• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Használjuk-e a lecserélt vizet szobanövényeinkre?

multkor nézegettem az interneten a vénusz lénycsapója után (Dionaea muscipula).
több helyen azt írták, hogy a környéken ahonnan származnak a talajnak szinte nincsen semmi tápanyagtartalma.( ezért ezeket a tápanyagot a rovarok és állatok elfogásával gyüjtik be)
Valamint megjegyezte azt, hogy nem szabad tápozni, mert a növény ilyenkor eldeformálódik.

ezeket csak gondolatként írtam le. Esetleg a növények melyek nem bírják az akváriumvízzel való öntözést ,olyan helyről valók, ahol tápanyagban szegény a talaj :?:
 
Ez egy speciális növénycsoport,mely fajok valóban az elfogott rovarok enzimek általi feloldásával elégítik ki tápanyagigényüket.Az általam ismert,tanult szobanövények jó része a közepes tápanyagigényűekhez tartozik,nem gondolnám,hogy ez lenne a gond.A túlöntözés,vagy a talajban túlzott mértékben felhalmozódott sók viszont okozhatják a növény vesztét.Ugye szerencsétlen cserepesnek nincs heti vízcseréje,a felhalmozódott tápanyagok nem tudnak eltávozni.
Mi kéthetente adjuk nekik a nedűt....
 
A nejem száműzte a "drága" GA-ás mikró.makró vizemet, minden kezdett tőle sorvadni, főleg az orchideák.
Van egy kis juniperusom, elég csenevész, gondoltam majd a cserevízzel helyrehozom---azóta rosszabbul van.Csak a japán vérborbolya szereti.
 
jojo said:
A nejem száműzte a "drága" GA-ás mikró.makró vizemet, minden kezdett tőle sorvadni, főleg az orchideák.
Van egy kis juniperusom, elég csenevész, gondoltam majd a cserevízzel helyrehozom---azóta rosszabbul van.Csak a japán vérborbolya szereti.


Orchideáknak teljesen más tápozás kell mint a többi szobanövénynek. Nálam nem is szeretik a sima növénytápot sem.
A legjobban a levelekre permetezhető verziót szeretik, ahogy tapasztaltam... Szóval nem csodálkozom, hogy Mikro Makro-ra így reagáltak. ;)
 
Ezt tudtam, már vagy 10 éve foglalkoztam broméliákkal, tillandsiával, orchideákkal, --de mostanában rákapott az orchideákra és túl sok van neki, már mindenütt az van.Gondoltam nem szólok neki a túltápozott vízről--mivel visszautasította az orchidea tápot amit neki vettem-akkor használd ezt jeligével adtam oda. :evil:
 
Nálam szeretnek az orchideák, ezek a virágok mind nálam nőttek, csak spéci orchidea tápot kapnak:




A kép március elején készült, azóta kinyílt az összes bimbó, még most is virágzik.

A többi növényem meg a vízcsere utáni vízből iszik, minden rendben velük.
 
Nekem a bonsai-om él ADA tápos vízen, és igen boldognak tűnik. :D Amikor megkaptam még kicsit nyeszlett volt, de most hogy megnyírtam, már gyönyörűen hozza az új hajtásokat, leveleket. Ami igen meglepő számomra, mert eddig minden szárazföldi növényt sikerült kinyírnom. :D De ami késik ugyebár...
 
Bonsai nállunk sajna kipusztult apu addig metszegette szegényt :(
Egy Orchidea-t lehet megpróbálok tartani majd.
 
Sziasztok!Én miota olvastam ezt a bejegyzést a forumon,azota használom a lecserélt vízet öntözésre és a virágos növényektől kezdve a zöldekig mind kamázza.Még a kisfák is.(bonsai). :thumbup:
 
Nálam elsősorban olyan növények laknak, amiknek a földjét állandóan nedvesen kell tartani. Ők nagyon szeretik! Páfrány, vitorlavirág, elefántfül pálma és valami futó Ficus (repens?). A Ficus imádja. De mindegyik határozottan egészséges és nőnek mint a gomba, semmi gondjuk.

Igaz az aki low tech, 100L-re napi 4-4-4 ml-t adagolok. Heti ~50% vízcserével, abból isznak a gazok. Plusz a melóban az egyik vitorlavirág csak azóta virágzik, amióta ezt kapja ;) !
 
Szia shade3!

A rovarfogó növények nem szeretik a külön tápozást, leginkább a lágy (eső, ozmó, desztilált) vizet igénylik, de azt folyamatosan!
Ha jól tudom van külön fórumuk (mármint a tartóiknak) is, érdemes ott utána kérdezni!

Üdv! A.ttila
 
Sziasztok!

Bár én még nem locsoltam a szobanövényeket lecserélt vízzel, de jó ötletnek tűnik, fogok vele próbálkozni, azonban a következőket szerintem érdemes átgondolni:

Semmilyen növénynek nem jó a folyamatos tápozás (a túltápozott pl muskátlik végelgyengülésben halnak el). Ez alkalmazható abban az esetben, ha minden évben új töveket veszek az erkélyemre, és akkor óriási virágbugákkal megy egész nyáron, aztán nincs egy 10 fokos garázs vagy télikert, ahol el tudom őket tenni télire. Amit én javasolok, hogy felváltva locsoljunk azzal, és kezelt vagy sima csapvízzel.

Aztán minden növénynek más az igénye, de ezt nem taglalom, mindenesetre vannak növények, amiknél nyugodtan állhat az alátétben a víz nyáron (leander, hibiszkusz...). És vannak, amik csak akkor szeretik a vizet, ha már száraz a földjük (pl ficus-ok). Volt egy kérdés, hogy futó ficus az melyik, szerintem a pumilla.

Aztán azt is tudjuk, hogy virágzáshoz (generativ növekedés serkentéshez) és a zöld részek növekedéséhez (vegetatív) más és más tápanyag kell. A N inkább a zöldhöz, a P inkább virágzásserkentő. Ennek megfelelően fognak reagálni a növények az akvavízre. Van olyan növény, amit pl nem lehet folyamatos virágzásra serkenteni, mert nem bírja. Sőt a legtöbb növénynek kell egy úgynevezett pihenési periódus (pl a rövidnappalos növényeknek: korall virág, mikulás virág, karácsonyi kaktusz, nem jó, ha télen mesterséges fényt kapnak a szobában, ráadásul kicsit hidegebb is kell nekik, valamilyen jól húzó ablak pl.)

Mindent egybe vetve, véleményem szerint az úgynevezett "zöldjükkel díszítő" szobanövények talán jobban meghálálják az akvavizet, pl ficus-ok, persze csak módjával.
A gyökér algásodása érdekes dolog lehet, több tényezős szerintem, mindenesetre tényleg igen magas csíraszámot jelenthet, vagyis az illetőnek az akvavize is erősen algafertőzött lehet. Ezen kívül a vízbenállás is ok lehet, ezért is érdemes időszakonként "kiszáradni" hagyni a tápközeget, és csak utánna locsolni!

A kertben természetesen minden mennyiségben mehet az akvavíz, valószínűleg nagyon fogják értékelni a növények. Ott homogénebb a talaj (nem egy kis cserépbe koncentrálódik, a víz és táp eloszlik, elfolyik, és megfelelő mennyiségben hasznosul.

Mind ezek nem tapasztalati dolgok, csupán igyekeztem összerakni abból amit tanultam. De ki fogom próbálni mindenesetre.

üdv

Kisvido
 
Nálam a folyton érő eper kimúlt a tápos víztől, minden más növény nő mint a gomba.
Asszem inkább hígítani fogom ezentúl az akivizet.
 
Érdekes, én azóta locsolok lecserélt akváriumvízzel, amióta akváriumom van... Bár nincs sok növényem, ráadásul a nevüket se tudom :) de nálam még nem volt gond ebből. Az biztos, hogy a "szerencsebambusz" imádja, valósággal tobzódik tőle.
Viszont elgondolkoztam azon, hogy heti vízcsere alkalmával elég sok vizet öntünk ki... rám jött a "mit lehetne vele csinálni" gondolat. Ha tudok valami értelmeset a növénylocsoláson kívül, elmondom ;)
 
A bambuszfélék az egyik legintenzívebben növô és így legintenzívebb tápanyag valamint víz(!) felvevô növények. ;) Nyilván nem lehet mindent agyonlocsolni. Te is csak egy bizonyos ideig pörögsz a kávétól... 48 óra után már egyszerûen nem ugyanaz a feeling. ;)
 
Hät ezt en is kiprobältam.nekem nem sok vältozäst hozott.talän a Nemet csapviznel meg biztossan jobb.
 
Több mint egy éve rendszeresen öntözzük a szobanövényeket (hetente egyszer) a lecserélt akvárium vízzel. Mindenki kicsattan az egészségtől, fantasztikusan nőnek, van amelyiktől már meg is kellett vonni a "turbo vizet". Szóval én csak ajánlani tudom mindenkinek az "általános" szobanövényekhez.
 
A citromfám és a fikuszom szereti az akváriumvizet :) sőt a lakás minden szobanövényét ezzel locsolom és eddig minden oké volt (y)
 
Back
Oldal tetejére