• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Háttér növényesítése

L_Tamás

Főkertész
Üdv mindenkinek!

Egy akvárium újraindítás kapcsán felmerült az ötlet, hogy növénnyel borítanám be a hátteret. Nem kifejezetten növényes akvárium lesz, egész pontosan diszkoszok mellé lenne. Valami moha félére gondoltam. A szűrés jó, a víz összkeménységét kb 7nk körülire fogom belőni 6,5-7-es közötti PH-val, a hőfok 28-29°C lesz. CO2 nem lesz, a világítás kialakításán még gondolkodom. Igyekszem úgy megoldani, hogy azért kedvezzek a növényeknek is. A háttérre tervezett növényzet mellett pár tő Anubias lesz még.

Ilyen körülmények mellé keresnék konkrét növény fajtát, illetve technológiát amivel rá tudom bírni, hogy a háttéren is maradjon. A háttér valami nagyon egyszerű lesz, esetleg ehhez is várok ajánlást. Az akvárium hátfala 100x60cm.

Tamás
 
Viszont ha moha falat szeretnél, én mindenféleképp ajánlok hozzá egy Twinstart is, mert eszméletlen szívás lesz algamentesen és egészségesen tartani
 
Köszönöm! Igen, ez nagyon jól néz ki.
Ez a háló (rács) milyen anyagból van, hol lehet beszerezni?
Néztem, ez a Twinstart biztos jó kütyü, de erre nekem nincs most keretem :(
 
Köszönöm! Viszont horganyzott hálót nem tennék be. A horganyon előbb vagy utóbb mindig átüt a rozsda. Rozsdamentes, vagy műanyag hálót szívesebben használnék. Megpróbálok picit utána járni.
Horganyzott acél háló, barkácsáruházakban és hasonszőrű boltokban.
 
Valami ilyesmire gondolnék: link
Jövő héten fel is keresem őket.

146616.jpeg
 
Ötletes megoldás. És nem is rozsdásodik. Méretre hajlítva akár a szűrő nem tetszetős részeit is el lehet takarni, persze ha úgy meg van oldva hogy könnyen kivehető legyen.
 
Én csirkehálóból voltam kénytelen csinálni... kiderült az sem teljesen rozsdamentes. De legalább kevesebb vasat kell adagolnom :wacky:

Persze, hiszen a csirkehálónál is a műanyag borítás alatt vasdrót van. :)
 
Végül egy teljesen más irányba indultam el :)
Jelenlegi állapot:

NK_IMG_2024.jpg


Még nagyon kezdetleges a dolog, sajnos míg igazán szép lesz, rengeteget kell várni :(
 
Végül egy teljesen más irányba indultam el :)
Jelenlegi állapot:

NK_IMG_2024.jpg


Még nagyon kezdetleges a dolog, sajnos míg igazán szép lesz, rengeteget kell várni :(
Szerintem dörzsölj mohát is a résekbe, azok hamar megindulnak!
 
Lesz moha is, keresek valami szép nagy gyökeret amire fel tudom futtatni. Szeretném ha a szikla háttérből azért látszódna valami. A gyökeret nem baj ha teljesen befutja a moha. Illetve a bal oldalra valami edénybe tervezek még valamit.
 
Back
Oldal tetejére