• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes halfway 40

Talán lesz ebből az akvából is valami. Pár napja emelt táp megy bele, a növények kezdenek erőre kapni, megy a bubizás. Kristály tiszta a vìz és a kellemetlen szag is a múltè.
A napokban delegálok bele pár RC-t és lehet lassan a halak is csobbannak :)
 
A fűz gallyak mennyire voltak szárazok mielőtt víz alá kerültek? Előtte áztattad? Nem szmötyisedik?

Totàl szárazak voltak, nem áztattam őket. 1 hét alatt levonult a taknyosodás, nem volt durvább mint mondjuk a redmoornál. Egy darabig fura szaga volt a vìznek, de az lehetett a kövek miatt is, mert azokat sem mostam meg. Most teljesen szagmentes és kristálytiszta a vìz.
 
Fú de rég jártam erre, röstellem is. Mostanában nem sok idöm akad posztolgatni :(

Lassan ùjra kell gondolnom a világìtást, a növènyzet szétnyomja az üveget, az emers rész meg a lámpa fölé nőtt. :D Lehet mégegy Chihit hadrenbe kell állìtanom, vagy csak simán felfüggesztem a mostanit. Most egy kicsit optimalizáltam a lámpa dőlésszögén, ìgy több megy az emers rész arcába, a moháknak meg ùgyis elég az a kicsi, ami leér.
8c425ee2421dba3d6d0f0a4e7fd54eac.jpgf1b075d003938f785c4e204a28536563.jpg
Durván megnőtt a moha állomány, aminek azért örülök, mert hamarosan végre elstartol a WestWorld akvárium, oda meg nagyon kéne a fákra :)
Az ADA tápokról meg csak szuperlatìvuszokban tudok nyilatkozni. Nekem ennyire élvezetes és könnyű sosem volt még a tápozas. Gyönyörű növényzet és szìnek, no meg nulla alga. Gyerekek, én tudom, hogy k drága, de megéri. Ha más nem, kell indìtani 18 literes nanot és abba tápozni, de ki kell próbálni :)
 
Fú de rég jártam erre, röstellem is. Mostanában nem sok idöm akad posztolgatni :(

Lassan ùjra kell gondolnom a világìtást, a növènyzet szétnyomja az üveget, az emers rész meg a lámpa fölé nőtt. :D Lehet mégegy Chihit hadrenbe kell állìtanom, vagy csak simán felfüggesztem a mostanit. Most egy kicsit optimalizáltam a lámpa dőlésszögén, ìgy több megy az emers rész arcába, a moháknak meg ùgyis elég az a kicsi, ami leér.
View attachment 62391View attachment 62392
Durván megnőtt a moha állomány, aminek azért örülök, mert hamarosan végre elstartol a WestWorld akvárium, oda meg nagyon kéne a fákra :)
Az ADA tápokról meg csak szuperlatìvuszokban tudok nyilatkozni. Nekem ennyire élvezetes és könnyű sosem volt még a tápozas. Gyönyörű növényzet és szìnek, no meg nulla alga. Gyerekek, én tudom, hogy k drága, de megéri. Ha más nem, kell indìtani 18 literes nanot és abba tápozni, de ki kell próbálni :)
En is ADA val tapozok, de te hogy oldod meg az uj ADA tapokkal a foszfat adagolast zold pont alga ellen? Erre meg nem talaltam semmi ADA megoldast. Pedig en is szeretem az ADA tapokat.
 
En is ADA val tapozok, de te hogy oldod meg az uj ADA tapokkal a foszfat adagolast zold pont alga ellen? Erre meg nem talaltam semmi ADA megoldast. Pedig en is szeretem az ADA tapokat.

Fenyt kellene csokkenteni vagy jobban arnyekolni. Mi sem adagolunk foszfatot bent pedig van fenyero
 
Fenyt kellene csokkenteni vagy jobban arnyekolni. Mi sem adagolunk foszfatot bent pedig van fenyero

Ez oke, nalam lehet is dimmelni, de egy ADA Aquasky lampan hogy allitod a fenyerot, ha jol tudom azok nem dimmelhetok, de lehet tevedek. Radasul nalam kis Brightly Light adagolassal magasabb fenyerot lehet hasznalni es a novenyek sokkal szebbek. Szoval ezert nem ertettem ezt a valtast az ADAnal, regen a Light mindent megoldott, most meg ugye nincs tobbe.
 
En is ADA val tapozok, de te hogy oldod meg az uj ADA tapokkal a foszfat adagolast zold pont alga ellen? Erre meg nem talaltam semmi ADA megoldast. Pedig en is szeretem az ADA tapokat.

Őszinte leszek, sehogy. Nekem mindig nyélen megy a fény meg a CO2 is. A gyári adagolást megemeltem és a brighty ironból kevesebbet adok. Nálam max kicsi szőr van, de csak elvétve. Eddig ez a legkezesebb táp, amit valaha használtam.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére