• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Helix

Rebal

VIP kertész
Sziasztok!

Új berendezés, új kihívások. Épp egy hónapja indult az élet a régi 112 literesben.
A technika a régi, a berendezés egy része régi, egy része új.
A lényegi adatok:
  • 112 liter
  • 800-as Terta, régi töltettel
  • Colombo Nutribase táptalaj
  • JBL Manado aljzat
  • kvarchomok
  • zöld szikla és borostyángyökér dekor, illetve a régi redmoor a rajta tengődő növényzettel
  • növényzet a régi, illetve ami új: Gratiolia viscidula, és egy két Buce
  • lakók a régiek, kivéve a sakurák, őket narancs garnélák váltják, csak a kalászhalakat kell kipaterolni.
Táp (Green Aqua Micro Macro 0,7ml/2nap), világítás (7 óra körül) ugyanúgy, mint régen, aztán majd emelek.
Heti 10 liter vízcsere megy...
Lakók az első napon beköltöztek. A barna alga megjött, még jelen van. Otocinclus örül. Sziámik is lelkesek. Én meg türelmes vagyok.:)

Időnként beszámolok a változásokról.;)
 

Attachments

  • DSC_2293.JPG
    DSC_2293.JPG
    152.9 KB · Megtekintések: 22
Egy kis tabula rasa állatvilág téren:
Mától a kalászhalak nem itt élnek. Csak a neonok (18 db) és a nagy kedvenc sziámik (3 db) lakják az akváriumot, illetve még egy Oto, valamint 8 db sárga garnéla, akiket azóta nem láttam, amióta beletettem, viszont két pirosat igen (hogy a fenébe?:rolleyes: olyanok mint az alga...). Valószínűleg jönnek majd új lakók, hogy kik és mikor, azt még nem tudom, de mindenesetre garnélabarát halak:)

Világítási időt 8 órára emeltem, de azt hiszem csövet kell cserélnem... szűk 3 hónap híján 2 évesek...:shifty:

Fűtőt ezen a télen nem kap az akvárium, eddig elég stabil a víz hőmérséklete: 23-24°C.
 
Utoljára módosított:
Szia,

Kalászhalak nem garnélabarátok? Vagy más okból kellett menniük?
Épp gondolkoztam a beszerzésükön, de csak ha nem irtják ki a garnélákat :)
 
Szia,

Kalászhalak nem garnélabarátok? Vagy más okból kellett menniük?
Épp gondolkoztam a beszerzésükön, de csak ha nem irtják ki a garnélákat :)
Szia! A villásfarkú kalászhalak (furcata) nem tiltakoztak az élő garnélák fogyasztása ellen, sőt, néha úgy vettem észre, hogy direkt vadásszák a kicsiket. A felnőtt példányokra csak akkor mozdultak rá, ha etetéskor beúsztak a képbe. A fiúk nálam már 5-6 cm-esek voltak - kétségtelenül gyönyörűek - de már elég nagyra tudták tátani a szájukat!;) A törpe pettyes (gertrudae) elvileg nem nő meg ekkorára, de az ivadékokon valószínűleg ők is "elnyámnyognak":).
Most töröm én is a fejem, hogy mi legyen helyettük:rolleyes: lehet, hogy maradnak a nano rajhalak...
 
Utolsó beszámoló ebben az évben.
Barna alga visszaszorult, mintha egy-két helyen ecset jelent volna meg. @Micro jóvoltából megpróbálkozok egy kis Limnophila hippuroides neveléssel, illetve egy szép adag Ludwigia repens rubinnal valamint Bolbitis heudelotiival bővült a növényállomány az @AmegA kertészetből.
A sziámik lelekesen nyalogatják a fákat, növényeket, és a sárgák is előmerészkedtek.
Év végi fotó ("cenzúrázatlanul"), ezzel búcsúztatom el a 2017-et. Jövőre eszközölök pár látványjavító beavatkozást (pl. fotózás előtt letörlöm az üveget:ROFLMAO:).
BUÉK mindenkinek!
DSC_4606.JPG
 
Hát ja :LOL: a bal szélső neon takarja:ROFLMAO:. Ha minden jól megy, akkor ott fog növekedni a két balra mutató ág között/mögött.:)
Meg értem hogy csak 2 szálat adtam, és az lehet hogy kevés volt neked, de annyira apróra nem kellet volna szétvágnod.:):D:LOL:
De amúgy észre vettem.(y)
DSC_4606.JPG
 
Meg értem hogy csak 2 szálat adtam, és az lehet hogy kevés volt neked, de annyira apróra nem kellet volna szétvágnod.:):D:LOL:
De amúgy észre vettem.(y)
View attachment 46324
Ja, összeturmixoltam, mint a mohákat, és most várom, hogy egy egész erdő legyen belőle:D Még egy gyökér be van akasztva elé, ott ázik, majd elkerül onnan, akkor jobban látszik a növény is.:)
Egyébként már kezd éledezni, bár ez még nem jelent semmit, mert lehet, hogy csak tartalékból dolgozik...de azért bízom benne, hogy üde színfoltja lesz az akváriumnak ott az aranymetszés környékén.
 
Tegnap kapott az akvárium egy kis optikai tuningot. I love Seachem Purigen:love:. A szűrő kapott egy 100ml-es Seachem Purigen csomagot tegnap délelőtt, és 24 óra után... mintha a fiam a karácsonyra kapott temperájával kiszínezte volna a halakat és a növényeket:D Vízcseréknél is látszott, hogy a borostyángyökér elég durván színezi a vizet, de így mintha nem is lenne benne.
Továbbá kapott az akvárium új, átlátszó plexi beszívó ágat és esőztetőt. Határozottan látványos volt a tuning, ilyen értelemben "tiszta lappal" kezdjük az új évet.:)
Hoztam pár részletfotót:
Csak a tapadókorongok és a gyári pipák maradtak feketék.
DSC_4694.JPG
Most hólyagcsiga talán nincs, viszont ilyenek vannak, de tetszenek (egyelőre):) DSC_4725.JPG
@Micro itt a "hippi": DSC_4734.JPG
Nekem bejönnek ezek a kövek, nem éppen sima a felületük.
@AmegA, ez a Buce tőletek érkezett okmányok nélkül, a Bolbitisben rejtőzött.:rolleyes: Esetleg tudjátok, hogy milyen fajta?:)DSC_4740.JPG
 
Tegnap kapott az akvárium egy kis optikai tuningot. I love Seachem Purigen:love:. A szűrő kapott egy 100ml-es Seachem Purigen csomagot tegnap délelőtt, és 24 óra után... mintha a fiam a karácsonyra kapott temperájával kiszínezte volna a halakat és a növényeket:D Vízcseréknél is látszott, hogy a borostyángyökér elég durván színezi a vizet, de így mintha nem is lenne benne.
Továbbá kapott az akvárium új, átlátszó plexi beszívó ágat és esőztetőt. Határozottan látványos volt a tuning, ilyen értelemben "tiszta lappal" kezdjük az új évet.:)

Kíváncsi vagyok, hogyan válik be hosszú távon....majd 3-4 hónap múlva jelents :)
 
Kíváncsi vagyok, hogyan válik be hosszú távon....majd 3-4 hónap múlva jelents :)
Ha a Seachem Purigen élettartamra vagy kíváncsi, akkor nem fogok tudni valós adatokkal szolgálni, mert használtan vettem. Elvileg kétszer volt regenerálva, szerintem elég régi. Pár napig én is áztattam hypoban.
Arról majd beszámolok, hogy mikor kell ismét regenerálni.;)
 
Ha a Seachem Purigen élettartamra vagy kíváncsi, akkor nem fogok tudni valós adatokkal szolgálni, mert használtan vettem. Elvileg kétszer volt regenerálva, szerintem elég régi. Pár napig én is áztattam hypoban.
Arról majd beszámolok, hogy mikor kell ismét regenerálni.;)

Inkább arra vagyok kíváncsi, hogy low-tech körülmények között növények mit szólnak hozzá, ehhez pedig idő kell. Vízkezelővel vigyázz, ha nem kompatilibis Seachem Purigen-el, mérgezővé válhat, illetve nem lehet majd regenerálni.
 
Inkább arra vagyok kíváncsi, hogy low-tech körülmények között növények mit szólnak hozzá, ehhez pedig idő kell. Vízkezelővel vigyázz, ha nem kompatilibis Seachem Purigen-el, mérgezővé válhat, illetve nem lehet majd regenerálni.
Ez jó kérdés lesz, mivel viszonylag friss indítás az akvárium, ha lesz is változás, azt megmondani, hogy az a Seachem Purigen számlájára írható-e vagy sem, azt nem tudom. Egy biztos, tisztább vízben a fény mélyebbre hatol, így a "gyepnövények" is több fényhez jutnak. Bízom benne, hogy ezt a növények díjazzák.
Te mire gondoltál, milyen reakciójuk leehet a növényeknek?
Vízkezelőt nem használok, én kizárólag RO vizet teszek az akváriumokba, úgy gondolom, hogy ahhoz nem kell. A Purigent pedig a hypo-s áztatás után csapvízben jól átmostam, aztán behajítottam a szűrőbe. Halak, garnélák, csigák nem reklamáltak.
 
Ez jó kérdés lesz, mivel viszonylag friss indítás az akvárium, ha lesz is változás, azt megmondani, hogy az a Seachem Purigen számlájára írható-e vagy sem, azt nem tudom. Egy biztos, tisztább vízben a fény mélyebbre hatol, így a "gyepnövények" is több fényhez jutnak. Bízom benne, hogy ezt a növények díjazzák.
Te mire gondoltál, milyen reakciójuk leehet a növényeknek?

Fogalmam sincs. Én nem teszteltem még ezt a terméket, ezért is leszek kíváncsi, hogy nálad, low tech körülmények között hogyan válik be. Pl, aktív szénnél is eléggé megoszlottak a vélemények és a (mellék) hatások lehet, hogy csak bizonyos akváriumoknál jelentkeznek. Mondjuk ha kiszed olyan dolgokat, amiből CO2 keletkezhetne (pl DOC), akkor lehet, hogy a növények kicsit lassabban nőnek majd low tech akváriumban. Tényleg nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban, várom, hogy nálad hogyan válik be. Egy biztos, még egy tiszta vizű akvárium is még tisztábbnak néz ki az első használat után :).

Vízkezelőt nem használok, én kizárólag RO vizet teszek az akváriumokba, úgy gondolom, hogy ahhoz nem kell. A Purigent pedig a hypo-s áztatás után csapvízben jól átmostam, aztán behajítottam a szűrőbe. Halak, garnélák, csigák nem reklamáltak.

A probléma csak bizonyos vízkezelőknél jelentkezik, tehát nálad ez nem tényező... csak érdemes erre emlékezni, ha mégis kell majd vizet kezelned.
 
Fogalmam sincs. Én nem teszteltem még ezt a terméket, ezért is leszek kíváncsi, hogy nálad, low tech körülmények között hogyan válik be. Pl, aktív szénnél is eléggé megoszlottak a vélemények és a (mellék) hatások lehet, hogy csak bizonyos akváriumoknál jelentkeznek. Mondjuk ha kiszed olyan dolgokat, amiből CO2 keletkezhetne (pl DOC), akkor lehet, hogy a növények kicsit lassabban nőnek majd low tech akváriumban. Tényleg nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban, várom, hogy nálad hogyan válik be. Egy biztos, még egy tiszta vizű akvárium is még tisztábbnak néz ki az első használat után :).



A probléma csak bizonyos vízkezelőknél jelentkezik, tehát nálad ez nem tényező... csak érdemes erre emlékezni, ha mégis kell majd vizet kezelned.
Oké, majd tolom az infót, ha lesz:)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére