• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Háztartási vízlágyító

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Mivel elég sok ásványvíz fogy itthon, ezért elgondolkoztam egy konyhai vízlágyítóban. Viszont ebben a témában nem vagyok annyira otthon, mint az akvarisztikaiban. Ezért aki mélyebb tudással rendelkezik vagy van otthon neki a csap alatt egy vízlágyító az írhatna. Tapasztalokat és a termék nevét. Webshopokat ne linkeljünk, arra mindenki rá tud keresni Google-ben a név alapján. A topic nem arról szól, hogy fogyasztható-e a lágyvíz.

Néztem párat, elég jó árban vannak. Visszasózó patron lesz benne az tuti, inkább az érdekelne, hogy van-e akkor teljesítményű amihez nem kell tartály. Meg konkrét típusok is jöhetnek.

Én egy ilyet találtam ami szimpatikus volt: PurePro RO105P RO víztisztító nyomásfokozóval


Köszi.
 
Szia!

Nekem PurePro RO106M RO készülékem van. ez nyomásnövelő nélküli, visszasózós.
Nagyon elégedett vagyok vele. Simán összerakható egyedül, nem kell hozzá nagy tudás.
Finom a víz. Annyi, hogy én kétcsapos változatban kértem és úgy szereltem össze. Így tudok tiszta RO vizet is kivenni (ezt teszem az akváriumba) és tudok visszasózott vizet is kivenni (ezt fogyasszuk).
Nagyon korrekt helyről vettem. Ingyen kiszállították.

Ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok.
 
Nah szuper, akkor jó helyen keresgéltem. Nekem nincs szükségem kétcsapos változatra, mert van egy jó RO-m, de megfontolom. Megnézem a RO106M-et is, de szerintem azt is Booster pumpával, mert kicsi a nyomás errefelé.

Köszi.
 
Újra feleleveníteném a topicot. Remélem most több hozzászólás születik, mint korábban. :)
Első kérdés: tartályos vagy átfolyós rendszer?

Az átfolyós előnye, hogy nem kell tartály és emiatt nem fog benne állni x liter víz. Hátránya, hogy egy fokkal drágább, de még megfizethető kategória.
Ha átfolyós akkor vajon mi kéne ahhoz, hogy a mostani RO-mat tudjam használni és a csap megnyitásával induljon a nyomásfokozó?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok! Most én frissíteném fel a topikot. :D
Augusztusban elköltöztünk, és sajnos az új helyen a víz használhatatlan. Én alapból érzékeny bőrű vagyok, de már párom is felfedezte magán, hogy a víz, ami a falból jön, pocsék. Nekünk nem is elsősorban ivásra kellene a víz, hanem bizony a fürdésre. Szóval valami gazdaságos vízszűrő kellene. Olvastam többeknél, hogy használnak központi vízszűrőt. Mi semmit se tudunk az ilyen termékekről, és minden webshop a sajátját tartja a legjobbnak és leggazdaságosabbnak, csak épp az egyik 15 ezerért kínálja a megváltást, a másik 60 ezerért. Szívesen kifizetjük a 60 ezret érte, ha az a jobb valóban, de nem szeretnénk feleslegesen háromszoros árat fizetni, ha az olcsóbb is tudja ugyanazt a minőséget adni.
Jöhetnek konkrét, bevált típusok, de akár olyan válaszok is, hogy mit kell figyelni a leírásoknál. Köszi előre is a segítséget.
 
Sokat én sem tudok róluk, de talán nektek az lenne a legjobb megoldás, ha ioncserélős szűrőt kötnétek be a teljes hálózatra. az ivóvíz vevőhelyre - ha szükség van ilyenre - meg esetleg egy külön tisztítót. Mert ezek a Ca, Mg ionokat cserélik Na-ra (könnyen regenerálhatók konyhasó oldattal), ivóvíznek viszont lehet hogy nem a legjobb a produktum. Gondolom, a kínálat árszórása lényegesen múlik azon például, hogy szakaszos vagy folyamatos üzemű, illetve a regenerálás milyen szinten automatizált.
 
Panel, 2 helyen van víz, szóval ez kifejezetten a fürdés-mosakodás részre kellene. Csapból vizet régóta nem iszunk, nem mintha a palackos ásványvíz sokkal jobb lenne, de legalább nincs klóros utóíz. Majd olyan tisztító is lesz, de ott kicsit könnyebb talán választani.
Az utolsó mondatodban szereplő dolgoknak még utánalesünk, köszi. :)
 
Az utolsó mondatodban szereplő dolgoknak még utánalesünk, köszi.
Nem tudom az ár/érték arányokat, de árulnak olyan gyantás lágyítókat, amikhez van sólétartály és beépített vezérlő ami automatikusan regenerálja a gyantát a megadott időpontokban. Gondolom, ez a max amit tehet :) tehát biztos ez a legdrágább, de talán vannak köztes elfogadhatóbb árú alternatívák is.
 
Nem tudom az ár/érték arányokat, de árulnak olyan gyantás lágyítókat, amikhez van sólétartály és beépített vezérlő ami automatikusan regenerálja a gyantát a megadott időpontokban. Gondolom, ez a max amit tehet :) tehát biztos ez a legdrágább, de talán vannak köztes elfogadhatóbb árú alternatívák is.
Én vagy 10 éve láttam egy ilyet egy barátomnál (családi ház - külön helység). Sajnos a mérete miatt nem egy panelbe való darab. Az árára nem emlékszem, csak arra, hogy vissza kellett raknom az állam. Persze lehet azóta összementek az eszközök és az árak is.
 
Persze lehet azóta összementek az eszközök és az árak is.
Valószínűleg :)
Na meg itt is van -tól/-ig, árban és méretben is. Nem tudom a méretezéseket, hozamot stb., de az egész biztos hogy létezik nagyobb szemetesvödör méretben full kompakt és automata rendszer 100k forint körül. És azt sem tudom, hogy ez az alja, vagy ez már egy jobb minőség. Meskó 60k-t említett, ezért mondtam én is, hogy itt is biztosan lehet kompromisszumos megoldást találni, ami olcsóbb.
Illetve még azért vetettem fel ezt a terméket, mert jómagam háztartási/zuhanyzási célokra sem az erősen visszaeső víznyomást, sem a manuálisan rendszeresen piszkálandó dolgokat nem kultiválnám, ha már pénzt költök rá. És tudtommal nem sok ilyen megoldás van, ami egyiket sem bántja és még meg is fizethető.
De engem is érdekel és kíváncsian várom az ajánlásokat.
 
Sziasztok! Most én frissíteném fel a topikot. :D
Augusztusban elköltöztünk, és sajnos az új helyen a víz használhatatlan. Én alapból érzékeny bőrű vagyok, de már párom is felfedezte magán, hogy a víz, ami a falból jön, pocsék. Nekünk nem is elsősorban ivásra kellene a víz, hanem bizony a fürdésre. Szóval valami gazdaságos vízszűrő kellene. Olvastam többeknél, hogy használnak központi vízszűrőt. Mi semmit se tudunk az ilyen termékekről, és minden webshop a sajátját tartja a legjobbnak és leggazdaságosabbnak, csak épp az egyik 15 ezerért kínálja a megváltást, a másik 60 ezerért. Szívesen kifizetjük a 60 ezret érte, ha az a jobb valóban, de nem szeretnénk feleslegesen háromszoros árat fizetni, ha az olcsóbb is tudja ugyanazt a minőséget adni.
Jöhetnek konkrét, bevált típusok, de akár olyan válaszok is, hogy mit kell figyelni a leírásoknál. Köszi előre is a segítséget.
Csatlakoznék a hozzá nem értők táborához, és csak egy kósza gondolatot osztanék meg:
Mi a probléma valójában? Tényleg a kemény víz? Mert attól maximum vízköves lesz a hátad (szerintem). Biztos, hogy a vízkő irritálja a bőröd? A lágy vízben, maximum jobban csúszik a szappan. Nem?
Azt eltudom képzelni, hogy pl. a klórra vagy érzékeny. Az viszont gáz formájában magától távozik egy idő után. Szóval, ha nekem lenne ilyen problémám, a 20-60 ezres szűrő vásárlása előtt tisztáznám, hogy mit is akarok elérni vele? :sick:
A sóval regenerálható műgyanta csak az egyik része a dolognak. Fűtési rendszerek vizének biztosan jó, de mintha azt olvastam volna, hogy az igazi, a kevertágyas vízlágyítás, ahol anion és kation cserélő gyantát használnak.
 
Utoljára módosított:
A vízzel az a probléma, hogy száraz a bőrünk, pöttyös a fejem, és hullik a hajunk. :D Nagyvonalakban. 99%, hogy a víz a ludas, semmi sem változott azon kívül. A klórtisztítást nagyjából minden készüléknél írják. Ahogy engedem a vizet, mindig megcsap a szaga. Iszonyat erősnek érződik. Az előző lakásban nem volt ilyen. Plusz zuhanyzás közben nem tud elpárologni olyan mértékben, a melegvíz miatt meg ugye jobban bejut a bőrbe is.
A vízlágyítást is szükségesnek érzem, olyan szinten telített a víz, hogy harapni lehet. A kádban szürke, ha fürdök, és nem azért, mert koszos vagyok. Eskü. :p A gekkók itatóján 2 nap alatt kicsapódik a vízkő. A csapokat
, kádat hetente vízkőoldózom. Ilyen se volt a korábbi lakásnál.
Ha nem lenne pocsékolás az RO, legszívesebben abban fürdenék. :(

Ezt a big blue-t meglessük, köszi.

Amúgy a vízművek oldalán az értékekkel semmi probléma, de amíg eljut ide a víz... Ki tudja milyen régiek erre a csövek. :(
 
A vízzel az a probléma, hogy száraz a bőrünk, pöttyös a fejem, és hullik a hajunk. :D Nagyvonalakban. 99%, hogy a víz a ludas, semmi sem változott azon kívül. A klórtisztítást nagyjából minden készüléknél írják. Ahogy engedem a vizet, mindig megcsap a szaga. Iszonyat erősnek érződik. Az előző lakásban nem volt ilyen. Plusz zuhanyzás közben nem tud elpárologni olyan mértékben, a melegvíz miatt meg ugye jobban bejut a bőrbe is.
A vízlágyítást is szükségesnek érzem, olyan szinten telített a víz, hogy harapni lehet. A kádban szürke, ha fürdök, és nem azért, mert koszos vagyok. Eskü. :p A gekkók itatóján 2 nap alatt kicsapódik a vízkő. A csapokat
, kádat hetente vízkőoldózom. Ilyen se volt a korábbi lakásnál.
Ha nem lenne pocsékolás az RO, legszívesebben abban fürdenék. :(

Ezt a big blue-t meglessük, köszi.

Amúgy a vízművek oldalán az értékekkel semmi probléma, de amíg eljut ide a víz... Ki tudja milyen régiek erre a csövek. :(
bakker... még nem jutott eszembe hogy ettől kopaszodok... :ROFLMAO:
Szóval panel... már csak az a kérdésem hogy a melegvizet készen kapjátok, vagy magatoknak melegítitek (bojler). Mert ha külön kapjátok akkor azt is kéne tisztítani meg a hideg vizet is. Különben továbbra is pöttyös kopaszok lesztek ;) Ahhoz nem tudok hozzászólni hogy a forró víz tisztítása milyen hatással van egy víztisztítóra.
 
Ehhez a big bluehoz kapható forró vizes szűrőbetét is. Majd még annak utána nézek, hogy az a hideget hogy viseli. Max lesz 2 kisebb szűrő. Ha a nagy szennyeződéseket kiszedi, szerintem már megmenekül a hajunk, az előző lakásban se ro-ban fürödtünk. De ami itt van, az egyszerűen kibírhatatlan.
 
Back
Oldal tetejére