• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes halfway 40

Sziasztok!

Hamarosan indìtok egy félig töltött 40 literes akváriumot. Nagyon bejött az emers téma, szóval megpróbálkozom vele, remélem sikerül.

43f447911b41ef74f6b0acfa702b8a35.jpg

Technika:

-GA opti üveg 45x30x30, nagyon szép kivitel, gyönyörűek az élek.

-Eheim Classic 250 lávakő töltettel

-Amazonia light, La plata sand és fuji kő.

-Chihiros a451 fogja világìtani (4300lm), de nagyon fáj a fogam egy ADA aquasky lámpára.

-Tropica tápozás

Növénylista:

-Rotala Hra
-Limnophila hippuridoides (uram isten milyen neve van)
-Blyxa Japonica
-Cinereum

A ki és befolyás kérdőjel. Várom a véleményeket, ötleteket

CO2 és skim lesz benne, vagy ebbe nem kell? Esetleg ez alapvető, azért nem említed?

Acryl cuccok jók, egy DIY akvába, de Tőled a high-tech minőséget szoktuk meg, szerintem ne kísérletezz! Pláne, ha Aquasky kerül majd fölé, akkor min.ADA üvegcucc dukál bele!:rolleyes:

Ma volt egy fél órám és pakolgattam a köveket kicsit. Az a terv, hogy a jobb oldali szikláról fog visszafolyni a vìz a félig feltöltött akváriumba. Megfúrom a követ és beledugom a kifolyócsövet. Azért is praktikus a magas épìtmèny, mert totál takarja majd a szűrést.

Hátul rotala (Hra, bonsai) és hippuridoides lesz. Amazoniaba ültetem őket, a táptalaj még kérdőjeles. A sziklákra is kéne majd valami, ami ügyesen ki tud nőni az akvából.

e9b84327cef48c7290cfb71ced6a23e3.jpg

Tudom nem egy versenyakvárium, de nem is az a cél :) Jobbra fent majd még ki kell dolgozni, mert nagyon látszik, hogy csak egymásra vannak téve a kövek.

Egyelőre ennyi, kikapcs.

Meskó

VIP kertész
Ma volt egy fél órám és pakolgattam a köveket kicsit. Az a terv, hogy a jobb oldali szikláról fog visszafolyni a vìz a félig feltöltött akváriumba. Megfúrom a követ és beledugom a kifolyócsövet. Azért is praktikus a magas épìtmèny, mert totál takarja majd a szűrést.

Hátul rotala (Hra, bonsai) és hippuridoides lesz. Amazoniaba ültetem őket, a táptalaj még kérdőjeles. A sziklákra is kéne majd valami, ami ügyesen ki tud nőni az akvából.

View attachment 55686

Tudom nem egy versenyakvárium, de nem is az a cél :) Jobbra fent majd még ki kell dolgozni, mert nagyon látszik, hogy csak egymásra vannak téve a kövek.

Egyelőre ennyi, kikapcs.
Tegyél a lyukakba valamilyen emers bucét. Jól néz ki ez már most is. :rolleyes:

Tegyél a lyukakba valamilyen emers bucét. Jól néz ki ez már most is. :rolleyes:
Köszi:) A Buce nem is rossz ötlet. Végiggondolom még a lehetőséegeket.

Jól indul (y)

Szerintem nem gáz, eléggé természetes hatású. Egy két pötty növény persze biztos nem fog ártani a résbe, de ha nem lesz, az sem baj.
Ennek örülök. Lehet apró kődarabokkal megfoltozom, de a legegyszerűbb, ha megtömöm mohával :D

Aztán a növényözön alatt megint eltűnnek a kövek, meg a fácskák.:whistle:
Majd ésszel ültetek és megmarad minden :) Csak a sziklák mögött lesz növény, no meg rajtuk pár tő buce meg moha.

Köszi :)

Ez így most nagyon jó lett. Tegnap kicsit 2D volt a teljesen hátratolt dekorokkal, de az ágakkal helyrehoztad :)
Köszi! Király, nekem sem volt kerek, igaz nem akartam most ebbe olyan sok furfangot vinni. A végső építésnél majd kidolgozom még jobban a részleteket, no meg majd a növényesítésnél elválik, mi jön ki belőle. Már nagyon tölteném fel :D

Oldal tetejére