• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes GreenBerèny

KoviAti91

Kertész szaki
Sziasztok!
Kovács Attila vagyok 26 éves, Balatonalmdiban lakom, és ÓÓÓriási öröm számomra, hogy végre egy igazi naplót indíthatok :D Tudni illik 2012-ben döntöttem el, hogy lesz egy növényes akváriumom, ekkor eladtam az 500 literesem részletre, így a pénz elkopott, de a vágy megmaradt :(

Most viszont 5 év után valóra vált egy nagy álmom, egész normális kezdő csomagot sikerült összeszednem, hála Istennek! :)

Technikai infók:
-Akvárium: 70x40x40 opti white szerű üveggel
-Szűrés: JBL Cristalprofi e1500 egyenlőre csak lávakő van benne (siporax és mátrix tervben)
-Viláítás: Chihiros a601
-Talaj: Tropica táptalaj+Manaball
-Tápozás: Tf micro-macro-carbo
-Co2: Tervben, egyenlőre nincs

Indítás: Jövő hétre tervezem, addig szeretnék a Ti seítségetekkel egy normális Hardscapet összehoni, illetve a növényeket összeválogatni. :) van rá pár napom, úgyhogy nem szeretném elkapkodni.

Teszek fel képet, hogy nagyjából mi lenne a cél és hogy mi az alapanyag. Ezek vannak itthon, ebből szeretnék gazdálkodni, ha azt mondjátok hogy ezekből nem lehet, akkor veszek hozzá fát, vagy ami kell.
Előre is köszönök minden kritikát és tanácsot!
190de7cfc799336260b20823a1104347.jpeg
IMG_20170302_153559.jpg IMG_20170302_153605.jpg IMG_20170302_153628.jpg IMG_20170302_153633.jpg IMG_20170302_153640.jpg IMG_20170302_153654.jpg
 
Utoljára módosított:
Közben elkezdtem legózni, meg fát tördelni és rájöttem, hogy nem is olyan nehéz ez :D Hát...nekem tetszik, de mondjátok meg ti, ne kíméljetek ;)
(amúgy hogyan lehet napló nevet illetve "naplóképet" változtatni?
IMG_20170302_192641.jpg IMG_20170302_202511.jpg IMG_20170302_203121.jpg IMG_20170302_203127.jpg IMG_20170302_203226.jpg IMG_20170302_203232.jpg
 
Szia!

Pár apró észrevétel: a talaj túlságos egyenes. Kicsit emelkedjen hátrafelé, így is egy kis plusz térérzetet adsz a szképnek :) A másik pedig, hogy nagyon kicsik a fák. Nem fognak kilátszani a növények közül ;)
 
Szia!

Pár apró észrevétel: a talaj túlságos egyenes. Kicsit emelkedjen hátrafelé, így is egy kis plusz térérzetet adsz a szképnek :) A másik pedig, hogy nagyon kicsik a fák. Nem fognak kilátszani a növények közül ;)
Van emelkedése a talajnak bár nem sok. Sajnos egyenlőre ezekből a fákból gazdálkodok és igazából a "terv" képen se nagyon látszik más csak a növények. De kicsit megpróbáltam magasabbra emelni a fákat (utolsó 2kép)
IMG_20170302_212105.jpg IMG_20170302_212130.jpg IMG_20170302_212245.jpg IMG_20170302_212255.jpg
 
Tényleg kicsik a fák, főleg ha sűrűn akarsz növényesíteni. Semmi sem fog látszani belőlük 3 hónap múlva. Főleg hogy horizontálisan fekszenek a talajon.

Ha ez nem gond, nem szóltam. :)
 
Tényleg kicsik a fák, főleg ha sűrűn akarsz növényesíteni. Semmi sem fog látszani belőlük 3 hónap múlva. Főleg hogy horizontálisan fekszenek a talajon.

Ha ez nem gond, nem szóltam. :)
Hát lehet gond lesz ha már ketten is mondjátok. Tapasztalat híján mèg nem látom előre. Mit tudok tenni? Hogyan forgassam? Vagy vennem kène másik fákat?
 
Lehet forgatni felfelé, vertikálisan. De lehet az is kevés lesz és kell még fa.
 
Lehet forgatni felfelé, vertikálisan. De lehet az is kevés lesz és kell még fa.
Játszottam vele megint kicsit :) jobb lett? Milyen fát/követ kène mèg vennem hozzá? Van mèg egy nagy de szerintem az nem való bele de küldök róla kèpet ;)
IMG_20170303_095051.jpgIMG_20170303_095057.jpgIMG_20170303_095637.jpg
 
A fák alá tehetsz köveket, így ki tudod emelni a növényzetből, hogy látszódjanak. A köveket meg majd takarja a növényzet.
A másik megoldás, hogy előrébb hozod a fákat és csak mögé ill. rá ültetsz növényeket.
Elé meg mehet dekor homok vagy kavics.
A talajt sokkal jobban emeld meg hátrafelé, különben ha feltöltöd vízzel akkor olyan lesz, mintha hátrafelé lejtene! Ez a víz fénytörése miatt van.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
A fák alá tehetsz köveket, így ki tudod emelni a növényzetből, hogy látszódjanak. A köveket meg majd takarja a növényzet.
A másik megoldás, hogy előrébb hozod a fákat és csak mögé ill. rá ültetsz növényeket.
Elé meg mehet dekor homok vagy kavics.
A talajt sokkal jobban emeld meg hátrafelé, különben ha feltöltöd vízzel akkor olyan lesz, mintha hátrafelé lejtene! Ez a víz fénytörése miatt van.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
Köszi, sok jó ötletet adtál, holnap nekiesek megint ;) Sajnos a talajt alulmèreteztem, nem számoltam azzal amit mondasz. Alapvetően egyenest akartam, de így is sikerült picit emelnem rajta. Egyenlőre marad így, most már a növènyek fognak jönni ;)
 
A másik megoldás, hogy előrébb hozod a fákat és csak mögé ill. rá ültetsz növényeket.
Elé meg mehet dekor homok vagy kavics.
Szerintem ez a megoldás lesz. Ahogy nèzem a "tervkèpet" ott is így van, illetve sok dekor nem nagyon látszik rajta csak a növènyek.

Növènylistában tudtok segíteni, hogy mik találhatóak a kèpen?
 
Este ültetès, tippek trükkök jótanácsok a következő napokra jöhetnek :D
Először is, ha úgy fotózol, hogy a lámpa benne van a képben, akkor a téma nagyon sötét lesz és nagyon rosszul fog látszani. Úgy komponáld meg a képeket, hogy a lámpa és egyéb erős fények ne legyenek benne!
Másodszor, senki nem fogja leírni neked, hogy mit hogyan csinálj.
Ne érts félre! Nagyon szívesen segítünk, ha tudunk és örülünk, hogy gyarapítod az akvakertészek táborát, de a szükséges tudást neked kell elsajátítamod. Itt a fórumon már minden le van írva, csak meg kell keresni a szükséges információkat. Érdemes blogokat is olvasni. Sok oktató anyag van itt is és máshol is.
A lényeg, hogy olvass sokat és ha így sem talász választ a kérdésedre akkor tedd fel nyugodtan, biztosan kapsz segítséget. Azt itt senki sem szereti, ha olyan kérdést tesz fel valaki amire már korábbi hozzászólásban le lett írva a válasz, mert ez arra utal, hogy az illető arra sem veszi a fáradságot, hogy utánanézzen annak, ami érdekli.

A fa kitámasztva valóban jobb, de igazából a növények nagymértékben fogják befolyásolni az összképet.
Esetleg próbálj egy tervet rajzolni, hogy lásd növényekkel együtt vagy keress fotókat, ami hasonló ahhoz, amit szeretnél!
Kíváncsi vagyok, mit hozol össze.
Jó ültetést!

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére