• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hegy építése megkövesedett fa használatával

viktorlantos

Alapító
Admin
Érdemes megnézni a következő akváriumot. Hogyan épült fel a domborzat, hogyan használta a köveket és mi lett a végeredmény.

http://www.aquascapingworld.com/forum/a ... #post33349

26210049.jpg


2452010021.jpg
 
Nem rossz aki, de egy baj van vele: a gyönyörű hardscapből szinte semmi sem látszik. A kevesebb néha több.
 
oRphEus said:
Nem rossz aki, de egy baj van vele: a gyönyörű hardscapből szinte semmi sem látszik. A kevesebb néha több.

hát igen jellemzően rossz fotót tűztem be. A fenti kép már egy elburjánzott állapotot mutat. az IAPLC versenyre ezt küldte be. persze itt is már eléggé elbújtak a sziklák.

86395801.jpg
 
Baromira tetszik ez a hegyes/lejtős domborulat. A kivitelezést illetően viszont felmerült pár kérdés. A lejtést milyen elválasztó lapokkal "fogja meg" ? Ennek gondolom az a funkciója, hogy flow mellett ne mossa le az egészet. Illetve ezeket a lapokat rögzíti valahova, vagy csak a szentlélek ereje?
Egy nem teljesen idevágó kérdés: hogy olvastam,hogy az aljzat emelésére használható lávakő, mint szűrőanyag és, mint jóval olcsóbb aljzat. Ennek a szemcsemérete számít? Vagy akár harisnyába töltött apró kavicsokkal is meg tudnám oldani az aljzat emelését, vagyis szinte bármilyen anyag felhasználható?
 
Thaiteek said:
Kisebb tábla szűrőszivacs is jó erre a célra, hogy megemeld a talaj szintjét.
Végülis, az is alkalmas rá, jó ötlet, :) és akkor gondolom csak így egymásra rakom a táblákat és kész is? Vagy rögzíteni kéne őket?
 
Táptalaj alá lehet tenni 5-6cm kvarchomokot, hogy megemeljem, vagy a hungarocelles megoldás a jó?
 
Táptalaj alá lehet tenni 5-6cm kvarchomokot, hogy megemeljem, vagy a hungarocelles megoldás a jó?
Hungarocell, vagy valami olyat használj, ami nem tömörödik, nem gyűjti a koszt, pl: lávakő, kerámiagyűrű, használt szűrőanyag, stb... ezeket hálóba pakolod és lehet vele emelni az aljzatot. Utóbbi megoldások előnye, hogy a bacik elvannak benne. :)
 
Sziasztok!
Szeretnék a készülő nano akváriumomba egy hasonló scape-t, melyben lenne egy "nagyobb" terasz is. Erre a terasz részre szeretnék Parvulát ültetni. Azt nem tudom, hogy a teraszon lévő Manado alá is rakjak táptalajt? Megkövesedett fából épülne a scape, melyek közé majd mohát vagy mást nyomkodnék be. Ha jól értettem, akkor ilyen megemelt domborzatnál vagy hegynél nem elég az, ha az akvárium aljára terítem a táptalajt? Ha kövek közé kell ültetni, akkor ti hogyan oldanátok-oldottátok meg, hogy táptalaj is legyen a Manado alatt? Attól félek, hogy fentről lemossa a Manadot és abban a pillanatban felszínre kerül a táptalaj, s betámad az alga.
Majd még kérdezek!:)
 
Sziasztok!
Szeretnék a készülő nano akváriumomba egy hasonló scape-t, melyben lenne egy "nagyobb" terasz is. Erre a terasz részre szeretnék Parvulát ültetni. Azt nem tudom, hogy a teraszon lévő Manado alá is rakjak táptalajt? Megkövesedett fából épülne a scape, melyek közé majd mohát vagy mást nyomkodnék be. Ha jól értettem, akkor ilyen megemelt domborzatnál vagy hegynél nem elég az, ha az akvárium aljára terítem a táptalajt? Ha kövek közé kell ültetni, akkor ti hogyan oldanátok-oldottátok meg, hogy táptalaj is legyen a Manado alatt? Attól félek, hogy fentről lemossa a Manadot és abban a pillanatban felszínre kerül a táptalaj, s betámad az alga.
Majd még kérdezek!:)
nanoba szerezz valakitől maradék amazoniát inkább, mert azt hiszem jogos az aggodalmad.
 
A manadó nem alkalmas ilyenre. Én használtam és dombokat építettem, 1-2 hónap alatt kiegyenesedett mindenhol :(
Ugyanakkor nálam az amazonia sem maradt meg :D szép dombot építettem ami mára egyenes....
Nem is biztos, hogy amazoniát tennék, ha csak mohát teszel, valami olyat keress, ami nem változtatja meg annyira a vízparamétereket..pl Malaya?
Vagy keresel használtat, egy nanoba nem kell sok.
 
Back
Oldal tetejére