• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Helló Kína? Hát ez nem..... Fluval G3

viktorlantos

Alapító
Admin
Lehet a jövő iránya a szűréstechnikában?...

Az elmúlt évek tervezése és fejlesztése után itt a Fluval G3. Amit olvastam hogy eltárolja az elmúlt 2 nap vízparamétereit és a változásokat egy grafikonon képes megjeleníteni?....

Mindenesetre a weblap is profi. Az ilyet csipázom.... http://www.fluval-g.com/english/index.php

http://www.aquatic-eden.com/2009/09/flu ... lease.html

Azért ha hinni lehet a reklámnak. 3 év fejlesztés, 3 millio dolcsi kutatás fejlesztésre. 100 ezer munkaóra... stb...

innováció respekt

...... aztán jön kici kínai ész a fénymászológépeckéjével lemászolja...márisz itt van a legjobb atman...stb kici szűrő... :D
 
Ez gyönyörű. És ha tényleg olyan okos, mint mondják, hát akkor ez nem semmi. Elfogadnék egyet kipróbálásra. :D
Szerk: Amúgy nem két nap (48 óra), hanem 48 nap. Normálisan magam sem tudom mit csináltam 48 napja, egy szűrőtől pláne nem várom. :D Nagyon komoly. Mondjuk a pH, gH tényleg fontos volna...
 
Ezzel nekem csak egy gondom van: Egy szűrő NE gondolkodjon!

Hanem végezze a dolgát. Jó ár/érték aránnyal.

Mi értelme a flow, vezetőképesség és hőmérséklet kis LCD-s "elektromos" nézegetésének? Fölösleges, elromolható dolgok, nem profi. A szűrőanyag-tartály "forradalmi design"-ja meg micsoda??? Semmit nem számít. Az egyetlen meggyőző dolog ez a G elnevezésű valami lehetne - "hydrotech and cartridge technology combined" --- viszont nem világos, hogy ez mi.

A gond csak annyi, hogyan lenne egy szűrő jó, ha egy akvarisztikához és tech-hez nem kicsit értő csávónak sem zuhan be, hogy mi a fenétől jó ez a szűrő? GERONIMO marketing és újabb termék-ködösítés. Felháborít ez az egész. Ki akarnak fizettetni velem valamit plusszban egy régebbi profi szűrőhöz képest amitől be kellene ájulnom, de egyetlen praktikus hasznát sem látom a bővítéseknek. Megint fizetsz egy valag pénzt a - fölösleges - beépített technológiáért. Nézzétek csak meg az "e" szériát az Eheim-ből. Semmire nem jó. A pro, pro II meg a 3 még mindig a leghasználhatóbb és legköltséghatékonyabb.

A G egy GERONIMO, most szólok. Viszont jól néz ki és lehet szédíteni vele a vendégeket. :) Igaz, erre egy CO2 szett is jó (tapasztalatból mondom), és legalább haszna is van! :)
 
keymaker said:
Mi értelme a flow, vezetőképesség és hőmérséklet kis LCD-s "elektromos" nézegetésének?
Azért nem olyan rossz az, ha látod, hogy pl. konkrétan mennyit csökken a flow idővel.

keymaker said:
újabb termék-ködösítés.
Egyetértek, de azt mondom várjuk meg amíg több infónk lesz a cuccról. Az már most is nyilvánvaló, hogy nem kis részben a designt fogják megfizettetni ennél a szűrőnél. De ez azért nem egyedi eset, pl. az ADA-nál is bizony meg kell fizetni a letisztult japán formát és a márkanevet. (Ezzel nem azt akarom mondani, hogy technikailag azonos minőségű cuccokról van szó.. :))

keymaker said:
A G egy GERONIMO, most szólok.
Egyébként a zagyva marketingszöveg miatt én is szkeptikus vagyok a "forradalmiságát" illetően, de mindenesetre a reflexből történő elutasítás helyett azért megvárnám az első (független) tesztek eredményét.
 
A szűrő hatékonyságát illetően én is erősen szkeptikus vagyok, 3 db, 0,5 literes sörös doboz méretű szűrő betéttel mit akarnak? Hol van a hatalmas felület a szűrő baktériumoknak?
 
Emperor_ said:
A szűrő hatékonyságát illetően én is erősen szkeptikus vagyok, 3 db, 0,5 literes sörös doboz méretű szűrő betéttel mit akarnak? Hol van a hatalmas felület a szűrő baktériumoknak?

Nézd meg a felül az első videót(Fluval G Trailer 3),ott mutatnak rendes szűrőkosarakat is.A hengereket valahogy bele kell csúsztatni.
 
:) hat keynek nem jön be ezt tudjuk.

szerintem egy szép forma. újdonság érdekes ennyi. fogalmam sincs melyik szűrővel lesz partiban.
azt írják a fluval x5-höz képest gyengébb. Gondolom az elektronikák miatt drága lesz. Év végén meglátjuk.

egy postot azért megért. járjunk nyitott szemmel. :D
 
Úgy látszik a Hagen eladhatta licenszet, mert az olaszok már árulják Askoll Kubo néven.
Az aukciós link moderálva.it-en 400-500 euro körül vesztegetik.
 
Sylar said:
Úgy látszik a Hagen eladhatta licenszet, mert az olaszok már árulják Askoll Kubo néven.
Az aukciós link moderálva.it-en 400-500 euro körül vesztegetik.

érdekes, inkább azt tartom valószinűbbnek, hogy más országba máshogy promózzák. más brand alatt.

a mostani Practical Fishkeeping magazinban ami tengap jött az angoloktól épp tesztelték a darabot.
saját csövezése van stb stb. elég szép

349 fontért tolják az angolok.
összegezve...
Jó tulajdonságok szerintük:
- Innovativ design és megjelenés
- könnyű tisztán tartani és karbantartani
- beépített monitoring rendszer
- beépített áramlás mérés

Rossz:
- drága
- a figyelmeztetések nagyon halkan történnek
- az áramlást nem egyértelműen magyarázzák el
- a kinézet tényleg számít?

egyébként a kinézete tényleg szép. az újságban lévő fotók alapján.

egyébként a tesztjeik alatt nagyon jól muzsikált a szűrő csak drága ezt mondják rá.
örülnének ha fűtő is lenne benne...
 
tibicuk said:
Oóó,nézzétek csak milyen szűrő van ez alatt az aki alatt....

http://www.pbase.com/plantella/575liter_oliver_knott

Az az igazság, hogy az ügyfél Kolle Zoo. Az a lánc ahol ati is volt most kiranduláson. Forgalmazzák ezt a szűrőt.
Gondolom Knottnak kezébe nyomták a technikát hogy ebből építkezz. Okosság. Így lehet tolni szűrőt, fényt, növényt.

Azért ha vaskos növény lenne benne ez a szűrő kevéske lenne. De már ez is durva hogy egy bemutató alá ilyet pakolnak.

Nice catch :thumbup:

ui: épp ma publikálta egy másik kolle zoo-s munkáját. Növény szempontból ez érdekesebb:

http://www.pbase.com/plantella/image/121980618
 
Emperor_ said:
A henger alakú valamik végzik a szűrést szerintem, ahova berakja az nem szűrőkosár, hanem a hengerek helye. 00:35-00:40 látható.

Hát ha jobban megnézzük látszik, hogy a szűrőkosarak karima formájúak. A "sörösdoboz" méretű patronos az előszűrők, többek közt a filtervattát hatékonyan kiváltó szűrőszövet, amit pl az ozmoszűrőkön illetve komolyabb tengeri akváriumszűréseken is használnak. Mellette persze megtalálható a különböző kémiai szűrőpatronok is, mint pl. a nitrát vagy a foszfátmegkötő.
A hőmérséklet folyamatos monitorozása nem azért jó, mert tudományos munkát végzünk, hanem mert probléma esetén segít kideríteni, hogy mi lehet(et) a gond.
Az áramlás monitorozása persze könnyedén leolvasható információkat ad a szűrő állapotáról, eltömödéséről stbstb.
A konduktivitásmérő a ph és az oldott sótartalom meghatározásához és monitorozásához jó.

Összegezve a szűrő konstrukciója valóban forradalmi, mert végre elrugaszkodik a motoros fedővel ellátott vödör struktúrától. A rendszer könnyen kezelhető.
A digitális vezérlő segítség. Az eheim pl usb kábellel számítógépre kötteti, és egy programban rögzíti az adatokat. Az sem rossz, csak nem mindig van kéznél a laptop, vagy az akvárium viszonylagos közelében egy számítógép, ráadásul nem biztos, hogy mindig van időnk összekötni, elemezni. Az a megoldás is jó ettől.

A szűrő nem gondolkozik, végzi a dolgát, és figyelmeztet olyan dolgokra, amiket eddig nem tudtunk, csak csodálkoztunk utólag. Persze az új dolgokat meg kell fizetni, nem olcsó.
 
median said:
A "sörösdoboz" méretű patronos az előszűrők, többek közt a filtervattát hatékonyan kiváltó szűrőszövet, amit pl az ozmoszűrőkön illetve komolyabb tengeri akváriumszűréseken is használnak. Mellette persze megtalálható a különböző kémiai szűrőpatronok is, mint pl. a nitrát vagy a foszfátmegkötő.
Ez nyilván tengeriben érdekes lehet, egyébként tök fölösleges. Esetleg bio anyaggal is meg lehet ugyanúgy tömni, ezúttal javítva az egyébként kicsi szűrőkapacitást.

median said:
A hőmérséklet folyamatos monitorozása nem azért jó, mert tudományos munkát végzünk, hanem mert probléma esetén segít kideríteni, hogy mi lehet(et) a gond.
Milyen hőmérsékleti gondra gondolsz, amit az akiban a hőmérő nem mutat meg? És hogy segít kideríteni?

median said:
Az áramlás monitorozása persze könnyedén leolvasható információkat ad a szűrő állapotáról, eltömödéséről stbstb.
Igen, egy újabb tök fölösleges funkció. Aki üzemeltetett már 1-2 hónapig akváriumot az pontosan tudja, hogy egyrészt a flow csökkenés a buborékok mozgásából és növények lebegéséből azonnal meglátható és tapasztalható, másrészt egyébként is illik havonta (esetleg kéthavonta, ha megfelelően nagy a szűrőkapacitás az akihoz képest) szűrőt takarítani, így nem juthatunk "eltömődöttségi szinthez".

median said:
A konduktivitásmérő a ph és az oldott sótartalom meghatározásához és monitorozásához jó.
Tengeri - esetleg diszkoszos - téma, valóban. De aki diszkosos akit tart annak egy ekkora szűrő nem sokat segít a kapacitás miatt.

median said:
A szűrő nem gondolkozik, végzi a dolgát, és figyelmeztet olyan dolgokra, amiket eddig nem tudtunk, csak csodálkoztunk utólag.
De. "Gondolkodik".
Félreértetted a mondanivalóm lényegét. Nem az a dolga, hogy dolgokat mérjen és jelezzen, hanem az a dolga, hogy szűrjön. Csöndben, hatékonyan, nagy kapacitással, megbízhatóan. Minden egyéb dolog olyan "kényelmi" vagy geek elem, amit egyébként szívesen látok az életem más területein, pl. a kocsiban - tempomat formájában. De nem a szűrőmben. Olvasd el mit írt Clive röviden és tömören a 3e Eheim szűrőről a UKAPS-en. A szívemből beszél.
 
Szó nem volt arról, hogy ezt a szűrőt egyetlen gondolatban is növényes akváriumhoz tervezték volna. A patronos szűrőrendszer azért jó, mert egyszerű, könnyen kezelhető annak is, aki egyébként nem járatos, és túlzottan nem is akar azzá válni (az akváriumot tartó emberek kb 80%-a ez a réteg). A bioszűrő töltet lehetősége egyébként megfelel egy általánosan telepített akváriumnak a gyár által megadott méretekben, a kémia szűrőpatronok csak azok hatékonyságát javítják. Eddig ugye lehetett zacskóba, hálóba töltögetni, a szűrőtálcákba beleszuszakolni ezeket az anyagokat, aztán a néhány hét aktivitás után újra szétszedni a szűrőt majdnem teljesen, és kiszedni, esetleg regenerálni a cuccot. Persze lehet külön külsőszűrőt, és külön szűrőtornyokat is használni, összeépíteni, ami jó megoldás, de nem helytakarékos, és nem olyan egyszerű, mint ennél a szűrőnél.

A hőmérséklet ingadozás megfigyelése persze lehetséges egy hőmérővel, csak nehezen látható egy-egy instabil termosztát, egy akváriumklima vagy egyéb hűtő működése, éjjeli és nappali hőmérsékletváltozás, stbstb. Nem pont a növények miatt fontos, de elég sok élőlény "lakik" mind édes mind tengervízben, amelyik érzékeny lehet hőmérséklet változásra is. Nembeszélve arról, hogy alapvető gyógymód az édesvizi halak parazitái ellen az emelt hőmérséklet beállítása. Ezt viszont jó tudni, hogy pontosan mekkora hőmérsékletre, mikor állítottam a vizet, és mennyi ideig kezeltem. Értelemszerűen nem a legfontosabb funkció, de jobb, mint egy hőmérő, és ha már van, akkor használható.

Persze észrevehető az áramlás csökkenése, meg lehet figyelni számos módon. Nézhetem a buborékot, figyelhetem a növények hullámzását, vagy a vízfelszín keveredését, de mennyivel egyszerűbb mindezt egy pillantással megállapítani.

A kényelmi funkciók neked nem fontosak, nem szükségesek, másoknak igen. Neked tempomat kell, van akinek "okos" szűrő és peugeot 206. Az igények és ízlések eltérőek. Én is szeretem a tempomatot, de azt is szeretem, ha az az eszköz tájékoztat az állapotokról, amelyik az akváriumom tisztán tartásáért felel. Ettől sokkal elszálltabb modulok is léteznek, használatban vannak, amik sms-ben tájékoztatnak, folyamatosan mérnek és monitoroznak. Ez a szűrő nem ennyire elrugaszkodott, de attól még olyan újításokat tartalmaz, amik megérik az árát, szerintem...
 
Értem, logikusnak és elfogadhatónak tartom az álláspontodat bár nagyon különbözik az enyémtől. Majd mindenki eldönti, igazad van.
 
Back
Oldal tetejére