• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hand of the Dryads

Na támad a GSA, de mint állat. :D
Jövő héten szerzek még sünit, és pár napja próbálom belőni a foszfát szintet 1,2-1,5 körülre, de másnapra mindig lezuhan. :( Talán most jó lesz, mértem 10 perce és 1,5.
 
Nekem az előző medencém hónapokig csak nyelte. Aztán kb. 3 hónap után elkezdte rettentően pufferelni, és egyszerűen nem tudtam levinni. A mostani az 2 hónapja nyeli, de mindig mérem, hogy mikor fordul át. Szóval csak óvatosan!
 
Kétnaponta mérem, és van még tartalékban egy JBL foszfát teszt utántöltő (olvastam itt hogy sokaknál egyszer csak elkezdte tolni magából a talaj...) :)
Felkészült vagyok. :)
Mindenesetre köszönöm!
 
Megérkeztek tegnap este az új lakók.

Tételesen:
- 30 db blue dream neocaridina
- 50 db amanda lazac
- 10 db corydoras habrosus
- 9 db corydoras pygmaeus (sajnos sokat voltak zacsiban és szállítás során közülük volt elhullás :( ), majd még veszek hozzájuk 4-5-öt
 
Halak asszimilálva :D (Cory Pygmeaus csapatból 1 élte túl, szerintem szállítás közben elkaptak valamit, vagy a tenyésztőnél, pótlás folyamatban).
Jobboldalt Pogo Stellata topolva, újra ültetve, most már mutatni is fog valamit.

Parvula mini nyírását napokon belül megejtem, hygro rosanervig talán most mást elindul felfelé. Rotala macrandra is kezd látszani. Crypto flamingo intenzív levélváltás alatt.
Súlyozó kő továbbra is rontja az összképet nem tudom még kivenni, a helyére tartalékolt nagy bokor windelov állapota pedig szépen romlik az ablakban az edényben. :(

Zöld pontalga jön továbbra is, foszfát szinttel szenvedek.
23875148032_eed503acba_z.jpgakva_20151226 by Attila Szántó, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Sziasztok, BUÉK mindenkinek!
Hatalmas szilveszteri bulin vagyunk túl, két kisgyerekkel, már 11kor aludtunk. :)

Gyors helyzetjelentés. Cory pygmik létszámát pótoltam, 18an vannak. Cory habrosus brigád is csuda aranyos. Nekem még kicsit jobban is tetszenek mint a pygmaeusok, méretben akkorák így nem túrnak ki semmit de testalkatra és viselledésre jobban hasonlítanak a nagyobb corykra.
50 amanda szépen beszínesedett, ahogy nézem épp elég a létszám a 240esbe, de lehet még 20at hozok valamikor hozzájuk. De nem sürgős.
Majd próbálok fotózni normálisat.
 
Egy hónapos az akvárium, jelenlegi forma:

23854527450_9e458eae92_z.jpgakva_20160103 by Attila Szántó, on Flickr

Középre holnap jön micro trident, úgy tervezem, hogy a felső vastag ágra megy egy kisebb tő, alá meg egy nagyobb. Élőben hogy mutat, meglátjuk. :)

Hal/garnéla fronton nem fejlődök, ennyi elég amennyi most van:
- 50 amanda lazac
- 18 cory pygmaeus
- 10 cory habrosus
- 16 oto
- 40+ amano
- 30 neocaridina blue dream

Alga köszöni, van de ezt betudom annak, hogy a szűrőanyag most kezd teljesen beállni, foszfát szintet is lassan kitapasztalom hogy lesz jó.
 
Egy hónapos az akvárium, jelenlegi forma:

View attachment 2439akva_20160103 by Attila Szántó, on Flickr

Középre holnap jön micro trident, úgy tervezem, hogy a felső vastag ágra megy egy kisebb tő, alá meg egy nagyobb. Élőben hogy mutat, meglátjuk. :)

Hal/garnéla fronton nem fejlődök, ennyi elég amennyi most van:
- 50 amanda lazac
- 18 cory pygmaeus
- 10 cory habrosus
- 16 oto
- 40+ amano
- 30 neocaridina blue dream

Alga köszöni, van de ezt betudom annak, hogy a szűrőanyag most kezd teljesen beállni, foszfát szintet is lassan kitapasztalom hogy lesz jó.
Szépen dúsul a hátsó rész. Jó hangulata van az akinak, kellemesek a színek!
 
Foszfát term. csak nem vagyok magamnál. :)

Szűrőcsöveket is ki kéne dzsuvázni, de arra nagyon erősen rá kell szánnom magamat. :D Szerintem majd csak a három hét múlva esedékes szűrőtisztítással egybekötve tolom bennük végig a kefét. :D

Minél tovább nézem annál jobban zavar a "törés" középen a nagy ürességgel, nagyon-nagyon kell oda a trident. Akkor majd meglesz a "balra lehajló" íve a scape-nek.
Crypto flamingo is beindulhatna már, ott is üres a terület - de mintha már látnék kis hajtásokat a töveknél... Esküszöm ez kriminális növény, buce meg anubias is gyorsabban hozza az új leveleket, amíg magára nem talál és nem asszimilálódik egy csiga is gyorsabb növekedésű. Remélem ha befejezte az átállást meg a gyökeresedést, akkor majd azért hozza a crypto formát és ritkítani is kell.
 
Utoljára módosított:
Na kérem megjött a trident, köszi @Matyi, trident előtt és trident után:
23908440619_4d95d07bf3_z.jpg20160109_no trident by Attila Szántó, on Flickr
aztán
24193759761_8483922c7c_z.jpg20160109_micro_trident by Attila Szántó, on Flickr
Ugye hogy nagyon kellett oda? :)
Túl nagy microt nem akartam (ezért maradt ki a nagy csokor windelovom), mert akkor nincs meg az ív.

Két részlet, pogo stellata elindult, hajt mint állat, lassan pirosodik is, hígro rosanervig is elérte a felszínt, szerintem mind2 növény gyökere elérte a Dennerle növényi táptalaj mélységét. :D
24276284005_d62f26b4a6_z.jpg20160109_pogo_stellata by Attila Szántó, on Flickr
Buce-k is növögetnek, ők különösen:
23648075064_e4b0643e27_z.jpg20160109_buce_csokor by Attila Szántó, on Flickr
 
Milyen szép színű a buce nálad. Nálam inkább sárgás zöldes. Növekszik, nem algásodik, látszólag jól érzi magát, de a szine nem az igazi.
 
Na kérem megjött a trident, köszi @Matyi, trident előtt és trident után:
View attachment 284920160109_no trident by Attila Szántó, on Flickr
aztán
View attachment 285020160109_micro_trident by Attila Szántó, on Flickr
Ugye hogy nagyon kellett oda? :)
Túl nagy microt nem akartam (ezért maradt ki a nagy csokor windelovom), mert akkor nincs meg az ív.

Két részlet, pogo stellata elindult, hajt mint állat, lassan pirosodik is, hígro rosanervig is elérte a felszínt, szerintem mind2 növény gyökere elérte a Dennerle növényi táptalaj mélységét. :D
View attachment 285120160109_pogo_stellata by Attila Szántó, on Flickr
Buce-k is növögetnek, ők különösen:
View attachment 285220160109_buce_csokor by Attila Szántó, on Flickr

Profi az elrendezés, jól mutatnak a Microk. A rosanervigen látható valami pirosodás? A képeken zöldnek tűnik.
 
Back
Oldal tetejére