• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Használjuk-e a lecserélt vizet szobanövényeinkre?

Èn az elmult 3 hètben 2 rèszletben oldom meg a heti víz cserèmet amivel a balkonkertem locsolom, a paradicsom palánták szemmel látható ahogyan nőnek
Én is gondolkozom azon, hogy a mic mac carbós vizet jó lenne a balkonkerti paradicsomok és paprikák öntözésére hasznosítani. Talán a mic mac nem jelenthet gondot... Nem tartalmaznak nehéz fémeket, melyek feldúsulhatnak a szervezetben ugye? :D A carbo-ról tudjátok esetleg, hogy pontosan milyen vegyületekre bomlik le?
 
Én is gondolkozom azon, hogy a mic mac carbós vizet jó lenne a balkonkerti paradicsomok és paprikák öntözésére hasznosítani. Talán a mic mac nem jelenthet gondot... Nem tartalmaznak nehéz fémeket, melyek feldúsulhatnak a szervezetben ugye? :D A carbo-ról tudjátok esetleg, hogy pontosan milyen vegyületekre bomlik le?
a tökmindegy vegyületekre... 6 óra vagy mennyi alatt bomlik le, ha jól rémlik úgyhogy mire locsolsz már nincs benne a vízben :)
 
Én is gondolkozom azon, hogy a mic mac carbós vizet jó lenne a balkonkerti paradicsomok és paprikák öntözésére hasznosítani. Talán a mic mac nem jelenthet gondot... Nem tartalmaznak nehéz fémeket, melyek feldúsulhatnak a szervezetben ugye? :D A carbo-ról tudjátok esetleg, hogy pontosan milyen vegyületekre bomlik le?

Én is az erkélyen minden növényt a lecserélt vízzel öntözök, imádják. Az azáleák például kifejezetten az állott vizet kedvelik.
Van egy mocsári agyagládám benne tóparti növényekkel, hát azokat sem kell külön tápozni. :D
 
Én is az erkélyen minden növényt a lecserélt vízzel öntözök, imádják. Az azáleák például kifejezetten az állott vizet kedvelik.
Van egy mocsári agyagládám benne tóparti növényekkel, hát azokat sem kell külön tápozni. :D
(y)
 
En a szobanovenyeket locsolom vele meg a kint novenyeimet a maradekkal. A szobanovenyek azta nonek mint a bolond. Pedig nem is EI szerint tapozok:)
 
Amennyiben halak/garnélák is élnek az akvában, mindenképpen érdemes a kerti/balkonveteményesben használni a vizet.
DE
Ha trágyázni szeretne valaki, a külső szűrőkből kikerülő iszapos szutyok csodákra képes. Nálam a fürtös paradicsom, a paprika, és a cserepes fűszernövények kapták.
Cserepesnél nem árt vigyázni, mert tömény cuccról van szó: átültetéskor literenként (föld/talaj) egy mokkáskanálnyit szoktam belekeverni.
 
Hali!

Vigyázni kell, hogy mire öntöd, mert pl. az orchideák nemigen bírják.
Én odaadtam az asszonynak az EI-s vizet (a porokból kevert tápok, és Happy Life táp)és sok minden elkezdett pusztulni.Tehát nem mindenre jó.Vagy túl tömény és csak ritkán lehet használni.Mikor visszatért a sima csapvízre minden helyrejött.Viszont a kerti borbolya, ujjasjuhar,fenyő stb. elviseli.
Szia!
Olvasom, hogy Te EUI szerint tápozol!
Szeretném a segítségedet kérni, számolásban, és lennének kérdéseim is az EI tápozással kapcsolatban!
Köszönöm, ha időt, energiát szánsz rám!
 
Szia!
Olvasom, hogy Te EUI szerint tápozol!
Szeretném a segítségedet kérni, számolásban, és lennének kérdéseim is az EI tápozással kapcsolatban!
Köszönöm, ha időt, energiát szánsz rám!
Az ugye megvan, hogy egy 10 eves postra reagaltal es a kollega, aki irta 2015 ota nem aktiv a forumon? :)
Viszont ha bedobod ide a kerdest, biztos akad mas is, aki tud segiteni. ;)
 
Utoljára módosított:
Szia!
Olvasom, hogy Te EUI szerint tápozol!
Szeretném a segítségedet kérni, számolásban, és lennének kérdéseim is az EI tápozással kapcsolatban!
Köszönöm, ha időt, energiát szánsz rám!
Tippem szerint 3 emberből 2 EI-vel tápoz itt a fórumon, szóval bátran kérdezz.
 
De figyelj rá hogy lampakapcsolas előtt fogyaszd :D
Carbo-t meg egyhúzásra nehogy idő előtt elmenjen a hatása :D
Szia!
Olvasom, hogy Te EUI szerint tápozol!
Szeretném a segítségedet kérni, számolásban, és lennének kérdéseim is az EI tápozással kapcsolatban!
Köszönöm, ha időt, energiát szánsz rám!
Ezt a témát olvastad már? Vagy mit szetenél számolni?
https://akvakertesz.hu/threads/estimative-index-alapu-tapozas-green-aqua-macro-es-micro.71/
 
Mióta akvárium vízzel locsolom a növényeim azóta alig igényelnek +tápozást max nyáron.
Sőt, ha a szűrőt pucolod, a szivacsokból kinyomot trutyit még jobban fogják imádni.
Anno még a kerti zöldségeket (paradicsom, paprika, stb.) is jó szutykos akvalével locsoltam. Mindegyik a szakirodalmat meghazudtolóan hozta a terméseit. :)
 
Sőt, ha a szűrőt pucolod, a szivacsokból kinyomot trutyit még jobban fogják imádni.
Anno még a kerti zöldségeket (paradicsom, paprika, stb.) is jó szutykos akvalével locsoltam. Mindegyik a szakirodalmat meghazudtolóan hozta a terméseit.
Ja-ja. A mulmal együtt szoktam tolni , olyan mintha trágyázva lennének. Orchideán nem próbáltam még, lehet egy próbát megérne, bár az lehet a gyökerei megsínylenék.
 
Sőt, ha a szűrőt pucolod, a szivacsokból kinyomot trutyit még jobban fogják imádni.
Anno még a kerti zöldségeket (paradicsom, paprika, stb.) is jó szutykos akvalével locsoltam. Mindegyik a szakirodalmat meghazudtolóan hozta a terméseit. :)
Ez minden tápnál igaz? Magas foszfáttartalmú tápokra a szobanövényeknek tudtommal nincs szüksége.
 
Back
Oldal tetejére