• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hedeby

Greg Filth

VIP kertész
Halihó,

Nos, mint írtam, a kis kocka robbantva lett. Ennek persze oka is volt. :)
Íme az utódja:

- az üveg: 36x22x26cm, 20L, GA Opti-white (köszi srácok! (y)(y))
- szűrés: Eheim eXperience 150
- világítás: Odyssea 24W kompakt
- CO2-t nem tervezek, bár még megvan a Tropica nano szett, úgyhogy majd kiderül.

- lakók: jelenleg 4 galaxy razbóra, 1 amano garnéla, és Oto-k.
A galaxy-kon gondolkozom, hogy bővítsem-e őket, de lehet, kevés nekik már ez a méret. Bár látszólag jól érzik magukat. Viszont egy jó ideje már a Boraras Urophthalmoides-en gondolkozom, valószínűleg belőlük lesz egy csapat.
A piros sakurákon is gondolkodom még. Nem tudom, átrakjam-e őket a kockából. Igazság szerint a csoki sakurán gondolkozok már régóta, lehet az lesz a pirosak helyett.

Növénylista jelenleg:
- Proserpinaca palustris
- Cryptocoryne purpurea (végre egy Crypto, ami ellopta a szívem:love:)
- Staurogyne Repens
- Microsorum Pteropus Windelow és Trident
- Ceratopteris Thalictroides (lebegő formában, később lehet, hogy ki is kerül)
És a Buce-k (ez az egész miattuk indult :facepalm::love:)
- Kapuas Hulu red purple
- Velvet Green
- Theia black
- Copper
- Velvet leaf 4
- Hades
- Little black carpet
- Brownie purple
- Red Catherineae
- Kedagang
- Kedagang mini
- Blue Bell
- Bob Marley
Néhány Buce lehet, hogy túl nagy levelű lesz a scape-hez, de majd azokat vagy lecserélem, vagy leköltöznek lávakővel együtt a talajra. :):p
Sajnos eddig a kockában voltak tárolva, ahol néhányat megtámadott az ecset a fesztivál miatti távollétem alatt.
Emiatt tervben van a szükséges amano hadsereg toborzása. Vajon a carbo-s kezelést hogy bírják a Buce-k?(n)

Hamarosan megpróbálkozok a képekkel. :)
 
Én még ugyan nem kellett hogy alkalmazzam de a buce-k jól bírják a carbo-s kezelést, több helyről is hallottam ;)
Ha száműzöl nagyobb levelű buce-kat keress bátran, én kimondottan szeretem őket. ;)
 
Ennyi buce?nem semmi.(y) Nekem voltak Galaxik és most utoljára Boraras Urophthalmoides is volt a 18 literesben. A galxik jól érezték magukat de a borarasok vagy el bújtak vagy az üveg mellett föl-le úszkáltak idegesen. Most átkerültek a 75 literesbe és láss csodát csapatban úszkálnak birtokba vették az egész akvát. Bár a te akvád hosszúkás lesz így lehet jól érzik majd magukat. Én szoktam carbozni a Bucékat semmi bajuk jól bírják, alapvetően mindent jól bírnak. A sima microt is egy kicsit nagynak tartom ekkora akvába, én microból valami minit raknék. Ami nekem van Microsorium sp 'mini' ennek a legnagyobb levele 8cm körül van.
Na most már, akkor várom a fotókat.:)
 
Ennyi buce?nem semmi.(y) Nekem voltak Galaxik és most utoljára Boraras Urophthalmoides is volt a 18 literesben. A galxik jól érezték magukat de a borarasok vagy el bújtak vagy az üveg mellett föl-le úszkáltak idegesen. Most átkerültek a 75 literesbe és láss csodát csapatban úszkálnak birtokba vették az egész akvát. Bár a te akvád hosszúkás lesz így lehet jól érzik majd magukat. Én szoktam carbozni a Bucékat semmi bajuk jól bírják, alapvetően mindent jól bírnak. A sima microt is egy kicsit nagynak tartom ekkora akvába, én microból valami minit raknék. Ami nekem van Microsorium sp 'mini' ennek a legnagyobb levele 8cm körül van.
Na most már, akkor várom a fotókat.:)

Köszi! :)
A Buce-kat akkor majd kezelésbe veszem. :)
A Borarasok tényleg rajhal, míg a galaxy inkább csak csapathal, így valóban érthető, amit írsz a borarasokról. :unsure:(n) Így lehet maradnak a galaxyk. :D
A Microval valóban igazad van, a Windelow már most látszik, hogy nem lesz jó. A Tridentben még azért bizakodom. De lehet csere lesz. :)
 
Valamiért akadozik a flickr, nem tudja feltölteni a képeket timed out hibával (szerintem az itthoni net vacakol). Este megpróbálom mégegyszer, most viszont csak gyorsban tudom mutatni.
Ezt látom a gép felől.

Sajnos jelenleg úgy fest, mintha csak be lettek volna hajítva a növények. Főleg az előtér. De bízom benne, hogy alakul még. Néhány Buce-ról már most tudom, hogy nincs jó helyen. A bal felső Buce onnan le fog kerülni, illetve jobb oldalt is van egy Brownie, ami nincs ott jó helyen, bár őt csak azért tettem oda, mert neki még fejlődnie kellene.
:love:

14002421_10207001545777717_997047836_o.jpg

Két részlet:
Az új kedvencem. Iszonyat kellemesen piros az új levél főere.
13987837_10207001565138201_307512819_o.jpg

Itt meg az Oto szurkol az új levélkének.:love::ROFLMAO:
13977843_10207001564778192_1552871956_o.jpg
 
Valamiért akadozik a flickr, nem tudja feltölteni a képeket timed out hibával (szerintem az itthoni net vacakol). Este megpróbálom mégegyszer, most viszont csak gyorsban tudom mutatni.
Ezt látom a gép felől.

Sajnos jelenleg úgy fest, mintha csak be lettek volna hajítva a növények. Főleg az előtér. De bízom benne, hogy alakul még. Néhány Buce-ról már most tudom, hogy nincs jó helyen. A bal felső Buce onnan le fog kerülni, illetve jobb oldalt is van egy Brownie, ami nincs ott jó helyen, bár őt csak azért tettem oda, mert neki még fejlődnie kellene.
:love:

View attachment 15726

Két részlet:
Az új kedvencem. Iszonyat kellemesen piros az új levél főere.
View attachment 15727

Itt meg az Oto szurkol az új levélkének.:love::ROFLMAO:
View attachment 15728


Nincs ezzel semmi gond, szerintem tökjó lett. Egyedül a fekete kötegelő nem tetszik cseréld ki egy vékonyabbra mert mire a Buce benövi az fél év. Vagy lehetne a rárakni valami mohát, de olyat ami nem sprinter pl.riccardia, vagy Solenostoma tetragonum. Nekem az egyik mini Buce ilyen mohába volt ültetve és nagyon jól mutatott.
 
Köszi! :)
Igen, abszolút egyetértek, ahol látszik, ott csinálni kell vele valamit, így nem maradhat. :)
A mohára gondoltam én is.
Éppenséggel van egy ökölnyi riccardiám, csipetnyi kis darabok, ez valóban egy jó ötlet. Vagy én még arra gondoltam, van egy adag jávaim. Sprinter mohával mi lenne a baj szerinted? :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Valamiért akadozik a flickr, nem tudja feltölteni a képeket timed out hibával (szerintem az itthoni net vacakol). Este megpróbálom mégegyszer, most viszont csak gyorsban tudom mutatni.
Ezt látom a gép felől.

Sajnos jelenleg úgy fest, mintha csak be lettek volna hajítva a növények. Főleg az előtér. De bízom benne, hogy alakul még. Néhány Buce-ról már most tudom, hogy nincs jó helyen. A bal felső Buce onnan le fog kerülni, illetve jobb oldalt is van egy Brownie, ami nincs ott jó helyen, bár őt csak azért tettem oda, mert neki még fejlődnie kellene.
:love:

View attachment 15726

Két részlet:
Az új kedvencem. Iszonyat kellemesen piros az új levél főere.
View attachment 15727

Itt meg az Oto szurkol az új levélkének.:love::ROFLMAO:
View attachment 15728
 
én nem rakok a buce-k gyökereihez mohát, mert aztán szépen egybenő minden, és a jövőben bárhova rakom a buce-t megjelenik a moha. Vagy rosszul gondolom?
 
Ez is egy jogos gondolat.
Előző scape-ben a riccardia darabok szóródtak el a talajon pl. a Stau levelei közé. Így jelent meg például a Riccardia, pedig azt hittem, mindet kivettem. :D

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Köszi! :)
Igen, abszolút egyetértek, ahol látszik, ott csinálni kell vele valamit, így nem maradhat. :)
A mohára gondoltam én is.
Éppenséggel van egy ökölnyi riccardiám, csipetnyi kis darabok, ez valóban egy jó ötlet. Vagy én még arra gondoltam, van egy adag jávaim. Sprinter mohával mi lenne a baj szerinted? :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről


A sprinter moha túlnövi a Bucét és el veszik benne.:)
 
Köszi!
Crypto előtérre gondoltam, de így valóban nagyon üres. Lehet, hogy lesz valamiféle előtéri gyep, gondolkodom rajta. Viszont elsősorban CO2 nélkül gondolkodom. Van Tropica nano-s CO2 set kéznél, de ha nem muszáj...
Na de majd elválik. :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Valami gyepet én is javasolnék, főleg, ha már rendes talajt tettél és nem homokot. Így nagyon félkésznek/befejezetlennek hat számomra.

Amúgy nagyon tetszetős lett! Gratula :)
 
Back
Oldal tetejére