• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hectorvti első növényes aksija

hectorvti

Kertész szaki
Előjáróban annyit szeretnék mondani, hogy kb. 3 hónapja találtam rá Nigro blogjára ahol ámulva és bámulva néztem a szebbnél-szebb aksikat, de gondolom ezzel nem csak én voltam így :). Ott határoztam el magam arra, hogy a magam módján én is szeretnék csinálni egy növényes akit. Természetesen az akvarisztikát nem 3 hónapja kezdtem el. Gyerekkoromban volt egy kis akváriumom, de abszolút műnövényes hallal telepakolt akvárium volt az. Aztán költözés miatt abbamard ez az egész kb 14 éve :). Most újra belekezdtem de figyelembe vettem a sok hasznos információt amit itt ill. Nigro blogján olvastam. Az akváriumot 2010.01.30.-kán Szombaton raktam össze most blackout-al indítottam szóval még én sem sokat láttam belőle :D, ezért még jelenleg képet sem tudok csinálni, de következő héten pótolom eme hiányosságot. A stílust tekintve iwagumi, mivel kezdő vagyok a növényes akvarisztikában, sokan azt mondták, hogy nehéz lesz és hogy fel fogok benne sülni....lehet igazuk volt :D, ezért is kérek minden növényes akvarisztikában jártas fórumozót, hogy ne kíméljenek a kritikákkal, ha negatív, ha pozitív.

akvárium: 76x32x40 bruttó 100 L
Technika: Eheim 2226 külső szűrő, Sera Siporax/Szivacs/Perlon vatta
DÍY 4x18W kompakt fénycsöves lámpa
Nagynyomású CO2 rendszer 10 kg, a beoldást egy üveg difi végzi
Sera 100W fűtés
Hűtés nincs, az akvárium teljesen nyitott

Talaj: Tropica növény táptalaj 2,5 kg
JBL Manado általános talaj 10 kg

Hardscape: Nature Bazalt kb. 22 kg

Tápozás: Easy Carbo
Micro, Macro

Növények: Még nem jött meg minden, hála a nagy hidegnek :x, elvileg a héten jön, de majd kiderül.
Egyébként egy cimborám adott némi növényt de ezek csak addig lesznek benne míg meg nem jönnek végre-valahára azok a tropical-os növények és nem szétfagyva
 
Mindig elmosolyodom egy-egy új "első növényesem" bejegyzésen és az azt követő már-már "törvényszerű" mondaton:".....és akkor rátaláltam Nigro blogjára", vagy vmi hasonló.
Én is így kezdtem, és hálás vagyok azóta is, hogy nem a hagyományos kevés kínlódó növény és zsúfolt halállomány felállásban indítottam az aksim.
De ez most nem erről szól, hanem sok sikert és algamentes indítást szerettem volna kívánni Neked!
A technika adott, az iwagumi valóban nem a legkönnyebb stílus, bár én azt gondolom, hogy itt szó se lehet felsülésről, max. tanulásról és fejlődésről.
Hajrá, mindent bele!
 
Én meg mindig elpirulok :roll: és persze új erőt ad, hogy még jobbat csináljak. Pl. ez most erőt ad, hogy átrágjam magam végre egy 100 oldalas száraz tanulmányon, ami a biológiai szűrőtöltetek elemzéséről szól. De ígérem tanulságos lesz ;)

Sok sikert az akihoz Hectorvti. Bármi segítség kell, itt mindenki készségesen segít ;)
 
Sok sikert kívánok én is a akihoz.

Ati: remélem a post nem 100oldala lesz :D
 
Köszönöm szépen a jó kívánságokat, nem bírtam megállni, hogy ne csináljak egy gyors képet, nem lett a legjobb.
avwgo89vqtinpp7oec1s.jpg
 
Hello,
vonzó elrendezés csak jöjjenek azok a fázós növények, jó lesz. ;)
A kép jobb szélén a kövön mi az a zöld izé? Valami növény v mi lenne? :lol:
 
Az ott riccia egy hálóba fogva :D, nem akartam szétültetni míg meg nem jönnek a növényeim, csak úgy gyorsan behajítottam oda :thumbup:
 
maximas said:
jó ötlet :D


Igen...már csak a növények hiányoznak, a tropicálba szerda-csütörtökre mondják az új szállítmány érkezését, remélem nem szétfagyva jön, mert most néztem a hőmérőt és -11-et mutatott, ugyhogy aggódok megint :cry:
 
maximas said:
szerintem is csak akkor küldik ki, szóval kicsit aggódhatsz :D
Hát...amilyen idő volt ma is, tényleg kezdek aggódni, de hát csak enyhül már valamikor az idő :p
 
Nekem tetszik az akid már most is. Kíváncsi vagyok milyen növényeket válogatsz össze bele. Arra figyelj hogy a kövek elé nagyra növőket ne tegyél mert ha eltakarják a hardscapet akkor elveszik az iwagumi lényege. Jó lesz ez, csak így tovább! :thumbup:
 
Köszönöm a biztató szavakat :), természetesen nagy növényeket nem rakok a kövek elé, csakis mögéjük.
 
maximas said:
na sikerült növényeket venned?

Igen, sikerült vennem :), szépek jöttek nagyon, már be is vannak ültetve, még veszek hozzá egy pár darabot és úgy teljes lesz a skála, majd csinálok képeket
 
érdekelnek nagyon a képeid :) én is amúgy a jövő héten akarok menni a tropicalfisbe növényekért, no meg ugye az easy carbo is kedden (reméljük) befut.
 
maximas said:
érdekelnek nagyon a képeid :) én is amúgy a jövő héten akarok menni a tropicalfisbe növényekért, no meg ugye az easy carbo is kedden (reméljük) befut.

Én is menni akarok a tropicálba, venni akarok még 1-2 növényt, a kép gyártással csak annyi a baj, hogy nekem nincs fényképezőgépem, venni kéne azt is csak hát anyegin nem kopogtat :D
 
Back
Oldal tetejére