• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Háziállat

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
Macska.
Egy jó bolhairtóra kérek tippeket,ami tényleg kiirtja a bolhákat.
Nyakra,hátra "szerelhető" változat érdekelne legjobban.
Van két másfél hónapos kiscica is mellette.
Azzal tisztában vagyok,hogy macskánál 1hónap a szavatosság többnyire.
 
Mi Advantix ampullát szoktunk használni ,amit a nyaka felső részére kell nyomni,ugy hogy széthúzod a szőrét és bedörzsölöd a bőrére(kutyára is ezt a márkát használjuk).Nekünk bevált.Bolha,kullancs ellen is jó.Zoliéknál is kapsz ;)
Nyakörvet nem minden macska tolerálja ,a mienket is rohadtul zavarta.Majd megőrült tőle
 
Igen,köszi!Nem fogalmaztam világosan,a szerelhetőn a bőrre nyomható változatot értettem.
Az Advantixot még nem próbáltam.
A Frontline-t próbáltam.Egy két hét múlva ugyan úgy van benne bolha.A kicsiket is lekezeltem mással,de hiába.
Elvileg a környezetében is kellene hogy írtsa a Frontline.
Régen jó volt.Válság van,biztos gyengítettek az összetevőn.
Mindennel ez van.
 
A fekhelyüket is kezelni kell,bár én inkább elégetném. A bolha csak enni jár a macskára, szaporodni ott fog, ahol sokat fekszik.:unsure:
 
Egy lényeges dolog van még ,ha közösen élnek egy háztartásban kutya és macska egyszerre kell őket lekezelni ,mert ha más időpontban megy el a hatása az írtónak az állatokon, a másikról ugyanugy elkapják a dögöket.;)
 
Mi eddig Fronlone Combo-t használtunk a macskánkra, nem volt vele gond, pedig nem csak benti macska. Soha nem volt még benne bolha szerencsére. Már lassan fél éve nem kapott, de teljesen tünetmentes.
A sima Frontline nem sok mindenre jó, de a combo az jóféle cucc. Az Advantix-t még nem próbáltuk eddig.
 
Macskás akvakertészektől kérdezem.... A cicám ráfüggött az RO vízre. Csapvízzel keverve adom neki, mert sztem nem jó, ha ilyen full ásványianyag-mentes vizet iszik egy bármilyen élőlény. De ti is tapasztaltatok ilyet? Vagy büdös lehet neki a csapvíz magában?
 
Macskás akvakertészektől kérdezem.... A cicám ráfüggött az RO vízre. Csapvízzel keverve adom neki, mert sztem nem jó, ha ilyen full ásványianyag-mentes vizet iszik egy bármilyen élőlény. De ti is tapasztaltatok ilyet? Vagy büdös lehet neki a csapvíz magában?
Úgy vettem észre mindenből isznak csak abból nem ami nekik van
Kerestem már erről infót hogy mi az ideális vízkeménység egy macskának de nem találtam semmi meggyözőt. A sima RO biztos hogy nem jó nekik, de az is lehet hogy a magyar csapvíz meg túl kemény. Csapvízzel is kipróbálhatod hogy több tálat töltesz meg és lerakod különböző helyeken, lehet nem a vízzel van baja hanem az elhelyezkedésével.
 
Úgy vettem észre mindenből isznak csak abból nem ami nekik van
Kerestem már erről infót hogy mi az ideális vízkeménység egy macskának de nem találtam semmi meggyözőt. A sima RO biztos hogy nem jó nekik, de az is lehet hogy a magyar csapvíz meg túl kemény. Csapvízzel is kipróbálhatod hogy több tálat töltesz meg és lerakod különböző helyeken, lehet nem a vízzel van baja hanem az elhelyezkedésével.
Ha ugyanoda rakom, akkor is hisztérikusan issza a RO vizet, de ha kannában tárolom, akkor a kannába is belebújik. Először azt hittem, kalandvágy :D De mivel a saját tálkájából a saját helyén is azt issza szívesebben, ezért gondolom, hogy jobban ízlik neki, vagy érzi, amit most sokan mondanak, hogy a covid miatt agyon van klórozva a csapvíz....
 
Ha ugyanoda rakom, akkor is hisztérikusan issza a RO vizet, de ha kannában tárolom, akkor a kannába is belebújik. Először azt hittem, kalandvágy :D De mivel a saját tálkájából a saját helyén is azt issza szívesebben, ezért gondolom, hogy jobban ízlik neki, vagy érzi, amit most sokan mondanak, hogy a covid miatt agyon van klórozva a csapvíz....
Pedig általában imádják a "klór" szagot.
Van olyan macska ami közvetlen a csapból szeret inni van amelyik az akváriumból... úgyhogy végül lehet csak ízlés kérdése. :D
 
Back
Oldal tetejére