• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Helix

Jaja, a nagyobb növényeket (pl. crypto-k) nehéz beleimádni, nagy a felhajtóerő.
Cryptoval nem volt gondom. A vastag szárú növényekkel, vagy a nagyon egyenesekkel (pl a vízicsillag) szenvedtem, azok nagyon könnyen kicsúsztak.

A kerámia gyűrűk, amit olyan lelkesen kidobáltok a szűrőkből, nagy csodákra képes ilyen helyzetbe. :);)
Nem dobálom, nekem van a szűrőben még gyűrűm. :D A reinickii-t azzal tudtam csak lent tartani. De a sessiliflora még abból is kicsúszott.
 
belefűzöd a növényt , és a talajba nyomod, hogy ne látszódjon .
Kutya legyek, ha nem szaggatom szét a növényt, mire belenyomom a talajba. Legalábbis csipesszel nem tudom elképzelni a műveletet. A kezem meg nem fér be már sok helyre. Meg mi tartja bent a kerámia gyűrűben, ha nem elég vastag a növény, hogy beleszoruljon? Vagy csak nekem macera? :rolleyes:Én általában egy követ szoktam a növény tövébe tenni, miután lenyomtam, aztán később ki lehet venni.
 
Kutya legyek, ha nem szaggatom szét a növényt, mire belenyomom a talajba. Legalábbis csipesszel nem tudom elképzelni a műveletet. A kezem meg nem fér be már sok helyre. Meg mi tartja bent a kerámia gyűrűben, ha nem elég vastag a növény, hogy beleszoruljon? Vagy csak nekem macera? :rolleyes:Én általában egy követ szoktam a növény tövébe tenni, miután lenyomtam, aztán később ki lehet venni.
ha túl vékony a növény, cérnából csinálj egy hurkot amit ráhúzol a növényre, de ne húzd meg szorosan, és utána rákötöd a gyűrűre. A cérna egy idő után lebomlik.
 
Kutya legyek, ha nem szaggatom szét a növényt, mire belenyomom a talajba. Legalábbis csipesszel nem tudom elképzelni a műveletet. A kezem meg nem fér be már sok helyre. Meg mi tartja bent a kerámia gyűrűben, ha nem elég vastag a növény, hogy beleszoruljon? Vagy csak nekem macera? :rolleyes:Én általában egy követ szoktam a növény tövébe tenni, miután lenyomtam, aztán később ki lehet venni.
Bele is kötheted, bátrabbak ragaszthatják, vagy több szárat teszel bele. Én a gyökerét csavartam rá a sessiliflorának. Ennél ha sok szárat tettem bele, darabokra törtem. :'D @tsokee ajánlotta talán, hogy az alsó leveleket félig le kell csípni, és úgy benyomni, van mibe beleakadnia a talajnak, és talán nem csúszik ki.
 
Ma @Jalos jóvoltából bekerül egy adag mayaca fluviatilis (köszönet érte), ha szereti nálam, akkor ő lesz a hátsó stemek valamelyikének a kiváltója.:)
Azt tudd hogy kell neki a fény, kevés fényben nálam apró, csúnya leveleket hozott csak, szinte csak egy függőleges növényszár volt.
Ha viszont jó neki a hely, akkor gyakran kell nyirni :).
 
Azt tudd hogy kell neki a fény, kevés fényben nálam apró, csúnya leveleket hozott csak, szinte csak egy függőleges növényszár volt.
Ha viszont jó neki a hely, akkor gyakran kell nyirni :).
Középre kerül, remélem díjazza majd az előkelő helyet :D
 
No, biggyesztek pár karaktert a naplóba, ha már van, az akvárium is működik és az időm is engedi.
Heti vízcserék mennek. A múltkor már megígértem a feleségemnek, hogy többet nem mosom fel a konyhát RO vízzel, de megint sikerült...:bored: Valamit ki kell találnom a felügyelet nélküli üzemre, túl gyorsan termeli a vizet az új masina.
A halállomány gyarapodott, a neonok 23-an vannak, el is kezdtek mozogni, sokkal aktívabb a csapat, ismét él az akvárium. Kell a legalább 20 fős csapat!!!
A mayaca fluviatilis viszont nem szimpatizál az új hellyel, de még várok, mert a kopasz szárakon apró hajtások jelentek meg. A polysperma jól érzi magát, elérte a vízfelszínt, és lassan a pogostemon erectus is szétültethetem.
Vízhőfok 24-25°C.
 
A microsorum bokor és a bucék nagyon jól mutatnak.
Én is kipróbáltam pár növényt, de ezek mindig megbízhatóak.
Jaja. Egyébként az a fa egy buce-s, anubias gold-os fának indult, és csak két kis trident hajtás került rá, aztán mindent elnyomott. Nesze neked drága buce-k:LOL: Azon gondolkoztam, hogy ezzel a microsorum tridenttel simán lehetne pálmafás tengerpartot építeni, valami hasonlót:
nature_landscape_beach_sea_sand_palm_trees_clouds_hills-115066.jpg
 
Köszi, bár a növényekkel nem vagyok teljesen elégedett. A neonok attól függetlenül, hogy már kicsit unom őket, szépek és szerintem jól mutatnak ebben a scapeben.
 
Ha már unnod őket akkor mért vitted el tőlem?:):cool:
Mert egyébként szépek és a családnak is tetszik, sajnáltam volna megválni tőlük egyelőre, ezért is gondoltam felbővíteni az állományt. Sokat rágódtam rajta, hogy kell-e, de nem bántam meg! ;) Ahogy írtam is, sokkal aktívabb lett a csapat, jobban érzik magukat így 20 db felett.(y) Ezúton is köszönöm!

(Ha majd végleg megunom őket, akkor visszaviszem hozzád, de mind a 23-at!:LOL:)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére