• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hány kelvines izzót?

Latvany miatt erdekes lehet a novenyes cso, de gyorsabban szebben nem nonek tole a novenyeid
Akkor ezt nevezik paraszt vakításnak? :)

Szerintem marad a Sera 6000K-es Daylight Brilliant-ja. Sajnos a speckó méretű csövek miatt, nincs nagy választék :S
Ami viszont meglepődök, hogy a Juwel-nek nem találtam Daylight csövet...
 
Akkor ezt nevezik paraszt vakításnak? :)

Szerintem marad a Sera 6000K-es Daylight Brilliant-ja. Sajnos a speckó méretű csövek miatt, nincs nagy választék :S
Ami viszont meglepődök, hogy a Juwel-nek nem találtam Daylight csövet...
Jó lesz a 6000 is én is azzal pirítok most.
A márka tök mindegy, hogy sera osram philips, ami fontosabb hogy a lumen legyen minél több :)
Nekem a 8000 is bejön 6500-al keverve.
 
Milyen Lumentől mondhatni jónak a csövet?
Erre nincs ráta. A legjobb kelvint szintén a 865-ös csöveknél néztem
24w-osba
965 T5 HO 1400 lumen
880 T5 HO 1550 lumen
865 T5 HO 1600 lumen
865 T5 HO CO 1840 lumen

ami még érdekes lehet, hogy az 1400 lumenes kétszerannyiba kerül, mint az 1840-es:D igaz ott kilences a színskála nem 8
 
Akkor marad a Sera Brilliant Daylight. Igaz csak 1200 Lumen, de sajnos a méret korlátok miatt megvagyok lőve (438mm-es cső kell)
Jobb megoldásom nincs most.
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, ma kaptam meg a GA-ból a Quad T5 2x24w-os lámpát. (Köszi srácok, pöpec volt a csomagolás(y) a fiam még most is a bubifóliákról álmodik :ROFLMAO: )
ON: Az lenne a kérdésem, hogy a két cső közül (6500K és Plant) szerintetek melyiket rakjam be, ugyanis még csak egy kellene. A plant hány kelvines lehet? Csövön nincs rajta. Lehetne egyáltalán önállóan használni?
Köszönöm előre is.
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, ma kaptam meg a GA-ból a Quad T5 2x24w-os lámpát. (Köszi srácok, pöpec volt a csomagolás(y) a fiam még most is a bubifóliákról álmodik :ROFLMAO: )
ON: Az lenne a kérdésem, hogy a két cső közül (6500K és Plant) szerintetek melyiket rakjam be, ugyanis még csak egy kellene. A plant hány kelvines lehet? Csövön nincs rajta. Lehetne egyáltalán önállóan használni?
Köszönöm előre is.

Szia!
A 6500K-est rakd bele, szép fehér fénye van, a plant cső felesleges.
 
a sima hagyományos, nem akvarisztikai célra gyártott 6500 kelvines fénycsövek mennyire használhatók "növénytermesztésre"? Ha jól tudom, igazából nem a kelvin szám a lényeg, hanem hogy a különböző színspektrumok milyen intenzitással vannak jelen. A növényeknek ugye a kék és a piros a lényeg, a többit nem hasznosítják. Ezért is van hogy a növényes csöveknek is széles skálán mozoghat a kelvinszámuk, lehet 2700as csőben is több a kék mint egy mezei 6500asban pl, csak mellette nem sugároz felesleges zöld meg sárga fényt, inkább csak a kék és piros arányával játszanak. Egy hagyományos daylight csőben viszont sok a felesleges tartomány is ha jól tudom, ezért nem vagyok benne biztos hogy jók-e. Erről mik a tapasztalatok?

Már csak azért is érdekes, mert ugye egyre népszerűbbek a LED világítások is, de azokba nem igen találkoztam olyannal amit direkt növényes akváriumhoz gyártottak volna, tehát a színspektrumok gondolom hasonló lehet a hagyományos 6500as csövekéhez.
 
Hi

A
GE 150W HQI halogén izzó 5200K és
GE 150W HQI halogén izzó 6500K
között annyia külömbség, hogy az utóbbi kicsit hidegebb fényő és nagyobb az algaveszély?
 
4000K színhőmérsékletű világítás mennyire megfelelő a növényeknek? Néhány hónapig lesz csak így, később cserélném 6500Kra. Egyébként nincsenek igényes növényeim, 0,5w/l és egy kis általános növénytáp megy nekik. Semmi co2
 
4000K színhőmérsékletű világítás mennyire megfelelő a növényeknek? Néhány hónapig lesz csak így, később cserélném 6500Kra. Egyébként nincsenek igényes növényeim, 0,5w/l és egy kis általános növénytáp megy nekik. Semmi co2

Nekik teljesen mindegy. Ha te kibírod a látványt akkor jó. :)
 
Egy növényes akváriumra szeretnék világítást.

Most egy 6400 K-est használok. De szeretnék két csövet.
Kifejezetten a növények növekedése, fejlődése a szempont. (jelenleg a látvány másodlagos)
De persze az algásodást is szeretném elkerülni.

Milyen fényspektrumu csövet érdemes a 6400 K-es cső mellé tenni?
 
Szerintem nyugottan tehetsz mellé még egy ugyanilyen kelvinszámú csövet. Én is jóideje csak általános világításra gyártott 6500 kelvines T5-ös csövet használok. Nem veszem meg a jóval drágább akvarisztikait.
 
Back
Oldal tetejére