• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hand of the Dryads

Nagyon tetszik. ;) Az Alternanthera különösen jól mutat a Trident előtt. Jó a kontraszt. :)

Foszfát szinttel hogy állsz?
 
1,6-2 közé lőttem be, de 5 napig nem voltam itthon, szerintem elmászott. Ma vízcsere és egy hétig minden nap nézem megint.
 
Megvolt a vízcsere, foszfát szint szinte mérhetetlenül alacsony utána (0,05).

Most toltam bele porocskát, meglátjuk.

Ja, crypto flamingo még gondolkozik, hogy mit csináljon, túléljen vagy feladja, de mintha látnék már pár kis hajtást a töveknél...
 
Két hete szűrőt kellett volna pucolnom, 5 napja heti vízcserét megcsinálni - sajnos el vagyok havazva, még nyírni sem volt időm.

El is kezdett jönni az alga... :(
 
Felmerült néhány hete hogy nálam színesedik-e a hygro rosanervig.

Most jutott csak eszembe, hogy lefotózzam, igen, színesedik szépen, a felső levelek persze (élőben rózsaszínesebb, a fotó azért nem adja vissza teljesen).

View attachment 434920160201_rosanervig by Attila Szántó, on Flickr

Szép a "rózsi" Nálam is megindult felfele. Lassan nyírni is kellene. Most ő a legnagyobb sprinter, pedig az elején nem akarta az igazságot :)
 
Szia! Bocs az off-ért, de mennyi idő alatt sikerült beállítanod a foszfát-szinted? A gyári adagolást használtad, vagy emelted az adagot?
 
Még mindig három-négynaponta rá kell mérni mert elmászik, szóval nem igazán állt be. :(

GA porból keverem, és úgy adagolom, hogy 1,5 körül legyen tápozás után.
 
Szűrőpuceva, vízcsere megvolt.

Kicsit megnyestem a növényeket is, aztán egyik dolog jött a másik után, és az lett a vége, hogy a kontrollálhatatlan ütemben és méretben fejlődő hygro rosanerviget úgy ahogy van kiirtottam az akváriumból. Elnyomta a pogo stellatat, ami pedig a kedvenc növényem.

A frontüvegnél a blyxát visszavágtam tövig, elvileg újra ki kell neki hajtani, sajnos ez is már nagyon elburjánzott.

Fotót nem lövök mert borzalmas a látvány, újabb 50%-os vízcsere vasárnap-hétfő magasságában.

Szedegetem a zöld fonalat fogkefével, de esélytelen, remélem az elhanyagoltság miatt alakult csak ki, és rendeződik most, hogy ráfeküdtem megint az akvára. Takarítóbrigád van dögivel, azzal nem lesz baj.
 
Etele, a többi tápanyaggal is követed az emelt foszfátadagolást? Tehát arányosan többet adsz hozzá pl. vasból vagy káliumból is?
 
Emeltem a micmac adagot is mikor foszfátot adagoltam, de arra már én is gondolkoltam, hogy nem eléggé.

Mindenesetre most leálltam a foszfáttal teljesen, easy carboval ecsetelek, a gyakori vízcseréken túl vagyok, szűrőpucoláson is, ahogy nézem fogy a szőralga...
 
Na beütött a gebasz.
Tegnap este a gyerek kihúzta az akva konnektorát én meg nem vettem észre csak ma reggel. Szűrők álltak minimum 12 órát, szerintem minden szűrőbacinak annyi... megszórtam az akvát jó sok ada bacter ballal, cserelek vizet amennyiszer csak tudok, és reménykedek...
Pedig már éppen sikerült legyőzni a zöld fonalalgát, most viszont tuti algabumm lesz. Lehet hogy blackout lesz a vége ha újra beálltak a szűrők.
Kicsit rámjár most a rúd. :(
 
Szűrők álltak minimum 12 órát, szerintem minden szűrőbacinak annyi...
Nem megcáfolni szeretném ezt a dolgot, inkább csak biztatni téged. Mivel az etetés idejére én is le szoktam állítani a szűrőt - és nincs újraindító automatikám sem - nálam ez néhány hetente rendszerint ugyanígy megesik. Az elején én is túlparáztam a dolgot (mikor elektromos felújítás miatt 10 órán át nem volt áram még át is vittem a szomszéd háztömbbe a szűrőt egy ismerőshöz), de soha semmi látható mellékhatása nem lett a dolognak. Szóval reméljük, hogy nálad sem lesz.
 
  • Like
Reactions: TZ
Szűrők álltak minimum 12 órát, szerintem minden szűrőbacinak annyi...
Helló! A GA rescape előtt kb ugyanennyit álltak a szűrők legalább. Többen - köztük Vik is - csapvízben mossuk el a szűrőanyagokat szűrő tisztításnál. Az aljzat sokkal több bacit rejt, mint amennyi a szűrőben van és viszonylag hamar újratelepednek a vízből. No para!
 
Back
Oldal tetejére