• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Three Islands

ftamas0201

Legenda
Kedves Naplóm! :)

A mai napon új Hardscape-be kezdek bele, nem titkon Josh Sim alkotása az etalon a továbbiakban. Ezt az elején szeretném letisztázni a gyanúsítgatások elejét véve, hogy az Ő akváriuma számomra az etalon ebben az új berendezésben. Mint minden más, ez is el fog térni, már csak az anyaghasználatokban is, növényesítést tekintve is kicsit mások az elképzeléseim, ez majd kiderül a későbbiekben :)
Első körben akkor a kötelezők.

Technika:

80x40x40 Opti üveg
Eheim 2273 szűrő (seachem matrix, Seachem Purigen)
DIY led lámpa (2x Lumen Light for Aquascaping)
Magasnyomású Szén-dioxid rendszer
AquaCare reaktor
Chihiros doctor 3
DP4 növénytáp adagoló

Hozzávalók:
Dennerle Scapers Soil általános talaj
Dennerle DeponitMix 10in1 fekete növény táptalaj
Dennerle talajbaktérium kultúra elősegítő
Seiryu kő
ADA La Plata homok
Red Moor fa
 
Nos akkor az első részletek.
Kezdjük a takarítással. Az előző scape romjait nagyjából 7 óra kemény melóval sikerült eltávolítani, minden növény kukába landolt, nagyon algás volt minden, így nem akartam azt hordozni, minden új lesz. Szűrő, üvegek, reaktor kitakarítva teljesen, szűrő új matrixot fog kapni a gyári eheim biotöltet helyére.

DSC_1073.jpg

Aztán elkezdtem tervezgetni és figyelgetni a technikákat amiket alkalmazott a mester és próbáltam átültetni a saját alapanyagaimat figyelembe véve a scape-be.
A kövek még csak bedobálva vannak hogy tartsák a dombokat és hogy ne keveredjem a szezon a fazonnal talajszinteken, még nagyon nyers, csak alap szinteken a fákra koncentráltam, a sziklák még kialakításra kerülnek mindenhol, már összetörtem jópárat mert ebbe kisebbek férnek bele csak hogy a szimmetria is meglegyen. Emelve lesz kicsit a talaj mindkét oldalon, még a fék is változhatnak, szóval ez csak a mai nap 4 órás eredménye :)

Tanácsok, kérdések, vélemények, bármi jöhet ha gondoljátok! :)
DSC_1080.jpg

DSC_1081.jpg
 
Végig pörgettem az előző akvákat, szépeket építesz, kíváncsi vagyok erre is. Nekem a középső fa nem az igazi, a másik kettő teljesen rendben van. Ugyanakkor még néhány kisebb kővel-kaviccsal-törmelékkel meg lehetne bolondítani az előteret. Ígéretes ötlet, hajrá! 🙏 👏

Szerk.: Miért Dennerle scapers talaj? Az ADA olcsóbb :D
 
Végig pörgettem az előző akvákat, szépeket építesz, kíváncsi vagyok erre is. Nekem a középső fa nem az igazi, a másik kettő teljesen rendben van. Ugyanakkor még néhány kisebb kővel-kaviccsal-törmelékkel meg lehetne bolondítani az előteret. Ígéretes ötlet, hajrá! 🙏 👏

Szerk.: Miért Dennerle scapers talaj? Az ADA olcsóbb :D

Köszönöm szépen. :)
A középső fával én sem vagyok még kibékülve, ott kell még forgatás, mozgatás az biztos. Egyelőre csak igazgattam, tegnap kezdtem, nem hajt a tatár vele :) kövek csak bele vannak rakva hogy a talajt tartsák, már tegnap törtem össze jó pár nagyot, meló után esténként majd csinálgatom még :)

Hát azért Dennerle, mert egyrészt nincs raktáron most amazonia, más részből pedig azért mert egyszer a 9in1 táptalaját használtam már és az elég jól bejött. Most az új táptalajt kipróbálom teljes rendszerben, tápozás marad az ADA, remélem bejön. Elvégre a Dennerle is növényeket készít, csak tudja milyen talaj kell nekik :D
 
Kedves Naplóm.
Sajnos iszonyat sűrű hetem van, ezért esténként nem nagyon marad erőm/időm foglalkozni a scape-el. De sikerült a közepét áttervezni, úgy gondolom egész jól sikerült is, erről majd megerősítést kérnék tőletek :)
A kövek elrendezése még mindig másodlagos szempont volt, egyelőre (szemből) csak a jobb oldallal foglalkoztam a sziklák szempontjából de még az sem tetszik teljesen, a bal oldal még sehol nem tart, őt hétvégén fogom kicsit kipihentebben átgondolni hogy miként is kéne. :)
Sok meló lesz még vele, de talán már kinéz valahogy és a két "osvény" nyomvonalai is kezdenek összeállni talán már (a fejemben is :D )

DSC_1086.jpg
 
Ha a fák alá raknád a köveket, sokkal természetesebb hatást tudnál elérni. Ráadásul a mélységérzetet is növelnéd.
 
A mai napon pár órát ismét legóztam a dolgokkal, forgattam, vágtam, osztottam, szoroztam és erre jutottam :)
Még pár apró ágat gyökér gyanánt behelyezek a kövekre, itt ott még javítok pár dolgot, de az alapok összeálltak úgy érzem és kezd tetszeni is az összkép :) Még tényleg pár apróság és akkor teljes egész lesz remélem.

DSC_1096.jpg
 
Úgy érzem elkészültem a Hardscape részével.
Növényeket megrendeltem, ültetés aztán feltöltés a következő lépések :) Sokat dolgoztam vele, remélhetőleg olyan lesz mint ahogy elképzelem. Hátul lesz egy kis piros, lesznek számomra új háttérnövények is, anubiasok, buce-k, mohába tekert ágak, kicsi fű és hirsuta és remélhetőleg bosszankodástól is minden mentes hétköznapok :D

DSC_1104.jpg
 
Úgy érzem elkészültem a Hardscape részével.
Növényeket megrendeltem, ültetés aztán feltöltés a következő lépések :) Sokat dolgoztam vele, remélhetőleg olyan lesz mint ahogy elképzelem. Hátul lesz egy kis piros, lesznek számomra új háttérnövények is, anubiasok, buce-k, mohába tekert ágak, kicsi fű és hirsuta és remélhetőleg bosszankodástól is minden mentes hétköznapok :D

View attachment 93318
Gratula
 
Fu, nagyon karaj, ez a beszéd. A homok-kavicsos rész picit hirtelen ért, még nem tudom mit gondolok róla, de amúgy nagyon rendben van. Egy jól átgondolt növényesítés és ez szaggatni fog. 🙏 👏

Köszönöm, hát próbálkozom, a fehár homok meg a növények színeivel elvielg egyensúlyozva kell hogy legyen majd, legalábbis én is ebben bízom :D ha nem akkor beépítem még kicsit jobban a homokos részt is. Remélhetőleg sikerülni fog a növényesítés is :)


Köszönöm :)
 
A mai napon elkészült az akvárium és útjára indult.
Az ültetés zökkenőmentes volt, mohásítás kicsit pepecselős volt, de sikerült az is, többi adta magát. :) Remélhetőleg mindenki jól túlvészeli az átalakulást, CO2 dübörög rendesen, fény is megy és tápozást is elkezdtem az ADA tápjaival kezdésként 3ml megy mindenből (Brigthy-k, Mineral, Nitrogen, Excell). Viszont még úgy érzem kell vennem növényeket, egy-két helyen üresnek érzem, kicsit fel kell dobnom és az előtéren is még dolgoznom kell pár kővel szerintem, ezen még gondolkodom.
Szűrésben a gyári eheim bio töltetet lecseréltem, a tálcákban már full Matrix van, bizakodva hogy így jobb lesz a szűrés is.
Meglátjuk mit hoz a jövő vele :)
Egyelőre fotó a vízzel feltöltött állapotról még nincs a fátyolos víz miatt, majd hétvégén lefotózom, ültetett állapotról természetesen mutatok képet :)

DSC_1122.jpg
 
Pipere lett! Ügyes, részletes ültetés, szép mohásítás. Kicsit több növény mehetne közép hátulra, így egy hangyányit üres, illetve engedj meg 1 észrevételt; nem annyira természetes a homokon a kavics szórás, mesterségesnek hat az egyenlő térköz közöttük.
Nitrogént hogy-hogy már most adagolsz? (ha jól látom nincs is nagyon stemed)
 
Pipere lett! Ügyes, részletes ültetés, szép mohásítás. Kicsit több növény mehetne közép hátulra, így egy hangyányit üres, illetve engedj meg 1 észrevételt; nem annyira természetes a homokon a kavics szórás, mesterségesnek hat az egyenlő térköz közöttük.
Nitrogént hogy-hogy már most adagolsz? (ha jól látom nincs is nagyon stemed)

Hátul van stem bőségesen, csak még picikék az ürgék :D A kavicsokkal egyetértek, azokat ki fogom porszívózni szerintem vízcserekor és csak a sziklák tövébe fogok rakni, illetve szerintem még pár apróbb seiryu követ el fogok helyezni még az előtéri homokban szerintem. Növényesítés terén is egyet értek. Jelenleg is keresem GA-nál a megfelelő növénykéket még középtájra. Ha van bárkinek ötlete középre hátulra (van ott kb 3-5cm hely a fák mögött direkt) ne tartsa magában :) Oda nem magasra növő, max ilyen 10-15cm-es növénykét tudnék én elképzelni, két szélén kicsivel magasabb lesz, de sűrűn tervezem vágni a rotala hra-t és hasonló társait ezért oda valami nem tudom mit szeretnék :D
 
A növénylistát kifelejtettem a történetből, amit pótolni szeretnék most :)

Tropica Bucephalandra sp. Red 1db
Aquaflora Bucephalandra 'Deep Purple' 1Db
Tropica Anubias barteri v. nana petite 4db
Tropica Vesicularia ferriei Weeping moha 5db (még van 2 doboznyi, de nem látom egyelőre hogy van-e értelme máshova is tenni)
Tropica Cryptocoryne parva 3db
Dennerle Eleocharis parvula mini 'pusilla' 1db
Dennerle Marsilea hirsuta 1db
Tropica Rotala Vietnam Hra TC 3db
Dennerle Ceratopteris thalictroides 2db
Aquaflora Myriophyllum guyana 2db
Tropica Microsorum pteropus Trident 2db
Tropica Hygrophila pinnatifida 1db
 
Első nap.
A víz meglepő módon nem tisztult le az éjszaka folyamán, eddig minden akváriumom másnapra elhagyta a fátyolosodást, de ez kitartó. :D remélhetőleg hamarosan megbírkózik vele a technika és a biológia. Vízcsere megvolt, remélem jó formában lesz pár napon belül hogy értékelhetően lehessen ránézni.

IMG_20200704_164335.jpg
 
Blyxa japonica pont jó lenne oda.

B*sszus, most látom csak hogy írtál a naplóhoz, valamiért nem kaptam róla értesítést. :(
Köszönöm a tanácsot, én is sokat morfondíroztam azon a növényen, de egyszer tartottam és nem fogott meg valamiért a kinézete. Ezért arra gondoltam hogy veszek rotala rotundifolia növénykét és heti szinten fogom vágni hogy alacsonyan tartsam, aztán majd kiderül hogy ez sikerülni fog vagy sem :D
A napokban elvileg meg fog érkezni a pót szállítmány aztán kiderül majd hogy mit sikerül még jobban összehozni :)
 
Back
Oldal tetejére