• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Haqos Flex-400

daszabo

Főkertész
Sziasztok,
Van valakinek tapasztalata Haqos Flex-400-as akasztóssal kapcsolatban? Biológiai szűrőanyagot szeretnék beletölteni, de kérdés, hogy hova.. Van a "vízház", ahová a propeller szívja a vizet. Ha egyből odatöltöm akkor félő, hogy a propellerhez gurul pár szem.. Ha a szivacs előtt lévő fakkba töltöm akkor félek, hogy nem lesz elég hatékony. Ötlet, vélemény, tapasztalat?
Köszi előre is!
Dávid
 
Ezt a típust nem ismerem, nekem egy sunsun van, gondolom 1 kutya :) ott a rotort védi a beszívó cső, így begurulni oda nem tud semmi (csak oldalt van 2 nyílás), csak ha nagyon kicsi. Én ahogy néztem a substrat pro simán mehet oda, csak nem volt kedvem ezért szétszedni a külső szűrőmet. De siporax is kizárt, hogy beguruljon. A matrix trop (nem seachem) az kisebb, talán abban vannak olyan szemek amik begurulnak, vagy az ada bio-rio. :)
 
Ezt a típust nem ismerem, nekem egy sunsun van, gondolom 1 kutya :) ott a rotort védi a beszívó cső, így begurulni oda nem tud semmi (csak oldalt van 2 nyílás), csak ha nagyon kicsi. Én ahogy néztem a substrat pro simán mehet oda, csak nem volt kedvem ezért szétszedni a külső szűrőmet. De siporax is kizárt, hogy beguruljon. A matrix trop (nem seachem) az kisebb, talán abban vannak olyan szemek amik begurulnak, vagy az ada bio-rio. :)
Köszi Bálink! Be is szereztem a substrat pro-t és a fém hálóval megoldottam. (lehetne feljebb is tölteni de akkor félő, hogy mégis begurulna. Így kb fel van töltve úgy kétharmadáig. Vártam tőle némi lassulást, de - már, ami szabad szemmel látható - semmi változás nincs, a szűrő üzemel frankón!
 
Szerintetek miért lehet, hogy a gyártó a honlapon is és a szűrő dobozán is 370l/h teljesítményt ír, de a szűrő hátlapján már csak 280l/h-t?
 
A valós forgatás annyi lehet kb.
A helyen, ahol vettem, azt mondták, hogy van a szállítmányukban olyan, aminek a hátoldalán is 370l/h van (tehát 280-as és 370-es hátlapcímke is létezik). Lehetséges, hogy van ennek a fajta szűrőnek több változata is? (úgy értem, hogy a 400-on belül)
 
Sziasztok! Hányszor hány centis ez a Flex 400-as szűrő? Nem találom sehol a méreteit.
És mennyire hangos? Lehet mellette aludni? Köszi.
 
Sziasztok! Hányszor hány centis ez a Flex 400-as szűrő? Nem találom sehol a méreteit.
És mennyire hangos? Lehet mellette aludni? Köszi.


Szia
Kb.16cm széles, 17cm magas, 7cm vastag az akin kívűl. Kicsit morog ha vissza fojtod, mert lehet állítani de nem zavaró szerintem simán lehet aludni mellette.
 
Back
Oldal tetejére