egy 12 literes vödör kb félig telt meg a lehorgászott HC-vel. Az akva gyakorlatilag undorító a HC nélkül, pedig minden más megmaradt és virít szépen.
Ezeket azért írom, hogy mindenki okuljon. A HC-nek 1-2 nap 30 C fölött, a halál.

Elegem lett a HC-ből. Nagyon sok gondom volt vele, bár fénykorában szépen virított.
Minden felszabaduló helyre riccia fog kerülni hajhálózva. Ez veszi át a HC szerepét, mivel gyakorlatilag elpusztíthatatlan.

Ja igen. És a HM az gyönyörű. Meg sem kottyant neki a 31 C.
 
DomeSL said:
3 napig el voltam utazva dolgozni.
Mikor hazaértem az akva vize 31 C-volt.
A HC-im az utolsó szálig kirohadtak és feljöttek a felszínre.
Egy 12 literes vödör kb félig telt meg a lehorgászott HC-vel. Az akva gyakorlatilag undorító a HC nélkül, pedig minden más megmaradt és virít szépen.
Ezeket azért írom, hogy mindenki okuljon. A HC-nek 1-2 nap 30 C fölött, a halál.

Elegem lett a HC-ből. Nagyon sok gondom volt vele, bár fénykorában szépen virított.
Minden felszabaduló helyre riccia fog kerülni hajhálózva. Ez veszi át a HC szerepét, mivel gyakorlatilag elpusztíthatatlan.

Ja igen. És a HM az gyönyörű. Meg sem kottyant neki a 31 C.

DomeSL, épp Nigroval beszéltem ma HC-ről. Amellett hogy egyébként is nagyon kényes növény és rengeteg CO2 és fény kell neki, szerintem 25 Celsius körül érzi a legjobban magát. Sajnos a meleget nem toleralja...
 
Pont ugyanez történt velem tavaly nyáron. Az akkorra komplett szőnyeggé gyarapodott HC mezőm, néhány hét alatt semmivé foszlott. Ezért is hangoztatom azóta folyamatosan, hogy max 28 fokot szabad a HC-nél engedni. Ez a gyengéje...
 
Nigro said:
Pont ugyanez történt velem tavaly nyáron. Az akkorra komplett szőnyeggé gyarapodott HC mezőm, néhány hét alatt semmivé foszlott. Ezért is hangoztatom azóta folyamatosan, hogy max 28 fokot szabad a HC-nél engedni. Ez a gyengéje...

Végeztem vele.
Belefáradtam.
Remélem a riccia beválik.
 
Back
Oldal tetejére