• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hegygerinc 160 l

Czimtom

Főkertész
Nem mondom, hogy start mert lassan két hetes, de a növények fele csak tegnap előtt került be. Ezzel véget ért a fél éves tervezgetés, várakozás, költözés, minden üveg újra/elindult az új lakhelyen. 1f642.png a tavalyi megfertőződésem követően most már mind növényes.

hegyg1.jpg

Adatok:
100x40x40 160 l
Amazonia talaj
Tropica tabikkal és jbl golyókkal megnyomkodva
Ody dual 2x39 w világítás
Hydor 450-es szűró 80% matrix töltettel + perlon + Seachem Purigen
Eheim Skim 350
eheim 100w fűtés

Növények: Eleocharis pusilla, Eleocharis parvula, HM, Hydrocotyle cf. tripartita, staurogyne, Ludwigia

Eredetileg low technek terveztem ezért is került fölé ez a világítás,, de mivel végül közepes igényű növények is bekerültek illetve szeretnem ha a jobb oldal ilyen szép színes maradna úgy dönöttem bővítem egy co2 rendszerrel. Így a világítást nyilván duplájára fogom növelni, egyszerűen beteszek mellé még egyet...

Co2 ügyben viszont szívesen fogadnék szakértői tanácsot @viktorlantos , hogy melyik szettet válasszam ehhez az üveghez. Nem volt még dolgom co2-vel.. Illetve az is érdeklene miben változik (gondolom nő) a tápozás egy 0.5 w/ literes világításhoz képest. Köszönöm előre is.
 
Utoljára módosított:
3 hetes a cucc, eddig minden tetszetős. Első két hétben napi 50% vizet cseréltem, most már csak 3 naponta. Minimális alga jelentkezett a köveken,ami szerintem tök ok. Jövő héten remélem meg jön a co2 szett, és utána még szebb lesz. Eddig egy növény sem málott el, a hm-et pár napja metszenem is kellett. Ettől az üvegtől féltem a legjobban, rengeteg soil, sok kő, eddig nem csináltam ilyen scapet... A fényemet egyelőre csak egy 39 w-os nappali csővel fogom megtoldani, így 7.3 w / liter lesz. Ezek a növények szerintem nem igénylik az 1w/litert, illetve nem akarom 3 naponta nyírni. Nyilván a co2-őt is ehhez fogom állítani amihet sszívesen fogadok tanácsot, mert nincs a használatában gyakorlatom.

Mai mérés:
No3: 10 mg/l
Po4: 0.05 mg/l (tudom ez kevés)
Fe:: 0.05 mg/l
Nh4: 0.1 - 0.2 mg/l között tudom tartani.

160 3 h.jpg

.
 
Sikerült végre megszabadulnom a fonál algától. Metszés és ritkítás után:
 

Attachments

  • akva01.jpg
    akva01.jpg
    273.1 KB · Megtekintések: 39
  • akva 02.jpg
    akva 02.jpg
    321.6 KB · Megtekintések: 40
  • akva03.jpg
    akva03.jpg
    213.6 KB · Megtekintések: 36
  • akva04.jpg
    akva04.jpg
    392.7 KB · Megtekintések: 61
Elárulod hogyan?

Bocs a kései válaszért. Volt két sötétkűra, kétszer 4 nap. Illetve van egy célszerszám aminek a pörgetésével nagyon jól össze lehet szedni a növényekről. De csak már gyökeret vert növényeknél javaslom, mert kihúzza őket is az algával együtt, ha még frissen vannak ületve.
 

Attachments

  • kefe.jpg
    kefe.jpg
    358.8 KB · Megtekintések: 39
Back
Oldal tetejére