• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halpusztulás

Sziasztok! keresem a választ,de nem találom... hátha itt kapok tőletek tanácsot. 2 hónapja vettem 8db. arany kolibrihalat,nagyon tetszik ahogy kinéznek. Rá 1 hétre az egyik csak lebegett majd a talajon hevert,ha hozzáértem elúszott,majd megint produkálta a tüneteket. másnapra elpusztult :( majd másnap megint kettő. Szomorúan könyveltem el,hisz a többi 5 szépen elvan. múlt héten elmentem vettem még 5db.-ot,hogy legyen akkor már 10db.,de... tegnap elpusztult megint 1 és mára meg 3. Egyszerűn nem tudom mitől?! Agresszió nyomát nem láttam,más halak nem támadták meg őket,ezt naponta figyelem... tehát ez kizáró ok. Esetleg a víz? Lágy vizet használok,heti 50%-os vízcsere TDS 140 ppm a pH 6.5. vízhőmérséklet 24 fok,a Co2 normális. Ha van valami tippetek,megköszönném,főleg ha valakinek van ilyen hala... örülnék egy jó tanácsnak. Köszönöm!
 
Sziasztok! keresem a választ,de nem találom... hátha itt kapok tőletek tanácsot. 2 hónapja vettem 8db. arany kolibrihalat,nagyon tetszik ahogy kinéznek. Rá 1 hétre az egyik csak lebegett majd a talajon hevert,ha hozzáértem elúszott,majd megint produkálta a tüneteket. másnapra elpusztult :( majd másnap megint kettő. Szomorúan könyveltem el,hisz a többi 5 szépen elvan. múlt héten elmentem vettem még 5db.-ot,hogy legyen akkor már 10db.,de... tegnap elpusztult megint 1 és mára meg 3. Egyszerűn nem tudom mitől?! Agresszió nyomát nem láttam,más halak nem támadták meg őket,ezt naponta figyelem... tehát ez kizáró ok. Esetleg a víz? Lágy vizet használok,heti 50%-os vízcsere TDS 140 ppm a pH 6.5. vízhőmérséklet 24 fok,a Co2 normális. Ha van valami tippetek,megköszönném,főleg ha valakinek van ilyen hala... örülnék egy jó tanácsnak. Köszönöm!
Ha megsúgod, hogy amikor hazaértél a halakkal, hogyan szoktad az akklimatizációt csinálni, lehet, hogy hamarabb fény derül a rejtélyre.
 
Ha megsúgod, hogy amikor hazaértél a halakkal, hogyan szoktad az akklimatizációt csinálni, lehet, hogy hamarabb fény derül a rejtélyre.
a szállítózacskót 2órára beteszem a vízbe,utána kilyukasztom a zacskót,lefordítom és úgy hagyom megint 2 órára.
 
a szállítózacskót 2órára beteszem a vízbe,utána kilyukasztom a zacskót,lefordítom és úgy hagyom megint 2 órára.
Igen, ez egy bevett módszer, de van ennél jobb is.
Bemész egy paitkába és veszel egy infúziós szereléket, ami nem kerül sokba. (Egyszeri embernek tű nélküli verziót árulják, úgyhogy azt vedd ki a képből.)
1597507569948.png
Egy vödörbe teszed a halakat a szállítóvízzel együtt. A vödörre keresztbe fektetsz egy hurkapálcát (kötőtűt, nagyobb fakanalat, stb.) és arra rálógatod a "tartályos" részt úgy, hogy a vödör közepe felett lógjon 6-8 centivel. A másik végét belógtod az akváriumba. (Én a legkisebb tapétacsipesszel szoktam rögzíteni.
Ha eddig eljutottál, akkor a vödörbe lógó részt kicsit megszívod, és máris jön az akvárium vize. A görgős szabályzóval beállítod, hogy másodpercenként 1-2 csepp menjen a vödörbe. 2-4 óra elteltével (az idő attól függ, hogy mennyire eltérő a szállítóvíz és az akvárium vizének paraméterei) hálóval kiemeled a halakat, és berakod őket az akváriumba.

Ennek az eljárásnak az előnye, hogy nagyon lassan folyik az akklimatizáció, mialatt a csepegés által levegő oldódik a vízbe. (Nincs szükség légpumpára és porlasztóra. Ellenben a zacskóban a kilyukasztás pillanatában kimegy az összes oxigén, és a lámpa melege miatt a vízben is lecsappan az oldott oxigéntartalom. Emiatt bestresszelnek és legyengülnek a halak.)
A szállítóvíz nem kerül az akváriumba, tehát meglévő halaid egészsége nem forog veszelyben azáltal, hogy esetlegesen valamilyen fertőzést beviszel. (Természetesen jobb lenne egy karantén akvárium, de tudom, hogy sokan nem szeretnek ilyesmibe pénzt és energiát feccölni.)

"Röviden" ennyi. Remélem a jövőre nézve tudtam segíteni.
 
Utoljára módosított:
Igen, ez egy bevett módszer, de van ennél jobb is.
Bemész egy paitkába és veszel egy infúziós szereléket, ami nem kerül sokba. (Egyszeri embernek tű nélküli verziót árulják, úgyhogy azt vedd ki a képből.)
View attachment 94823
Egy vödörbe teszed a halakat a szállítóvízzel együtt. A vödörre keresztbe fektetsz egy hurkapálcát (kötőtűt, nagyobb fakanalat, stb.) és arra rálógatod a "tartályos" részt úgy, hogy a vödör közepe felett lógjon 6-8 centivel. A másik végét belógtod az akváriumba. (Én a legkisebb tapátacsipesszel szoktam rögzíteni.
Ha eddig eljutottál, akkor a vödörbe lógó részt kicsit megszívod, és máris jön az akvárium vize. A görgős szabályzóval beállítod, hogy másodpercenként 1-2 csepp menjen a vödörbe. 2-4 óra elteltével (az idő attól függ, hogy mennyire eltérő a szállítóvíz és az akvárium vizének paraméterei) hálóval kiemeled a halakat, és berakod őket az akváriumba.

Ennek az eljárásnak az előnye, hogy nagyon lassan folyik az akklimatizáció, mialatt a csepegés által levegő oldódik a vízbe. (Nincs szükség légpumpára és porlasztóra. Ellenben a zacskóban a kilyukasztás pillanatában kimegy az összes oxigén, és a lámpa melege miatt a vízben is lecsappan az oldott oxigéntartalom. Emiatt bestresszelnek és legyengülnek a halak.)
A szállítóvíz nem kerül az akváriumba, tehát meglévő halaid egészsége nem forog veszelyben azéltal, hogy esetlegesen valamilyen fertőzést beviszel. (Természetesen jobb lenne egy karantén akvárium, de tudom, hogy sokan nem szeretnek ilyesmibe pénzt és energiát feccölni.)

"Röviden" ennyi. Remélem a jövőre nézve tudtam segíteni.
Tele vagyok ilyen cuccokkal,mert a családtagjaim eűsek... Azelőtt én se öntöttem azt a vízet az akváriumba amibe szállítottam,de mivel mindent a GA-ban veszek ott azt mondták,nem a víz fertőz hanem a halak,ha van olyan benne. Karantén aksim is van,nincs is gondom a halakkal,csak ezzel a fajtával. Viszont nem tartom valószínűnek a bestresszelést,mert nem az nap pusztultak el,hanem rá 1 hétre. Addig tünetmentesen úszkáltak is. Azt tudom,hogy nem egyformán reagálnak a halak egy átállásnál,így mondjuk 10-ből 1 szokott elpusztulni másnapra. bár már ez sem igaz igazából,mert mostanában nem találkoztam ilyen esettel. Ja és minden új betelepítésnél használok stresszoldót is.
De köszönöm,kipóbálom majd ezt a verziót is.
 
Sziasztok.
Sajnos későn vettem észre, hogy elpusztult egy hal az akváriumban. Félig már el is oszlott, vagy megették a többiek.
Kérdésem, fertőtlenítsem valamivel a vizet, pl. metilénkék, vagy nem lesz gond. A víz nem büdös, de a hal már az volt amikor kivettem.
 
Sziasztok.
Sajnos későn vettem észre, hogy elpusztult egy hal az akváriumban. Félig már el is oszlott, vagy megették a többiek.
Kérdésem, fertőtlenítsem valamivel a vizet, pl. metilénkék, vagy nem lesz gond. A víz nem büdös, de a hal már az volt amikor kivettem.
Előfordul az ilyesmi. Lehet, hogy okoz egy kisebb ammónia csúcsot, de ha jó a szűrésed, nem lesz belőle baj. Ha nagyon aggódsz, beiktathatsz egy rendkívüli vízcserét emiatt. Vegyszerek használatát nem javasolnám.
 
Sziasztok.
Sajnos későn vettem észre, hogy elpusztult egy hal az akváriumban. Félig már el is oszlott, vagy megették a többiek.
Kérdésem, fertőtlenítsem valamivel a vizet, pl. metilénkék, vagy nem lesz gond. A víz nem büdös, de a hal már az volt amikor kivettem.
Egy bő feles vízcsere kell ilyenkor, és egy csipet (tényleg kis csipet) kristálycukrot feloldva beönteni.
 
Back
Oldal tetejére