• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hand of the Dryads

Ja az egyik tuskóból kellett lefűrészelni (meg majd az egyik ág tetejéből is kell lecsapni, különben nem fér fel a világítás :) ), hát, nedves red moor gyökeret sem leányálom fűrészelni, pedig brutál jó fűrészlap van most felrakva...
 
Help.
Hátul a csövezést szeretném tapadókoronggal rögzíteni a dekorfóliára, de egy idő után elengednek a tappancsok.
Akár leszedhetetlenre is odaragasztanám, de nem tudom mivel. Két napja nyomtam alá ecetes szilot, most megrángattam, elengedett az is. Újra kentem szilóval, de nem bízom benne. Zselés pillanatragasztóval megpróbáljam? Tejüveg a dekorfólia, a tapikorongok átlátszóak.
 
Nekem a ragasztott fóliát "leszedték" a tapadókorongok. Odaragadni odaragadtak, csak 1 idő után pár kerek foltot fedeztem fel a hátlapon. A fólia elengedett a tapadókorong szívóhatásától.

Lehet megpróbálnám a zselés pillanatragasztót, ha más nem a fóliával együtt majd le tudod szedni annak idején.
 
Elindultunk...

23425981856_fef80b7d89_c.jpg20151201_202543_HDR by Attila Szántó, on Flickr

Furcsa az opálfehér háttér, de a térérzet 1000x nagyobb mint 3D-s háttérrel.

Eheim bilincsek nem jók a külső reaktorra, nem lehet eléggé ráhúzni vele a csövet, szóval CO2 majd holnap vagy holnapután lesz bepítve.
Az esőztetők irgalmatlan flow-t csinálnak, pedig 35 centi hosszúak, muszáj kicsit felfúrnom hogy ne legyen a két átellenes oldal között Szkülla és Kharübdisz.

Stemet még akartam hátra középre, ahol a lesúlyozó nagykő van (vagy 5 kilónyi megmaradt, nem volt hely egyszerűen), de ahogy töltöttem fel az akvát, elkezdett felúszni a középső fa, muszáj volt lesúlyozni, emiatt nem férek hozzá a hátsó részhez hogy ültessek... pfff... Rotala macrandra ment volna oda, ha hozzáférnék. :(

ADA Bacter Ball aljzatban is, szűrőben is, nyomom a folyékony bacikultúrát, a szűrők elvileg be vannak járatva, holnapra tisztulnia kell sokat.

(Szekrényben még fel kell fúrni minden szirszart, szerintem két nap non-stop meló van vele még míg piheghetek egyet.)

Van 5 féle buce, bolbitis difformis, hátul pogo erectus meg stellatus, meg persze az alap növények, majd valamelyik nap tolok egy pontos listát.
Moha itt van zacsiban, nem volt időm felkötözni persze. :(
 
Utoljára módosított:
CO2 beröffentve, a középső fa még mindig felúszna a súlyozó kő nélkül, valami csak lesz ebből. :D

23386319152_45cb588cda_c.jpg20151203_151952_HDR by Attila Szántó, on Flickr

Ami szintén nem látszik, hogy sikerült beműtenem hátra a kő mögé a rotala macrandrát, szóval a stem szekció pipa (elég megviselt volt már, meglátjuk magához tér-e).
CO2, tápozás, easy carbo, világítás fullon megy, kétnaponta cserélek 30% vizet és ennyi. Várunk. :D

Még egy dolog lesz, a súlyozó kő helyére jön valami microsorum faj, de az majd max. jövő héten.
 
Hétvégén, amikor már lesz értelme is, fotózok pár részletet, szerintem sikerült néhány finom megoldást kitalálnom.
Próbáltam nem "veteményeskert" stílusban leültetni a növényeket, meg kerülni a szimmetriát mert az nem nagyon létezik a természetben. :)

Nem tudom, milyen micro menjen a kő helyére, needle leaf és mini coral a két esélyes, lehet kipróbálom az utóbbit. Úgyse volt még ilyenem.
A needle leaf is tetszik, de az túlságosan is hasonló a narrow-hoz amiből két nagy tő is van már az akvában.
 
Na a víz már kb. teljesen szép, viszont a pogo erectus és stellata úgy tűnik nem viselték túl jól a költözést + utazást, mállik-foszlik mindegyiknek a levele, és ahogy nézem a száruk is kezd bebiggyedni, az is elrohad-puhul szép lassan, szóval figyelgetem, és ha már menthetetlen, sajnos kikapdosom, nem hiányzik egy rothadó növényzet miatti algabumm így az elején.

Blyxa is dobál pár levelet, de szerintem ő csak a vízminőség változásra durcázik, magához fog még térni.

Crypto flamingoknak is csak a gyökerét ültettem el, a levelekt eldobálták az átmeneti pediódus alatt, meglátjuk kihajt-e. A crypto furcsa szerzet, van, amikor az a tő indul be amit már kidobnál, és ami tök jól néz ki kupurcan. :D

RE: ja és CO2 megy ami a csövön (és a diffin) kifér. :D
 
Na a víz már kb. teljesen szép, viszont a pogo erectus és stellata úgy tűnik nem viselték túl jól a költözést + utazást, mállik-foszlik mindegyiknek a levele, és ahogy nézem a száruk is kezd bebiggyedni, az is elrohad-puhul szép lassan, szóval figyelgetem, és ha már menthetetlen, sajnos kikapdosom, nem hiányzik egy rothadó növényzet miatti algabumm így az elején.

Ha elbarnul elszakad az alja, a csúcshajtást vágd és ültesd le
 
A teteje is szétmállik sajna a csúcshajtással egyetemben, nem csak alulról pusztulgat... de adok még neki pár napot, ne mondja senki hogy türelmetlen vagyok. :)
 
:) A válogatás érdeme talachi mesteré, én csak kétszer vettem: egyszer észre, egyszer meg. :d
Pogo helferik intenzív bomlásba kezdtek, tipikus vízminőség változás előidézte sokk. Úgyis kihajtanak majd. :) Mondjuk aki látta most, és az utolsó etapban az előző layoutot, nem nagyon érti mire fel a nagy átalakítás merthogy szebb volt régen... de én látom milyen lesz két hónap múlva, ha minden sikerül.
 
Ma újabb vízcsere délután (most már visszasózom az RO vizet, nem csapvízzel keverem), holnap vagy csütörtökön visszaköltöztetem az amanokat és otokat. Az átmeneti nano és a nagy akva vízaparmétereit egyformára lőttem be, 125-128 ppm mindkettő.
A süncsigákat már tegnap beraktam, hogy egyék meg a növényi bomlástermékeket. :D
Hétvégén már fotózok is párat.

RE: vasárnap beraktam az Eheim Skim350-et és a Twinstar Nanot is, szóval technikailag elkészült az akva.
Azon gondolkodom, hogy jövő héten az egyik vízcsere alkalmával szétkapom a két Tetra1200-at, és berakom a perlont meg a purigent, szerintetek? (Szándékosan nem raktam bele míg lent érleltem a bacikat a szűrőkben a pinyóban a növényes ládában, meg a bejáratás kezdeti szakaszában is "feleslegesen" nem akartam elkoszolni őket.)
 
Utoljára módosított:
Na egy pár kép..
Jelenlegi scape (súlyozó követ még nem tudom kiszedni, de már kb. látom milyen növény kell a helyére, meg baloldalra a fák alá/közé is akarok ültetni Littorella uniflora - zselés 1 100,00 Ft Green Aqua ):
23240315999_4def0a58fc_c.jpgscape_12_08 by Attila Szántó, on Flickr

Hygro rosanervig és pogo stellata:
23499213592_96c45930a8_c.jpghygro+stellata by Attila Szántó, on Flickr


Bolbitis difformis (sajnos ő szakállalgásan jött, majd kap a mai vízcsere alkalmával egy carbo ecsetelést):
23312535320_896c4e860e_c.jpgdifformis by Attila Szántó, on Flickr

Bucephalandra válogatás (copper is algásan jött, ő is carbo kezelést kap majd):
23582141786_ec20f482ef_c.jpgcopper by Attila Szántó, on Flickr
23582134646_232426dff8_c.jpgbuce_y by Attila Szántó, on Flickr
22981173353_51bb3e2724_c.jpgbuce_x by Attila Szántó, on Flickr
 
Megrendeltem a halakat, jövő hét szerdán bekerül az 50 amanda lazac és a 20 törpe cory.
A 30+ amano és 11 oto ma este fog átkerülni a nanoból.

Ezen kívül csak blue dream neocardinia érkezik még karácsony előtt 30 darab, és letudva az élővilág. :)

Szerintem ez a mennyiségű hal ilyen szűrés mellett egyáltalán nem terheli meg az akváriumot, és mulm sem fog sok keletkezni, főleg, hogy napont kétszer fogok etetni, keveset.

Ha kevésnek érzem az amandákat, jövőre jön melléjük még, de egyelőre minimumon (vagyis megtalálni az egyensúlyt a kellő számú de még nem túl sok :) ) akarom tartani a halállományt.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére