• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hardscape Challenge 2016

A szervezőktől:

Hi everyone!

Our Hardscape Challenge is now open for Entries - So let´s rock!!!

Please note the Rules below! This year you may submit only one(!) Entry each person, so choose wisely.

We prepared nice Prices:

1st Place:
Twinstar Light 600ES, Twinstar M5 and Neo Co2 Diffuser
2nd Place:
Twinstar Light 350ES, Twinstar M5 and Neo Co2 Diffuser
3rd Place:
Neo Co2 Diffuser and Neo Air Diffuser

Rules in english

• This is a Hardscape Challenge. You are free to choose your Materials like Stones, Driftwood and Substrate. But Hardscape only! No Plants and no Water inside!

• Everyone can participate

• You may submit only one Hardscape Layout each Person!

• Please send us your Photography in JPEG format at scapers@gmx.net

• The Organizer and Sponsors have unlimited and free of cost access to use the pictures.

• Submission period is September 18. 2016 – October 30. 2016

The Jury

• Dave Chow
• Simon Estades
• Piotr Mierzejewski
• Frederic Fuss
• Balbi Vaquero
• Kim Pulkki

Grading Guidelines
We will judge after 4 Criterias:
• Design
• Creativity
• Details
• Photography
 
Megkérdeztem. Nincs olyan kitétel, hogy idei munkának kell lennie. De persze az újdonság mindig érdekesebb.
Annyi van, hogy nem szerepelhetett a múlt évi hardscape versernyen.

Szóval toljátok majd a vázakat/terepasztalokat. Volt belőle néhány. Hátha sikerül odaérni a dobogóra. :)
 
Ahogy nézem a tavalyi képeket, itt is a nagy nevek viszik el a dobogós helyezéseket... Szuperek a nyeremények, de sajnos esély sincs rá, valszeg most is az idei nagy versenyek győztesei fogják elvinni őket a hardscape-s fotókkal. lehet, hogy már ideje lenne szétválasztani a profikat, akik csak a versenyek miatt építenek, és az otthoni akvaristákat, akik az egy szem akváriumukat küldik versenybe... Így esély sincs a dobogós helyekre...
 
Ahogy nézem a tavalyi képeket, itt is a nagy nevek viszik el a dobogós helyezéseket... Szuperek a nyeremények, de sajnos esély sincs rá, valszeg most is az idei nagy versenyek győztesei fogják elvinni őket a hardscape-s fotókkal. lehet, hogy már ideje lenne szétválasztani a profikat, akik csak a versenyek miatt építenek, és az otthoni akvaristákat, akik az egy szem akváriumukat küldik versenybe... Így esély sincs a dobogós helyekre...

Igen. Engem speciel minden évben felbasz agyilag (bocsánat az erős megfogalmazás miatt - szándékos), hogy azokat támogatják meg felszereléssel, akiknek amúgy sem okoz gondot a dolog... Utána olyan jó látni, ahogy végül pénzzé teszik az illetők. Olyan, mint amikor a F1-ben a leggyorsabb autó indul a legelső helyről.

De hát ez van sajnos. Nyilván a támogatók részéről ez a logikus lépés.
Mi meg ezt vagy elfogadjuk és nevezünk. Vagy nem. :p


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Igen. Engem speciel minden évben felbasz agyilag (bocsánat az erős megfogalmazás miatt - szándékos), hogy azokat támogatják meg felszereléssel, akiknek amúgy sem okoz gondot a dolog... Utána olyan jó látni, ahogy végül pénzzé teszik az illetők. Olyan, mint amikor a F1-ben a leggyorsabb autó indul a legelső helyről.

De hát ez van sajnos. Nyilván a támogatók részéről ez a logikus lépés.
Mi meg ezt vagy elfogadjuk és nevezünk. Vagy nem. :p


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével

Szerintem általános probléma az, hogy mindenhez így állunk hozzá. Mi nem nyerhetünk. Nem vagyunk elég jók, majd a jobbak kapják a cuccokat. Így nem is fogunk. Soha.
Ok egy IAPLC 2500-as mezőnyében tényleg minimális a remény, de azért van valami. Egy 100-200-as mezőnyben szerintem könnyebb a helyzet.

Minden területen ahol eredményt tudunk felmutatni azért történhet, mert valakik komolyan hátragyűrték az agyukat és megcélozták, hogy jó eredményt érnek el.
Ha a cél, hogy eredményes legyél, dolgozni kell érte. Erőfeszítés nélkül ne várjuk, hogy hátba veregetnek minket.

Szerintem az ilyen típusú verseny azért jó, mert....
  • A száraz legózást bármikor lehet csinálni.
  • Kevésbé fontos, hogy nagy akvárium legyen mint több versenyen
  • Kizárja az ültetést, amit ma már a legtöbb versenyen brutális szinten tolnak néhányan.
  • Nincs alga, nincs baj, nincs forma időzítés sem.
  • Mind1 milyen a technika, mert nem kell hozzá :) Szűrés, világítás stb nem kell
  • Könnyebb fotózni
  • Ha most kezded 1 hónap alatt több berendezést is kipróbálhatsz és azt küldöd amelyiket erősnek érzel. A hagyományos akváriumokat általában mindig elsietjük mert indítani kell. Kevesen legóznak annyit, hogy a legjobb eredmény legyen.
  • 1-2 hétre szerintem még kölcsönbe is kérhetsz üres üveget és vagy a meglévő elfekvő dekorokból, vagy kölcsönkapott dekorból vagy természetből gyűjtött dekorból építesz valami jót. A dekorációnak mivel nincs víz nem is fontos, hogy akváriumi legyen. Vadászol egy csokor elszáradt fát és eljátszol vele. A gyerek homokozójából jöhet a homok stb... :)

Saját véleményem az, hogy legtöbbször az ültetés van elrontva. Van egy jobb forma dekoráció és vagy az arányok másznak el, vagy sietünk vagy nincs annyi gyakorlat, hogy a dekorhoz ténylegesen hozzáadjon az ültetés vagy átadja az amit elképzeltünk eredetileg. Az ilyen versenyek ezért érdekesek.
És persze be lehet dobni egy korábban összerakott akváriumot, ahol néhány hónap alatt pl teljesen betakarták a növények a dekort. Most meg lehet mutatni, hogy milyen jó volt korábban.

Ne legyetek pesszimisták. Ha nincs kedv játszani, nem kell indulni. De egy kis játék mindig jó. Ha pedig komolyan gondolja valaki, akkor a fenti lista miatt simán meg lehet szorongatni a többieket. Drukkolok. :)
 
Más most bontottunk 2 akváriumot. Egy 90-es és egy 60-as. Lehet karcos az üveg, de ha van hely legózásra pl tök jó az ilyesmi, vagy későbbi karanténnak.

Aki véresen komolyan gondolja és nyerni akar, az szóljon most. El tudok képzelni olyat is, hogy a boltban összelegózunk valamit, majd befotózzuk.
De pesszimisták, jobb kezesek, elsőzők kíméljenek :) :)
 
Szerintem általános probléma az, hogy mindenhez így állunk hozzá. Mi nem nyerhetünk. Nem vagyunk elég jók, majd a jobbak kapják a cuccokat. Így nem is fogunk. Soha.
Ok egy IAPLC 2500-as mezőnyében tényleg minimális a remény, de azért van valami. Egy 100-200-as mezőnyben szerintem könnyebb a helyzet.

Minden területen ahol eredményt tudunk felmutatni azért történhet, mert valakik komolyan hátragyűrték az agyukat és megcélozták, hogy jó eredményt érnek el.
Ha a cél, hogy eredményes legyél, dolgozni kell érte. Erőfeszítés nélkül ne várjuk, hogy hátba veregetnek minket.

Szerintem az ilyen típusú verseny azért jó, mert....
  • A száraz legózást bármikor lehet csinálni.
  • Kevésbé fontos, hogy nagy akvárium legyen mint több versenyen
  • Kizárja az ültetést, amit ma már a legtöbb versenyen brutális szinten tolnak néhányan.
  • Nincs alga, nincs baj, nincs forma időzítés sem.
  • Mind1 milyen a technika, mert nem kell hozzá :) Szűrés, világítás stb nem kell
  • Könnyebb fotózni
  • Ha most kezded 1 hónap alatt több berendezést is kipróbálhatsz és azt küldöd amelyiket erősnek érzel. A hagyományos akváriumokat általában mindig elsietjük mert indítani kell. Kevesen legóznak annyit, hogy a legjobb eredmény legyen.
  • 1-2 hétre szerintem még kölcsönbe is kérhetsz üres üveget és vagy a meglévő elfekvő dekorokból, vagy kölcsönkapott dekorból vagy természetből gyűjtött dekorból építesz valami jót. A dekorációnak mivel nincs víz nem is fontos, hogy akváriumi legyen. Vadászol egy csokor elszáradt fát és eljátszol vele. A gyerek homokozójából jöhet a homok stb... :)

Saját véleményem az, hogy legtöbbször az ültetés van elrontva. Van egy jobb forma dekoráció és vagy az arányok másznak el, vagy sietünk vagy nincs annyi gyakorlat, hogy a dekorhoz ténylegesen hozzáadjon az ültetés vagy átadja az amit elképzeltünk eredetileg. Az ilyen versenyek ezért érdekesek.
És persze be lehet dobni egy korábban összerakott akváriumot, ahol néhány hónap alatt pl teljesen betakarták a növények a dekort. Most meg lehet mutatni, hogy milyen jó volt korábban.

Ne legyetek pesszimisták. Ha nincs kedv játszani, nem kell indulni. De egy kis játék mindig jó. Ha pedig komolyan gondolja valaki, akkor a fenti lista miatt simán meg lehet szorongatni a többieket. Drukkolok. :)

Bocsánat, ha félreérthető volt a dolog valamennyire! :)
Nagyon jó dolognak tartom ezeket a versenyeket, és általában mindig szokott a kisebb versenyeken meglepetés eredmény születni.Amit írtam, az semmi másra nem vonatkozott, csak erre a díjazási módszerre, illetve arrra, hogy a "mi" szempontunkból totál logikátlan. Jó, nyilván, ez a verseny kilóg valamelyest a sorból, mert itt azért nem az van, hogy építettél egy penge akváriumot egy full ADA szettből, és akkor még pluszban hozzád vágnak egy twinstar pilácsot, vagy még egy szűrőt, vagy a jó ég tudja, hogy mit.
De nem is azért dobtam be most egy régebbi képet, mert rágörcsöltem a nyereményekre, csak brahiból. Amúgy tényleg érdemes végignézni a tavalyi képeket, vannak jócskán számomra ismeretlen nevek - aztán lehet, hogy ez az én szegénységi bizonyítványom. :D Abban mondjuk nem hiszek, hogy bármelyik díjra esélyes lennék, de mókának kiváló! :)
A szárazon építkezés pedig ebben a hobbiban a hardscape építés terén a legjobb fejlődési lehetőség, tök, jó, hogy már erre is van verseny, és itt tényleg nem kell hónapokat érlelni az akváriumot, csak építesz->fotó->bontod, aztán ezt ismételheted, ameddig csak az időd engedi.
 
Back
Oldal tetejére