• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Háttér

A jövőre nézve!

Fólia felhelyezés lépésenként, saját tapasztalattal.

Statikus fólia helyett, fényes, fekete öntapadós fóliát tettem az akvárium hátfalára. Spricnis üvegbe vizet és mosogatószert kevertem, majd megtisztítottam vele az üveget. Szárazra töröltem a felületet, majd ismét jól bevizeztem ugyanezzel a mosogatószeres vízzel. A bútorra is folyt belőle, onnan természetesen letöröltem. Következő lépésben a fóliáról lehúztam a védő felületet (papírt) és a ragasztós oldalát bespricceltem, a szintén mosogatószeres vízzel. (Igen a ragasztósat) Majd felhelyeztem az akváriumra. A mosószeres víz miatt könnyedén csúszik a fólia az üvegen, így hamar beállítható a megfelelő pozícióba. Miután ez megvolt, egy autós jégkaparóval (bankkártya is tökéletes), óvatosan, középről indulva a szélek felé, mindenhonnan kipréseltem alóla a levegőt. A levegő, a bespriccelt vízzel együtt jön ki, a fólia és az akvárium üvege közül. Vigyázat fröcsköl! Érdemes odatartani egy törölközőt, vagy némi kéztörlőt. Nem kell nagy erővel dolgozni, vigyázzunk a fóliára! (erős dörzsöléssel megnyúlhat) Miután a buborékok (puklik) eltűntek, sikeresen kipréseltük őket, már csak várnunk kell, hogy az átnedvesedett fólia kiszáradjon. Nem kell megijedni, úgy tűnhet mintha valamit rosszul csináltunk volna, mert csalóka vízfoltok (áttetsző, néhol szürkés) maradnak a fólia és az üveg között, ráadásul az egész fólia kissé bemattul. Mint már írtam ezek idővel elpárolognak és egy nap elteltével szinte óránként lehet látni, ahogyan fogyatkoznak a szürke és áttetsző vizes területek. A végeredmény pedig egy fokozatosan feketedő, fényes felület lesz, épp olyan, mint amilyen volt a fólia, a kezdetekkor. Nyilván más színű fóliánál, nem a szürke árnyalat fog dominálni, de a feketénél igen. Én az elején nem vágtam méretre a fóliát. Amikor végeztem a felhelyezéssel, a széleknél tökéletesen és könnyedén le lehetett vágni, a nem kellő darabokat, egy sniccer segítségével. Remélem hasznos volt, vagy lesz valaki számára, a későbbiekben. Reklamációt elfogadunk!
 
Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni, új vagyok még a fórumon is és a növényes ágban, - másfél éve csinálom. Szóval adott egy 360 literes aki, ami igaz csak másfél éves tehát nem öreg, viszont fekete szilóval készült sajna... Úgy döntöttem, hogy az eladásától még egy évig eltekintenék, had sokasodjon a tapasztalatom még a High -tech vonalon. Várhatóan heteken belül teljesen szétszedném és, hogy legyen egy jó layoutom egy erősen köves, fás a hátfal felé minimum 40 cm-es emelést eszközölnék bele. (természetesen az építkezést, indítást, stb naplóznám is a fórumon) A kérdésem, hogy bár hátul a stemeket a vízfelszínig szeretném szinte növeszteni, - a sarkokon főleg, milyen színű öntapadós fólia lenne a legcélszerűbb. Én opálos, vagy homok-fúvott árnyalat mellett döntenék, de talán Viktor írta valahol hogy a fekete szilós akváriumoknál nem igazán jó ez a világos, matt háttér, mert ha mégis látszik hátul a fekete sziló a sarkokon az nagyon illúzióromboló tud lenni. A feketét, sötétet meg valahogy nem érzem, hogy jó lehetne teli háttérnek ekkora méretnél (120*50*60cm) de aztán lehet tévedek. :) Valakinek ebben tapasztalata véleménye?
Köszönöm előre is. Üdv, Tomi
 
Fekete háttér jó, ad plusz mélységérzetet. Nyilván nem minden scape-hez passzol.
Világos háttér tényleg kihozza a fekete ragasztást, de ez inkább fotón zavaró, élőben annyira nem feltűnő, mert a szem kikapcsolja.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni, új vagyok még a fórumon is és a növényes ágban, - másfél éve csinálom. Szóval adott egy 360 literes aki, ami igaz csak másfél éves tehát nem öreg, viszont fekete szilóval készült sajna... Úgy döntöttem, hogy az eladásától még egy évig eltekintenék, had sokasodjon a tapasztalatom még a High -tech vonalon. Várhatóan heteken belül teljesen szétszedném és, hogy legyen egy jó layoutom egy erősen köves, fás a hátfal felé minimum 40 cm-es emelést eszközölnék bele. (természetesen az építkezést, indítást, stb naplóznám is a fórumon) A kérdésem, hogy bár hátul a stemeket a vízfelszínig szeretném szinte növeszteni, - a sarkokon főleg, milyen színű öntapadós fólia lenne a legcélszerűbb. Én opálos, vagy homok-fúvott árnyalat mellett döntenék, de talán Viktor írta valahol hogy a fekete szilós akváriumoknál nem igazán jó ez a világos, matt háttér, mert ha mégis látszik hátul a fekete sziló a sarkokon az nagyon illúzióromboló tud lenni. A feketét, sötétet meg valahogy nem érzem, hogy jó lehetne teli háttérnek ekkora méretnél (120*50*60cm) de aztán lehet tévedek. :) Valakinek ebben tapasztalata véleménye?
Köszönöm előre is. Üdv, Tomi
Ha van elég látnivaló az akváriumban, akkor teljesen mindegy, hogy mivel van ragasztva és milyen a háttér. Először engem is zavart a fekete ragasztó, de csak addig, amíg arra koncetráltam. Egyébként, embere válogatja... Azt, hogy téged mi zavar és mi nem, csak te tudod eldönteni. Engem pl. a techika látványa zavar(na). De már kidobtam belőle az utolsó látszó dolgokat is (CO2 DC, illetve az amónia alert).
 
Fekete háttér jó, ad plusz mélységérzetet. Nyilván nem minden scape-hez passzol.
Világos háttér tényleg kihozza a fekete ragasztást, de ez inkább fotón zavaró, élőben annyira nem feltűnő, mert a szem kikapcsolha.
Köszi, akkor még végül is mind a kettő szóba jöhetne... Látva a mestermunkákat itt: https://showcase.aquatic-gardeners.org/2018/index0f.html lehet a világossal kellene megbarátkoznom, hisz itt szinte mind azzal készült... (n)
 
Ha van elég látnivaló az akváriumban, akkor teljesen mindegy, hogy mivel van ragasztva és milyen a háttér. Először engem is zavart a fekete ragasztó, de csak addig, amíg arra koncetráltam. Egyébként, embere válogatja... Azt, hogy téged mi zavar és mi nem, csak te tudod eldönteni. Engem pl. a techika látványa zavar(na). De már kidobtam belőle az utolsó látszó dolgokat is (CO2 DC, illetve az amónia alert).
Értem köszönöm! Magamhoz képest a lehető legszebbet szeretnék másodjára már alkotni, és remélem ez sikerül is.... Úgy tervezgetem én is szárazon az emelést a gyeprácson, hogy a lehető legkevesebb tecnika látszódjon majd. Szívócsöveket szerintem sikerül majd az emeléssel, sziklákkal és a stemekkel hátul takarnom idővel.
 
Sziasztok!

Köszi, akkor még végül is mind a kettő szóba jöhetne... Látva a mestermunkákat itt: https://showcase.aquatic-gardeners.org/2018/index0f.html lehet a világossal kellene megbarátkoznom, hisz itt szinte mind azzal készült... (n)
Ha jobban megnézed a képeket akkor a berendezés a hátsó éleket a legtöbb esetben takarja, az csak egy plusz, hogy kiégetett háttérrel természetesebbnek hat (ha mint makettet nézzük és nem víz alatti tájat).

AmegA
 
Sziasztok!
Mivel többeknek van már több éves tapasztalata lenne egy kérdésem.
Az öntapadós fólia az itt javasolt ablakmosós felragasztással kesőbb nyom nélkül eltüntethető az üvegről?
 
Sziasztok!
Mivel többeknek van már több éves tapasztalata lenne egy kérdésem.
Az öntapadós fólia az itt javasolt ablakmosós felragasztással kesőbb nyom nélkül eltüntethető az üvegről?
Én az obi-ban vettem öntapadós d-c-fix üvegfóliát. Méterre adják, rengeteg színű van. Felrakásnál semmit nem használtam, csak az üveg nem legyen zsíros. Tökéletes légbuborék mentes lett, igaz türelemjáték. Ha már nem kell, simán leszedhető és nem hagy nyomot.
 
Én az obi-ban vettem öntapadós d-c-fix üvegfóliát. Méterre adják, rengeteg színű van. Felrakásnál semmit nem használtam, csak az üveg nem legyen zsíros. Tökéletes légbuborék mentes lett, igaz türelemjáték. Ha már nem kell, simán leszedhető és nem hagy nyomot.
Szuper!
Köszönöm!
 
Beszereztem egy akváriumot, melynek mind a hátulján, mind a két oldalán van ez a kék színű fólia ragasztva.
Nem nagyon tetszik, hogy az oldala is fóliás. Vajon mennyire lehet esztétikusan csak az oldalsókat leszedni? Nem marad ott a ragasztó nyoma? Van tapasztalat erről?
Köszönöm!
 
Beszereztem egy akváriumot, melynek mind a hátulján, mind a két oldalán van ez a kék színű fólia ragasztva.
Nem nagyon tetszik, hogy az oldala is fóliás. Vajon mennyire lehet esztétikusan csak az oldalsókat leszedni? Nem marad ott a ragasztó nyoma? Van tapasztalat erről?
Köszönöm!
Nitrohígító. Minden fóliaragasztót felold.
 
Back
Oldal tetejére