• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Használjuk-e a lecserélt vizet szobanövényeinkre?

AqvaB

Tapasztalt kertész
Ajánlani tudom mindenkinek, elvégre igen nagy vétek lenne azt az igen tápláló vizet a lefolyóba pazarolni.

Azonban az én tapasztalatom azt mutatja, hogy késő ősztől kora tavaszig nem érdemes a növényeket extra "táppal" stresszelni, mivel amúgy is pihenő időszakban vannak....

Persze azért vannak kivétele, pl. karácsonyi kaktusz, ciklámen, és társaik...

mastodon

Kertész szaki
Én a tillindsiákat,orchideákat is akva vízben áztatom kb 1 éve,igaz csak profitozok.szépek,virágoznak rendszeresen.kaktuszokkal vannak gondjaim,de az húsz évvel ezelőtt sem ment...

friz74

Kertész szaki
Nekem azóta szépek a kaktuszaim, mióta nem szeretem túl őket. Nyáron tűző napon vannak, télen hűvös félhomályban. Gyönyörűen virágoznak!:)

AqvaB

Tapasztalt kertész
Én a tillindsiákat,orchideákat is akva vízben áztatom kb 1 éve,igaz csak profitozok.szépek,virágoznak rendszeresen.kaktuszokkal vannak gondjaim,de az húsz évvel ezelőtt sem ment...
Kaktuszokra tapasztalatom szerint tavasztól őszig működik az a.víz, utána a Notocactuson kívül majdnem semelyiknek nem kell vizet adni.....

Pecás

Legenda
Ajánlani tudom mindenkinek, elvégre igen nagy vétek lenne azt az igen tápláló vizet a lefolyóba pazarolni.

Azonban az én tapasztalatom azt mutatja, hogy késő ősztől kora tavaszig nem érdemes a növényeket extra "táppal" stresszelni, mivel amúgy is pihenő időszakban vannak....

Persze azért vannak kivétele, pl. karácsonyi kaktusz, ciklámen, és társaik...
Nagyjából egyetértek, de érdekességképpen megjegyzem, hogy a december közepe táján átteleltetési szándékkal behozott muskátlikat miután karácsony előtt 1-2 nappal jól megnyírtam, mert gyalázatosan néztek ki, azóta csak a lecserélt vízzel locsolom és már virágzik és szép lombot nevel.
A Luca-búzával is csodát tett.
Én is ajánlom az ilyen irányú használatát.

AqvaB

Tapasztalt kertész
Valoban a muskatlik szivos teremtmenyek, barmikor eletre kapnak;!! Mondhatni, hogy a novenyvilag guppyi;))))

Pecás

Legenda
Valoban a muskatlik szivos teremtmenyek, barmikor eletre kapnak;!! Mondhatni, hogy a novenyvilag guppyi;))))
Van ebben sok igazság, viszont ha összehasonlítom azokat az éveket, amikor csapvízzel, nem növényes akváriumból cserélt vízzel, illetve a mostani növényesből cserélt vízzel locsoljuk, akkor a sorrend is ez lesz, tehát eddig a mostani a legjobb. :)
Egyébként bármennyire túlélő alkat, a fényre és a megfelelő locsolásra a túléléshez szüksége van.

AqvaB

Tapasztalt kertész
Meg mielott teljsen kimeritenenk a temat, annyit fuznek meg hozza, sokunk azt mondjak, hogy alig van novenyunk vagy egyaltanan nincs. Hat ilyen heyzetben sem kell ketsegbe esni, mert oda lehet ajandekozni azt a nehany vodor vagy netalan nehany szaz liter vizet a szomszedoknak, ingyert;!! Vagy talan a hazunk elotti viragagyasra kiengedni..
Vagyis otlet es lehetoseg a pazarlas elkerulesere akad(y)(y)(y)

friz74

Kertész szaki
Nålam meg a közel 100 cserép leander. Én szivesen elfogadnék úgy 150-200 l aki vizet, mert annyit locsolok el nyáron, naponta.;)

AqvaB

Tapasztalt kertész
Valahol olvastam olyan aggodalmakat, hogy az akvárium víz nem biztos, hogy jó olyan növényekre amiket étkezésre használunk....??!!!
Véleményem szerint a növ.tápokkal semmi gond nincs, azonban, ha valaki easy carboz - -za a vizet - ami amúgy elég hasznos - akkor az elég veszélyes lehet?! Nem sikerült még utána olvasnom, de biztos, hogy az Easy Carbo-nak, mint folyékony CO2-nek elég érdekes összetétele van.....

Valaki tud erről vmit...??

Maci

VIP kertész
Valahol olvastam olyan aggodalmakat, hogy az akvárium víz nem biztos, hogy jó olyan növényekre amiket étkezésre használunk....??!!!
Véleményem szerint a növ.tápokkal semmi gond nincs, azonban, ha valaki easy carboz - -za a vizet - ami amúgy elég hasznos - akkor az elég veszélyes lehet?! Nem sikerült még utána olvasnom, de biztos, hogy az Easy Carbo-nak, mint folyékony CO2-nek elég érdekes összetétele van.....

Valaki tud erről vmit...??
A carbo 6-7 órán belül lebomlik...

Barnapl

Legenda
Gondolom többen az akvárium vízzel locsoljátok a szoba növényeket ahogyan én is. Az orchideák meg is hálálják folyamatos virágzással. Ma át ültettem az egyiket és rábukkantam egy titkos emers moha neveldére. Valószínűleg a Nagy Viktor -tól kapott húr moha került a cserépbe a csere vízből mert arra hasonlít de ha nem az akkor Szingapúri moha lehet még.DSCF0605.JPG DSCF0606.JPG

Diecold

Kertész tanonc
Èn az elmult 3 hètben 2 rèszletben oldom meg a heti víz cserèmet amivel a balkonkertem locsolom, a paradicsom palánták szemmel látható ahogyan nőnek

Oldal tetejére