• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hányszor etessük halainkat egy héten?

Hányszor eteted halaidat egy héten?

  • Naponta többször

    Votes: 2 6.5%
  • Naponta egyszer

    Votes: 21 67.7%
  • Kétnaponta

    Votes: 6 19.4%
  • Háromnaponta

    Votes: 2 6.5%
  • Amikor eszembe jut :)

    Votes: 2 6.5%

  • Total voters
    31
  • Poll closed .

fnandi

Kertész szaki
Van már egy "mivel etessünk" topik, ahol nagyon kevés hozzászólás érinti az etetés adagolását, gyakoriságát.
Kezdő lévén meglepett jó néhány hozzászólás. (Nézzétek el nekem.)
Szóval az van, hogy én három naponta etetem a halaimat, ami heti két alkalom.
180 literben 50 hal van, de eddig semmilyen problémát nem észleltem a ritka etetések miatt.
Tudom, nem egyszerű a kérdés...milyen halak? milyen nagyok? hányan vannak? milyen kajáról van szó?... de talán általánosságban levonható majd néhány hasznos tanulság másoknak is - természetesen nem a szavazásból, hanem a hozzászólásokból :)
 
Utoljára módosított:
Persze ez sok mindennek a függvénye,ahogy írtad is,de szerintem még kifejlett halak esetében is érdemes legalább 2 naponta etetni,a heti kettő szerintem már nagyon gyér.
Én naponta szoktam etetni a halakat,jobban szeretem a többször kevesebb elvét.Nem etetem őket degeszre etetni és talán annyira nem is egészséges!
 
Sziasztok!

Kishalakat (értem ezalatt az ivadékokat) sűrűbben kell etetni? Naponta többször?
 
Sziasztok!

Kishalakat (értem ezalatt az ivadékokat) sűrűbben kell etetni? Naponta többször?
Elvileg jobb lenne a napi többszöri etetés az ivadékoknak,ahogy @Beni is írta,gyorsabban nőnek és nagyobb mennyiség marad meg,ha gyakrabban eteted a brancsot.Eddig ezt tapasztaltam!
 
Én úgy etettem eddig, hogy naponta egyszer, egy héten hatszor (neonok, vörösfejű pontylazacok, apistok).

Most jönnek helyettük amanda lazacok és cory pygmaeusok, ezeket szerintem napi kétszer fogom etetni, ha elérik a kifejlett méretüket, akkor átállok egy etetésre... bár lehet akkor is marad a napi kettő.
 
Sziasztok!
Én napi egyszer etetek heti hatszor. Mindig reggel és csak annyit amit pár perc alatt meg is esznek. Csak Neon hal van.
 
Sziasztok. Én is napi egyszeri etetest tartok. Heti öt-hát nap. És a maradék a böjt.
 
Back
Oldal tetejére