• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hedeby

Utóbbi 2 hónapban meglehetősen rendszertelen volt a karbantartás, és ez meglátszik rajta.
Én mindig itt hasalok el. Mulmos talaj, elmaradt vízcserék és csak az az alga nem jön, amelyik nem akar. Cserélsz vizet, közben leszívod a mulmot, ha kell a következő 2 hétben 4 naponta, rendszeresen tápozol - szerintem kb. ennyit léphetsz meg elsőre.
 
Akkor üdv a klubban. :D Ezen törtem én is a fejem, hogy merre induljak. Én szerintem túllőttem az aki tápozását, haletetést, stb. ezért most átgondolom újra.. A talaj még vehetett fel tápot.. Ecsetke is van. :)

Én holnap szerintem a Fool's Crown-ba bedobok egy black mollyt pár nap alatt lerendezi a fonalas algákat és talán nem jön vissza... egyébként én nitrát hiányra gyanakszom. Lehet emelnem kéne a macrot, 0 hal van (5 oto nem hal :D ) és elég durva biológiai szűrés.
 
Én mindig itt hasalok el. Mulmos talaj, elmaradt vízcserék és csak az az alga nem jön, amelyik nem akar. Cserélsz vizet, közben leszívod a mulmot, ha kell a következő 2 hétben 4 naponta, rendszeresen tápozol - szerintem kb. ennyit léphetsz meg elsőre.

Igen, nagyjából ilyesmi a terv.
A valóság persze majd kiderül..:p
 
Én holnap szerintem a Fool's Crown-ba bedobok egy black mollyt pár nap alatt lerendezi a fonalas algákat és talán nem jön vissza... egyébként én nitrát hiányra gyanakszom. Lehet emelnem kéne a macrot, 0 hal van (5 oto nem hal :D ) és elég durva biológiai szűrés.

A molly-n én is sokat gondolkodom mostanában, viszont egyrészt féltem a garnikat, másrészt elképzelhetetlennek tartom, hogy ebből a dzsungelből utána ki tudjam halászni, tekintve, hogy jobb oldalra pl. még a kezem is alig fér be, nemhogy a háló...:D:oops:
 
Garnikra veszélytelen mert növényevő. Egy darabot meg akkor is kikapok ha lámpaoltás után órákat kell lesben állnom a hálóval. :D

Mindegy, ha beraktam beszámolok az errdményről!
 
Kicsit sötét a kép, de úgy jól néz ki, nem hiszem hogy "normális" képen sokkal rosszabbul fest az aki.

Garnikra veszélytelen mert növényevő. Egy darabot meg akkor is kikapok ha lámpaoltás után órákat kell lesben állnom a hálóval. :D

Mindegy, ha beraktam beszámolok az errdményről!
Erre kíváncsi vagyok, nálam 2 molly van 42 literben a blue dreamekkel...
 
Jopet "noszogatására" lőttem ma csőtakarítás alatt egy pár képet. Természetesen többségük most is élvezhetetlen lett.:hungover:
A jelenlegi helyzet:
- az előtéri Marsilea komótosan, de halad, viszont ecsetalgás
- zöld szálas algákkal még megy a harc, bár túl sok energiát nem fordítok rá, úgyhogy lassú a folyamat, de azért halad
- jobb első sarok terv szerint Staurogyne-vel lesz kitöltve, bal hátra még mindig nem találtam ki, hogy mi menjen a Sessiliflora helyére. Ammania Bonsai (rejtélyes módon egyet leszámítva) illetve Mayaca Fluviatilis sajnos nem maradt meg. Most HM-en gondolkodom, de kicsit macerás hely metszegetés szempontjából, úgyhogy még nem történt meg a végleges döntés
- a szűrő most valami oknál fogva kevésbé csinál hurrikánt a kalitkában, és így most végre a mohák szépek - korábban folyton ecsetalga foltok voltak rajtuk

Mostanában ismét aktualizálódik a nagynyomású CO2 kérdés, de mondjuk ezzel voltam már így az elmúlt fél évben többször is, mégsem valósult meg. Most is csak 'talán'...:unsure::)

Köszönöm, ha erre jártál, és elolvastad.
Véleményeket örömmel várok, főleg építő jellegű kritikákat. :)
Van pár érlelődő gondolatom, úgyhogy akár még sokat segíthet is a külső vélemény. :)

33533261115_1be5db6867_z.jpg
 
Jopet "noszogatására" lőttem ma csőtakarítás alatt egy pár képet. Természetesen többségük most is élvezhetetlen lett.:hungover:
A jelenlegi helyzet:
- az előtéri Marsilea komótosan, de halad, viszont ecsetalgás
- zöld szálas algákkal még megy a harc, bár túl sok energiát nem fordítok rá, úgyhogy lassú a folyamat, de azért halad
- jobb első sarok terv szerint Staurogyne-vel lesz kitöltve, bal hátra még mindig nem találtam ki, hogy mi menjen a Sessiliflora helyére. Ammania Bonsai (rejtélyes módon egyet leszámítva) illetve Mayaca Fluviatilis sajnos nem maradt meg. Most HM-en gondolkodom, de kicsit macerás hely metszegetés szempontjából, úgyhogy még nem történt meg a végleges döntés
- a szűrő most valami oknál fogva kevésbé csinál hurrikánt a kalitkában, és így most végre a mohák szépek - korábban folyton ecsetalga foltok voltak rajtuk

Mostanában ismét aktualizálódik a nagynyomású CO2 kérdés, de mondjuk ezzel voltam már így az elmúlt fél évben többször is, mégsem valósult meg. Most is csak 'talán'...:unsure::)

Köszönöm, ha erre jártál, és elolvastad.
Véleményeket örömmel várok, főleg építő jellegű kritikákat. :)
Van pár érlelődő gondolatom, úgyhogy akár még sokat segíthet is a külső vélemény. :)

View attachment 28213
Tetszetős az összkép.
Mért ne rakhatnál bal hátra Pinnatifidákat még. Szerintem jól mutatna. Én tuti nem raknék oda magas növényt. Jó az úgy nyitottan.
 
Szerintem a Sessili helyére rakhatnál Myriot. Hasonló formavilág, de sokkal sűrűbb növényke. Én ezt raktam a bal oldalra, és igazán szép növény. ;)

Tapatalk-kal küldve...

Jó ötlet lenne, és még valamivel kisebb is, mint a Sessili, de talán még az sem lenne tökéletes. Az én akvám csak 36cm hosszú. :(
Amúgy jó ötlet, köszi! (y)

Tetszetős az összkép.
Mért ne rakhatnál bal hátra Pinnatifidákat még. Szerintem jól mutatna. Én tuti nem raknék oda magas növényt. Jó az úgy nyitottan.

Ez szintén jó, észben tartom! :)
 
Még egy ötlet! Walliccii körben épp csak kibukkanva a jelenlegi növénytenger mögött.
36 cm-ben is elég apró, és talán mépg egy kis szint is kölcsönöz... ;)
 
Ez is jó, de ezzel meg kell várnom mindenképp a CO2-t akkor. Úgy viszont már a Mayaca is működne. Vajon milyen lenne a kettő vegyesen ültetve?
 
A zöld szakállalgád szerintem a flow-tól van. Nekem is úgy szűnt meg hogy teljesen letompítottam az áramlatot. Ha megszűnt az alga csak utánna ültess új növényt. Egyébként klassz ez így ahogy van, bár úgyse bírja ki az ember matatás-átrendezés nélkül:D
 
A zöld szakállalgád szerintem a flow-tól van.
Attól is lehetett, nem tudom, nőni már nem nő, csak éppen stagnál. Pedig Amano-k megvannak, de nem nagyon eszegetik mostanában az algát. Biztos érzik a tavaszi fáradtságot.:cool:

Egyébként klassz ez így ahogy van
Én kicsit azt érzem, hogy jobban kellene érvényesítenem a "kevesebb néha több" gondolatot. A középpontban mintha túl sok növény lenne beültetve. Ki is szedtem 3-4 tő anubias-t középről, a látványon mondjuk sokat nem befolyásolt, továbbra is rengeteg ott a saláta...:D
 
Back
Oldal tetejére