• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Használt talaj újrahasznosítása

Evereka

Bölcs Ent
Sziasztok!
Sokat hallottam itt a fórumon ,hogy "kisütni a talajt"!!
Szeretném megkérdezni ,hogy ha vizesen berakom a talajt a sütőbe(villanyos),akkor nem lesz semmi baja neki??Mármint a sütőnek.Sosem csináltam még ilyent ,és nem szeretnék semmiben kárt okozni.Szóvak megírná valaki aki csinált már ilyen műveletet ,hogy mi a menete???
Köszi.
 
Én nemrég sütöttem ki vagy 30 liternyi agyagos talajt, egyszerűen beraktam egy sütőpapírral kibélelt nagy tepsibe, persze azért nem tocsogós vizesen, amit lehetett lecsöpögtettem egy szűrőn keresztül. A sütőnek semmi baja nem lett, végülis vannak olyan sütik, húsok amiket sokkal bővebb lében, szószban kell sütni. Az egyedüli "mellékhatás" az a kellemes földszag volt ami a lakásban terjengett utána :D
 
Sziasztok!
Sokat hallottam itt a fórumon ,hogy "kisütni a talajt"!!
Szeretném megkérdezni ,hogy ha vizesen berakom a talajt a sütőbe(villanyos),akkor nem lesz semmi baja neki??Mármint a sütőnek.Sosem csináltam még ilyent ,és nem szeretnék semmiben kárt okozni.Szóvak megírná valaki aki csinált már ilyen műveletet ,hogy mi a menete???
Köszi.
Szia. Én úgy csináltam hogy egy kicsit hagytam száradni hogy ne álljon a tepsiben a víz. Aztán egy tepsibe kb 2 cm vastagon raktam, és a sütő ajtaját résnyire nyitva hagytam hogy a gőz távozni tudjon. Néha megforgattam,egy tepsit talán fél órát sütöttem.
 
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.Végül negyed órányi sütés után ,ami nedvesség maradt a talajban egy rövid hajszáritózás után ki tudtam száritani.
 
Egy új berendezéshez szeretnék aprókavicsos részt csinálni, ahova nem ültetek. A halas akváriumban évekig használt 1-2mm szemcseméretű sódert fel lehet használni tisztítás, fertőtlenítés után?
Amitől tartok: esetleg keményítheti a vizet, bár ez annyira nem gond, ha csak kicsit keményít, legalább nem kell visszasózni. Savazással nem tudom eldönteni, mert tele van tornyos csiga házzal, aminek egy részét kiszitálom, de biztos marad benne apró csigaház.
A másik, hogy egy akvarista szaki itt helyben azt mondta, hogy ha sokáig beállt talajban (gázbuborékok szálltak fel, ha megpiszkáltam) van a kavics, akkor polaritást vált és lúgosítja a vizet, ezt akkor sem értettem mit jelent, mindenesetre a csapvíznél valamivel magasabb volt akkor a ph-m, (7,6, a csapvíz 7,4).
Szóval, tisztítás után jó lehet még? A színe vegyes, szürkés összhatás.
 
Talán ide illik a legjobban(bocs, ha mégis lenne jobb topic rá): Meddig jó egy akvárium talaj? Mondjuk Egy ADA Amazonia Aqua Soil meddig maradhat bent?
Ugyanúgy igaz ez a sima kavicsos talajra is. Milyen időközönként szoktatok talajt cserélni?
 
Talán ide illik a legjobban(bocs, ha mégis lenne jobb topic rá): Meddig jó egy akvárium talaj? Mondjuk Egy ADA Amazonia Aqua Soil meddig maradhat bent?
Ugyanúgy igaz ez a sima kavicsos talajra is. Milyen időközönként szoktatok talajt cserélni?
A homok/kavics soha nem megy tönkre. Koszolódik, de tisztítható, és akárhányszor, akármeddig használható.
Az égetett agyagos talajok viszont folyamatosan kopnak, porladnak, iszaposodnak, és 2-3-4 újrahasználat után egyszerűen elfogy, szétesik. Ha nincs mozgatva, állandóan új scapeben felhasználva, akkor gyanítom 3-5 évig jók lehetnek, de eddig kevesen hagyják békén.
Egyáltalán nem vagyok "átépítés-mániás", de 2 év után már nagyon untam az akváriumom addigi képét. Valószínűleg most sem lesz másképp, 1 év már letelt a második berendezésből is, és a "kisördög" néha-néha már kezd dolgozni... :D A manado eddig kiválóan bírja.
 
Back
Oldal tetejére