• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Használjuk-e a lecserélt vizet szobanövényeinkre?

Ajánlani tudom mindenkinek, elvégre igen nagy vétek lenne azt az igen tápláló vizet a lefolyóba pazarolni.

Azonban az én tapasztalatom azt mutatja, hogy késő ősztől kora tavaszig nem érdemes a növényeket extra "táppal" stresszelni, mivel amúgy is pihenő időszakban vannak....

Persze azért vannak kivétele, pl. karácsonyi kaktusz, ciklámen, és társaik...
 
Én a tillindsiákat,orchideákat is akva vízben áztatom kb 1 éve,igaz csak profitozok.szépek,virágoznak rendszeresen.kaktuszokkal vannak gondjaim,de az húsz évvel ezelőtt sem ment...
 
Nekem azóta szépek a kaktuszaim, mióta nem szeretem túl őket. Nyáron tűző napon vannak, télen hűvös félhomályban. Gyönyörűen virágoznak!:)
 
Én a tillindsiákat,orchideákat is akva vízben áztatom kb 1 éve,igaz csak profitozok.szépek,virágoznak rendszeresen.kaktuszokkal vannak gondjaim,de az húsz évvel ezelőtt sem ment...
Kaktuszokra tapasztalatom szerint tavasztól őszig működik az a.víz, utána a Notocactuson kívül majdnem semelyiknek nem kell vizet adni.....
 
Ajánlani tudom mindenkinek, elvégre igen nagy vétek lenne azt az igen tápláló vizet a lefolyóba pazarolni.

Azonban az én tapasztalatom azt mutatja, hogy késő ősztől kora tavaszig nem érdemes a növényeket extra "táppal" stresszelni, mivel amúgy is pihenő időszakban vannak....

Persze azért vannak kivétele, pl. karácsonyi kaktusz, ciklámen, és társaik...

Nagyjából egyetértek, de érdekességképpen megjegyzem, hogy a december közepe táján átteleltetési szándékkal behozott muskátlikat miután karácsony előtt 1-2 nappal jól megnyírtam, mert gyalázatosan néztek ki, azóta csak a lecserélt vízzel locsolom és már virágzik és szép lombot nevel.
A Luca-búzával is csodát tett.
Én is ajánlom az ilyen irányú használatát.
 
Valoban a muskatlik szivos teremtmenyek, barmikor eletre kapnak;!! Mondhatni, hogy a novenyvilag guppyi;))))
 
Valoban a muskatlik szivos teremtmenyek, barmikor eletre kapnak;!! Mondhatni, hogy a novenyvilag guppyi;))))
Van ebben sok igazság, viszont ha összehasonlítom azokat az éveket, amikor csapvízzel, nem növényes akváriumból cserélt vízzel, illetve a mostani növényesből cserélt vízzel locsoljuk, akkor a sorrend is ez lesz, tehát eddig a mostani a legjobb. :)
Egyébként bármennyire túlélő alkat, a fényre és a megfelelő locsolásra a túléléshez szüksége van.
 
Meg mielott teljsen kimeritenenk a temat, annyit fuznek meg hozza, sokunk azt mondjak, hogy alig van novenyunk vagy egyaltanan nincs. Hat ilyen heyzetben sem kell ketsegbe esni, mert oda lehet ajandekozni azt a nehany vodor vagy netalan nehany szaz liter vizet a szomszedoknak, ingyert;!! Vagy talan a hazunk elotti viragagyasra kiengedni..
Vagyis otlet es lehetoseg a pazarlas elkerulesere akad(y)(y)(y)
 
Nålam meg a közel 100 cserép leander. Én szivesen elfogadnék úgy 150-200 l aki vizet, mert annyit locsolok el nyáron, naponta.;)
 
Valahol olvastam olyan aggodalmakat, hogy az akvárium víz nem biztos, hogy jó olyan növényekre amiket étkezésre használunk....??!!!
Véleményem szerint a növ.tápokkal semmi gond nincs, azonban, ha valaki easy carboz - -za a vizet - ami amúgy elég hasznos - akkor az elég veszélyes lehet?! Nem sikerült még utána olvasnom, de biztos, hogy az Easy Carbo-nak, mint folyékony CO2-nek elég érdekes összetétele van.....

Valaki tud erről vmit...??
 
Valahol olvastam olyan aggodalmakat, hogy az akvárium víz nem biztos, hogy jó olyan növényekre amiket étkezésre használunk....??!!!
Véleményem szerint a növ.tápokkal semmi gond nincs, azonban, ha valaki easy carboz - -za a vizet - ami amúgy elég hasznos - akkor az elég veszélyes lehet?! Nem sikerült még utána olvasnom, de biztos, hogy az Easy Carbo-nak, mint folyékony CO2-nek elég érdekes összetétele van.....

Valaki tud erről vmit...??
A carbo 6-7 órán belül lebomlik...
 
Szó volt róla, hogy a kaktuszokkal vigyázni kell, nem is viszem túlzásba az akváriumvizes locsolást, de amióta kapnak ilyet is, azóta megtáltosodtak:

22706995_4b7b3c3eeebb6ece2ee95114997c0066_xl.jpg
Nekünk is bejött az akváriumvíz! Mi is csak ajánlani tudjuk...
 
Èn az elmult 3 hètben 2 rèszletben oldom meg a heti víz cserèmet amivel a balkonkertem locsolom, a paradicsom palánták szemmel látható ahogyan nőnek
 
Back
Oldal tetejére