• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hand of the Dryads

Mióta tebang levelet is kajálnak, besötétedtek az otok... ez az affinis is szinte fekete!

View attachment 14748A happy otocinclus affinis by Attila Szántó, on Flickr

Szia Etele! Olvasom, hogy hasznàlsz tebang leveleket az akváriumban. Erről azt lehet olvasni, hogy gomba ès baktèriumölő hatású. Most akkor nem káros az akvàriumban lèvő hasznos baktèriumokat? Pontylazacokat szeretnèk leendő akvàriumomba ezèrt èrdeklődnèk.
 
A vizet is sötèti úgy tudom. Ez nem veszi el a fènyt a növènyektől? 100 liter vízhez mennyit tanácsolsz beletenni, ès azokat mennyi ideig hagyod benne, ill. kell- e a levelekkel bármit is csinálni mielőtt az akvába kerülnek ?
 
A vizet is sötèti úgy tudom. Ez nem veszi el a fènyt a növènyektől? 100 liter vízhez mennyit tanácsolsz beletenni, ès azokat mennyi ideig hagyod benne, ill. kell- e a levelekkel bármit is csinálni mielőtt az akvába kerülnek ?

Belekotyogok egy kicsit… ;)
A tebang színezi ugyan a vizet, de szerintem ez a legtöbb növénynek nem okoz komolyabb gondot.
Előkészítésként én általában forró vizet öntök rá, és hagyom egy ideig ázni, hogy felpuhuljon. Utána mehet az akváriumba. Ha vannak növényevő halak és garnélák az akváriumban, akkor addig maradhat, míg csupán a levél erezetéből álló csipketerítő marad belőle.
A mennyiség pedig az akvárium jellegétől is függ. Ha az egy sötétvizes akvárium, akkor nagyobb mennyiség szükséges. Bár erre a célra inkább tőzeget használnak. Ha csak táplálék kiegészítés a lakók számára, akkor egy-egy levél is elég. (Így színezni sem színez igazán.)

Ha nem szeretnél levélhulladékot az akváriumban, akkor pedig ott az Easy Life Catappa-X, ami a tebang minden jóságát tartalmazza, és szinte alig jár színezéssel.
 
Számomra a szinezès is lènyeges, mert feketevizes halat szeretnèk, ès az sem lenne baj ha a víz PH èrtèke kissè elmozdulna a savas irànyba.
 
Azért ahhoz hogy színezzen elég sok levél kell ám. Én igazából garnélák miatt rakom bele, nem forrázom, kővel lesúlyozom és annyi.
 
Azért ahhoz hogy színezzen elég sok levél kell ám. Én igazából garnélák miatt rakom bele, nem forrázom, kővel lesúlyozom és annyi.
Mivel tudnèk mèg színezni? Ami olcsóbb, mint a tebang levèl. A lényeg, hogy legyen termèszetes megoldás, ne keljen löttyöket önteni az akvàba?
 
Egyébként black water témában rengeteget olvashatsz utána. Nem akarok pofátlan lenni, de ezt a naplót hagyjuk meg szerintem Etele szép akvájának. :)
 
Nyugodtan offoljunk, úgysincs fotó régóta
Égertobozzal is tudsz színezni, vagy tőzeggel.
 
Ááá. Áááá.
Tegnapi szűrőpucolás során kikaptam a két purigenes zsákot, hogy azokat is átlögyböljem, erre mindkettő kiszakadt. :( Valamennyi Seachem Purigen a lefolyóban végezte, a többit megmentettem, most vehetek sűrű szövésű szűrőzsákot eh.
 
Back
Oldal tetejére