• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hand of the Dryads

Szűrő leállít, EC-t higítok vízzel (kicsit többet rakok bele EC-ból mint a gyári ajánlás) és injekciós fecskendővel legyező mozdulatokkal rápermetezem. :)
 
Szűrő leállít, EC-t higítok vízzel (kicsit többet rakok bele EC-ból mint a gyári ajánlás) és injekciós fecskendővel legyező mozdulatokkal rápermetezem. :)
Annyit még, hogy -én legalábbis így szoktam- nem árt utána kb negyedórát várni és csak utána indítani a szűrőt.
Nálam akkor sem volt gond, ha alaposan megemeltem a kezelések alkalmával az adagot, kb 2-2,5 szörös hígítással én is egy nagy fecskendővel + tűvel nyomtam oda, ahol alga gondok voltak.
 
A vicc az, hogy a vízcserék meg a tápozás már belőtt procedúráján kívül nem csinálok semmit az akvával szinte... kitapasztaltam a világítási időket is kábé és ennyi. Ha a karbantartásra több időm vagy kedvem lenne, még jobb formában lenne. :)

A baloldalon a parvula miniben + microsorumokban az indítás óta küzdök a fonal/hajalgával, EC ecsetelés vagy nyírás után egy ideig jó, utána megint előjön, már beletörődtem. Kábé ennél nagyobb gondom nincs.
 
Utoljára módosított:
Totál kép, két nagy bokor bucem is valamiért elmállasztotta az összes levelét, most hozzák az új hajtásokat. Az összkép is siralmas, sajna nincs már meg a motiváció hogy normálisan karban tartsam, látszik is. Botrányosan rossz formában van.

30542558623_61cd65c0a3_z.jpgBotrany by Attila Szántó, on Flickr

És a reinickii mini, inkognitóban mamutfenyő. :D

30542571173_4b80531d31_z.jpgReinickii by Attila Szántó, on Flickr
 
Totál kép, két nagy bokor bucem is valamiért elmállasztotta az összes levelét, most hozzák az új hajtásokat. Az összkép is siralmas, sajna nincs már meg a motiváció hogy normálisan karban tartsam, látszik is. Botrányosan rossz formában van.

View attachment 21691Botrany by Attila Szántó, on Flickr

És a reinickii mini, inkognitóban mamutfenyő. :D

View attachment 21692Reinickii by Attila Szántó, on Flickr
Ez a rózsaszín bokor... csak az asszony meg ne lássa, mert nekem is ilyet kell csinálni (és nem tudok).:D:unsure: Még így is szép az akvárium, tetszik ez a kontrasztos reineckii bokor.
 
@viktorlantos rakjátok át légyszi a befejezett naplók közé, ezennel befejezte a pályafutását.

Január elején bontom az egészet, és kiárulom belőle az összes élőlényt/dekort (kivéve amanok, otok és algázó gébek), ha valakinek valamire gusztusa van priviben állok rendelkezésére. :)
 
Back
Oldal tetejére