• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hemianthus callitrichoides (HC)

Hemianthus callitrichoides (HC) 2015-11-02

Eltelt jópár év, sokatok tartja sikerrel ezt a szép gyepet. Én csak most próbálkozom vele. Érdekelne hogy hogyan nyírjátok. Van esetleg a szakállvágó vagy hajnyíró mintájára valami haladós cucc hozzá? :):unsure:
Milyen növénymagasságot ajánlott tartani?
 
Sziasztok,

Az utóbbi hetekben beindult a HC és nem követtem a nyírással. Már van ahol 4-5 cm vastag. Most feltűnt az üvegnél, hogy sárgás az alja. Picit lenyestem a tetejéből, és alatta is sárgás volt a szára.

Szerintetek ez még menthető? Mennyit vagdossak le belőle?

Nagyon lassan haladok vele, és folyamatosan szívom le a nyírást. Viszont majdnem 1m2 felületről van szó és nem bírom követni utántöltéssel.

@Nigro ti a nagy HC-s akváriumban hogy oldottátok meg a nyírást? Illetve milyen gyakran? Ott olyan szép vastag volt a növény és nem sárgult.

Köszönöm,
István

20200305_214803.jpg
 
@ierdelyi

Nekem az a tapasztalatom, hogy egy masszívabb visszavágás után is nagyon szépen összekapja magát. Tehát a válasz, hogy ha visszavágod majd erőre kap. Összességében szerintem jobb röviden tartani kerülvén, hogy egyszer arra érkezz haza, hogy azok a hajszál vékony gyökerek feladták és felszakad a gyep.

Sajnos velem már megtörtént, szerencsére nem okozott nagy gondot a látványban. Esetdben ez a lukszus nem megengedhető :p
 
@Nigro ti a nagy HC-s akváriumban hogy oldottátok meg a nyírást? Illetve milyen gyakran? Ott olyan szép vastag volt a növény és nem sárgult.

2-3 hetente nyírni kell, folyamatosan. Így is volt amikor sárgás lett a nyírás után pedig anno 6x54W ment felette
 
Sziasztok,

Az utóbbi hetekben beindult a HC és nem követtem a nyírással. Már van ahol 4-5 cm vastag. Most feltűnt az üvegnél, hogy sárgás az alja. Picit lenyestem a tetejéből, és alatta is sárgás volt a szára.

Szerintetek ez még menthető? Mennyit vagdossak le belőle?

Nagyon lassan haladok vele, és folyamatosan szívom le a nyírást. Viszont majdnem 1m2 felületről van szó és nem bírom követni utántöltéssel.

@Nigro ti a nagy HC-s akváriumban hogy oldottátok meg a nyírást? Illetve milyen gyakran? Ott olyan szép vastag volt a növény és nem sárgult.

Köszönöm,
István

View attachment 88647

Üzemelj be egy felszínleszívós kicsi külső szűrőt, ami visszatolja a vizet egyből.
 
Nem eleg lehalaszni haloval a viz tetejerol?

Akkor le kell halásznom az úszó növényeket es kikapcsolni a szűrőket is. A külső szűrős megoldás tetszik.
Esetleg próbálta már valaki a hajnyírót ilyen célra használni? (vízálló vagy manuális verziót természetesen :)
 
Akkor le kell halásznom az úszó növényeket es kikapcsolni a szűrőket is. A külső szűrős megoldás tetszik.
Esetleg próbálta már valaki a hajnyírót ilyen célra használni? (vízálló vagy manuális verziót természetesen :)
Először halászd le az úszónövényeket, majd állítsd le a szűrőt és utána nyírj. Végül lehálózod a nagyját, a többi lekapatod egy Eheim skimmel visszakapcsolod a szűrőt végül jöhetnek vissza az úszó növények.
Ha foltokban sárgul nyomkodj a foltok alá táptablettát. Nyírás után 1 hét alatt összeszedi magát a HC.
 
Először halászd le az úszónövényeket, majd állítsd le a szűrőt és utána nyírj. Végül lehálózod a nagyját, a többi lekapatod egy Eheim skimmel visszakapcsolod a szűrőt végül jöhetnek vissza az úszó növények.
Ha foltokban sárgul nyomkodj a foltok alá táptablettát. Nyírás után 1 hét alatt összeszedi magát a HC.

Ha a profik is így csinálják, nekem is jó lesz :) Vasárnap délután van is egy kis szabadidőm.

Egy helyen belenyírtam kb 1 centit lefelé és ott is sárgás volt alatta. Ez by-design vagy ott is szép zöldnek kéne lennie?

Köszi,
István
 
Ha a profik is így csinálják, nekem is jó lesz :) Vasárnap délután van is egy kis szabadidőm.

Egy helyen belenyírtam kb 1 centit lefelé és ott is sárgás volt alatta. Ez by-design vagy ott is szép zöldnek kéne lennie?

Köszi,
István
Szerintem adj neki egy táptabit, és várj. A növény el fogja mondani, hogy hogy van. @Nigro szavaiból ítélve tetszeni fog a HC-nek. :)
 
Szerintem adj neki egy táptabit, és várj. A növény el fogja mondani, hogy hogy van. @Nigro szavaiból ítélve tetszeni fog a HC-nek. :)

Köszönöm, ma megtörtént az első nyírás @Nigro által javasolt módon. Valóban sokkal haladósabb volt, kb 1,5 óra alatt végeztem. Annyit igyekeztem vágni, hogy a sárgés rész sehol ne látszódjon ki sehol, zöld gyep maradjon. Táptabi is lesz hamarosan, még kitalálom, hogy milyen legyen. Elég nagy területet kéne befednem vele.
 
Back
Oldal tetejére