• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Használjuk-e a lecserélt vizet szobanövényeinkre?

Hät ezt en is kiprobältam.nekem nem sok vältozäst hozott.talän a Nemet csapviznel meg biztossan jobb.
Hät igy 4 honap tävlatbol mär eleg komoly vältozäs van a növenyeimnel.ugy lätszik az idö mindent megold.vagy csak a tropica täptol van??
 
3 hete Nálunk is a leszívott vízzel megy a locsolás, de eddig semmi változást sem vettünk észre.
 
3 hete Nálunk is a leszívott vízzel megy a locsolás, de eddig semmi változást sem vettünk észre.
Värd ki a veget.a növenynek is idö kell mire hozza szokik a johoz.egy jol täpozot akva vize a dögledezö növenyt is feltämasztja.ne meg a fenyröl se felejtkezünk meg.neha keresni kell egy jo helyet a növenyeknek is.
 
Én is akváriumvízzel öntözöm a növényeimet, mind jól van. A petúniák az erkélyen még mindig tele vannak virággal.
 
vettem pár leértékelt orhideát és már töbször virágoztak.
8238452135_214973e166_z.jpg


8239519540_5ff8dc2960_c.jpg


röstellem de nem tudom még mi a neve de elég látványos.akva vizzel locsolva..:)
 
vettem pár leértékelt orhideát és már töbször virágoztak.
8238452135_214973e166_z.jpg


8239519540_5ff8dc2960_c.jpg


röstellem de nem tudom még mi a neve de elég látványos.akva vizzel locsolva..:)

Az orchideád talán Zygopetalum. Nagyon szép!
Én desztvízzel locsolom a lepkeorchideámat, orchideatáppal kiegészítve. Akivízzel még nem próbáltam. A lágy vizet szeretik.
 
Tőlem a lecserélt akivizet már pénzé viszik táp helyett - annyira híre ment, hogy zseniális! :LOL: Jó ez így kicsit sarkos, de otthon tényleg gyönyörűek a szoba növények az akivíztől mióta csak ezzel locsolunk, bár lehet hogy nekik is elkellene egy 6500k cső... :hilarious:
 
üdv! kb. fél éve én is levett akvárium vízzel nyomom a szobanövényeket. Csoda nincs, de rosszabb sem lett, erősen figyelek :shifty:
 
Sziasztok! Került a lakásba egy phalaenopsis orchidea. Szerintetek öntözhetem akváriumvízzel? Eddig mindegyik szobanövény örült neki, de az extra "talaj" extra táp, extra tartási körülmények miatt nem tudom, nem lenne-e neki túl sok a jóból. Valaki tud írni valami okosat? Előre is köszi!
 
Sziasztok! Került a lakásba egy phalaenopsis orchidea. Szerintetek öntözhetem akváriumvízzel? Eddig mindegyik szobanövény örült neki, de az extra "talaj" extra táp, extra tartási körülmények miatt nem tudom, nem lenne-e neki túl sok a jóból. Valaki tud írni valami okosat? Előre is köszi!

Nálunk is tegnap költözött be egy ilyen növény a lakásba.

13916530278_b2b1810130.jpg


A többi növényt már régóta az akváriumból leszívott vízzel öntözöm. Sokkal szebbek lettek. Az akváriumvíz tekinthető állott víznek, amit a szobanövények kedvelnek. Ráadásul kerül bele egy rakás drága növénytáp is (esetemben mondjuk csak ProFito), de ennek is örülnek a növények.

Kizártnak tartom, hogy baja legyen tőle. Viszont ha nem akarsz kockáztatni, akkor várd meg a jövő hetet. Én ma tervezem megöntözni friss akváriumvízzel. ;)

BTW: az öntözésére azt mondták a boltban, hogy akkor kell, amikor a gyökerei már világosak. Ekkor kell a kaspót felönteni vízzel, hagyni 4-5 órát, hogy a gyökerei megszívják magukat, majd a megmaradt vizet leönteni, hogy ne álljon benne.
 
Utoljára módosított:
Nálunk is tegnap költözött be egy ilyen növény a lakásba.

13916530278_b2b1810130.jpg


A többi növényt már régóta az akváriumból leszívott vízzel öntözöm. Sokkal szebbek lettek. Az akváriumvíz tekinthető állott víznek, amit a szobanövények kedvelnek. Ráadásul kerül bele egy rakás drága növénytáp is (esetemben mondjuk csak ProFito), de ennek is örülnek a növények.

Kizártnak tartom, hogy baja legyen tőle. Viszont ha nem akarsz kockáztatni, akkor várd meg a jövő hetet. Én ma tervezem megöntözni friss akváriumvízzel. ;)

BTW: az öntözésére azt mondták a boltban, hogy akkor kell, amikor a gyökerei már világosak. Ekkor kell a kaspót felönteni vízzel, hagyni 4-5 órát, hogy a gyökerei megszívják magukat, majd a megmaradt vizet leönteni, hogy ne álljon benne.
Nalam al alttuk a viz meg is elvannak,bar En apro kavicsokat raktam a kaspoba igy alulrol parologtat is.
7yjedamu.jpg
 
Én rendszeresen a leandereimet öntözöm a lányom akijából származó vízzel. Eddig még nem panaszkodtak.:)
 
Én már nagyon régóta akvavízzel öntözöm az orchideáimat. Van benne lepkeorchidea, de van cambria, onocidium stb..és csak pozitívumot tudok róluk mondani. Még régebben mikor ez a topik készült, akkor valaki panaszkodott hogy sárgulnak a növények, de nekem erről sosem kellett panaszkodni.
Szerintem bátran öntözheted.
üdv kac
 
Köszi a válaszokat!

Én már nagyon régóta akvavízzel öntözöm az orchideáimat. Van benne lepkeorchidea, de van cambria, onocidium stb..és csak pozitívumot tudok róluk mondani. Még régebben mikor ez a topik készült, akkor valaki panaszkodott hogy sárgulnak a növények, de nekem erről sosem kellett panaszkodni.
Szerintem bátran öntözheted.
üdv kac
Nem is használsz tápoldatot?
 
Nem is használsz tápoldatot?

Mármint külön az orchideának?
Mi a náthának? Tele van a víz micro macro meg növénymaradványokkal...Sose panaszkodtak...nem sárgul, nem hullik a levele stb, sőt gyakran hoz virágot (gyakran többet is, a boldogasszony papucsa utánzatom egyszer 15 virágot hozott egymás után (egyet eldob, utána továbbhajt, újabb virág stb.)), új hajtást, Sőt a környéken vízdealer pozíció felé hajazok :blackalien:mert a szűkebb később tágabb családi körbe terjesztem is a cuccot. Mindenki elégedett. Én is mert legalább nem mind a 40-50 liter vizet öntöm ki a tápokkal együtt a lefolyóba (y););)
 
Mármint külön az orchideának?
Mi a náthának? Tele van a víz micro macro meg növénymaradványokkal...Sose panaszkodtak...nem sárgul, nem hullik a levele stb, sőt gyakran hoz virágot (gyakran többet is, a boldogasszony papucsa utánzatom egyszer 15 virágot hozott egymás után (egyet eldob, utána továbbhajt, újabb virág stb.)), új hajtást, Sőt a környéken vízdealer pozíció felé hajazok :blackalien:mert a szűkebb később tágabb családi körbe terjesztem is a cuccot. Mindenki elégedett. Én is mert legalább nem mind a 40-50 liter vizet öntöm ki a tápokkal együtt a lefolyóba (y););)
Királyság! Köszi.
 
  • Like
Reactions: kac
Back
Oldal tetejére